КАРТЕКС П ООД / CARPETMAX / Карпет Макс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ботевградско шосе 453&markers=София,Ботевградско шосе 453

КАРТЕКС П ООД / CARPETMAX / Карпет Макс

Влизаш в магазина и виждаш 3 човека да си ровят в телефоните - 1 лелка касиерка и двама други очевидно незаинтересовани че има клиенти... Питаш нещо и никой не може да отговори защото управителя го няма... Смях и ужас е този магазин

Изключително некоректни работодатели. Изизскват да имаш познания в много области, съответното запалащане е нереално ниско. Много лоша организация на работен процес, назначават на минимална за длъжността заплата. Поставят нереално високи таргети за изпълнение и при нормалното им неизпълнение директно уволняват. Изключително ниска компетентност и шуробаджанащина на ръководните кадри от собственици, през регионални мениджъри и служители извън магазините.

Явно фирмата не проучва хората, които назначава на ръководни позиции. Няма как по друг начин да си обясня назначаването на управителя Любомир в гр.Плевен. Малко да се бяха поинтересували и попитали някои от бившите му работодатели и щяха да разберат що за "личност" е.

От 4 месеца тече конкурс на Карпет Макс за Специалист маркетинг и реклама. Кандидатствал съм няколко пъти; извикаха ме преди около 2 месеца на интервю. Срещнах се с "човешки ресурси", една кисела дама 40+, която така и не разбрах защо ме извика:
1. В началото на разговора заяви, че не разбира нищо от маркетинг и не знае какво да ме пита, но тъй като съм дошъл, нека си преразкажа CV-то...
2. Не беше наясно с какво ще се занимава специалиста, който търсят?!! Моля? Да разбирам ли, че в Карпет Макс назначават хора, за които не са наясно какво ще работят или пък, че чисто и просто си правят реклама, търсейки служители или проучват пазара на труда...
3. Всеки опит от моя страна да получа повече информация за компанията беше париран с думите, че на второто интервю управителят, "който движи всички въпроси" ще ми отговори. Е, второ интервю нямаше; нямаше и мейл, който да ме информира за хода на подбора. Макар че последното е въпрос на етикет и предвид на функцията на повечето мейл клиенти за изпращане на групов мейл в Bcc, мисля че е въпрос на 4-5 минути!
Гледам, че пак са си пуснали обява. Чуствам се кофти, защото кандидатствах за по-ниска позиция от тази, която съм заемал през последните 3 години и защото се чуствам употребен. Съветът ми към кандидатите е  НЕ КАЗВАЙТЕ ОЧАКВАНА ЗАПЛАТА НА HR-a. Ако искат да си проучват пазара, нека отнемат от ценното време на човекът-оркестър, който управлява това невероятно дружество. Смешнициии!!!!

Фирмата вече е акционерно дружество: "Картекс П" АД. Напълно съм съгласен с думите на Веско. Непрекъснато тече една обява за управител на магазин във Варна, та да се чуди човек как от стотици или дори може би хиляди кандидати не могат да се спрат на нито един, при все това че дори не са се обадили поне да поканят на интервю тези, които напълно отговарят на условията им. Не си правете труда да кандидатствате там.

След 3 години в Картекс П, първото което ми идва на ум е "интересно място". Ако някой очаква леки, спокойни и мързеливи дни, по-добре изобщо да не кандидатсва. Работата е много, понякога доста трудна и тежка - но коя работа не е така? Картекс П е маясто за хора, отдадени на това, което вършат и само такива хора намират мястото си в този екип. Заплащането, не мога да лъжа, не беше от най-добрите възможни, но за сметка на това винаги съм срещала разбиране и подкрепа от страна на ръководството. Колегите са прекрасни, вярно всеки си има своите моменти, в които "изтрещява", крещи и блъска бясно врати, но в края на дена, това са хора, които човек може да пие бира или просто да се размотава из софийските улици.
Ами, това е! На кратко, Картекс е семейство и като всяко такова си има своите недостатъци и труднни моменти. Но също и когато имаш нужда от подкрепа - те са там :)

Господа босове от София,ако наистина искате вашите магазини да продават и да печелят първо изкоренете шуробаджанащината от обектите си.Аз като вече бивш ваш работник искам да кажа мнението си за магазина в който работих почти 2 г.Нямам оплаквания от корекното ви отношение по повод  заплащането на положения от мен труд,винаги навреме и колкото е договорено.По отношение на работно време,метод и стил на работа,о УЖАС,по отношение тежестта на работата още по-зле.Мненията на колегите преди мен я описват много добре. Отношението ви към работниците го разбрах скоро.Кой работодател би освободил от работа дългогодишен работник преминал няколко обучения,с една дума професионалист и би оставил на работа служител на 5-6месеца служба.Ето това не ми е ясно.Явно е че на вас не ви пука за добрите служители,вас ви интересуват само и само оборотът, но едното зависи от другото не го забравяйте.За времето което работих във веригата ви видях и чух неща за които не съм и преполагал че са възможни.За управителите няма да коментирам, защото тях си ги избирате вие и си им сърбайте попарата.Никога няма да се върна на работа при вас, а иникога няма да пазарувам от вашите магазини.Така когато има много началници и малко работници, и най-вече много връзкари.Точно те не вършат никаква работа, а напротив.

Като гледам другите колеги казжат истината,явно навсякаде е еднакво.Наистина те взимат на работа като продавач-консултант,но си  един обикножен хамалин.Пристигат камиони със стока(мокети ,които тежат по 200 килограма.)Всичко се разтоварва на рака няма никакжа техника.След това се нарежда в магазина, пак на рака и  в това време успоредно с нареждането се обслужват клиенти.след тази процедура си като парцал но нямаш право да починеш, защото те следят на камерите и има глоби.колегите са мн точни и коректни,може би, защото всички се съюзяват заради управителя.управителите са само връзкари послушковци и не се интересуват за персонала си.Някои (буквално не могат да броят до 20 и не могат да напишат един протокол).Налада се да заваряш,боядисваш,копаеш градинки,поливаш и незнам колко още задалжения имаш.единственото хубаво беше работното време ,но и него промениха.на фона на България фирмата е  като повечето други.Най-лошото са монтажите.
Фирмата предлага монтажи на паркет и мокет,но в сащото време магазините нямат монтажници и си длажен да ходиш на монтажи от които ти дават 1/6 от цената която вземат на квадратен метър.принуден си да ходиш с лична кола на вадиш пари за консумативи от джоба си и прочие.Управителите крият монтажите от директорите и не ги записват и си взимат парите, като ти дадат 20-30 стотинки повече на квадрат да си мълчиш.като се уплачеш от нещо ти се казва колко глади хора има и ,че нямаш избор.напускаш и идват др. които и те напускат.и това е един краговрат.

Аз съм бивш служител на CARPETMAX. Всички шефове са пълни използвачи и експлататори. Изпълняваш задълженията си съвестно и работиш като пълен кретен и на края ти се изплюват в лицето. Не почвайте работа там заплатата е ниска, никакво уважение и благодарност от шефовете, дори някои не поздравяват, само те гледат всеедно си нищожество.

Здравейте,какво стана с откриването на Карпет в Добрич?