Фесто България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Хр. Колумб 7&markers=София,бул. Хр. Колумб 7

Фесто България ЕООД

От както се смени управителя на Фесто ,фирмата тръгна на долу. Хвалят се с големи обороти и печалба а,увеличенията на заплатите в производството са 20 лв на година. На каквато длъжност постъпиш на такава си оставаш. Няма никакво кариерно развитие. Социалния им пакет е 60 лв ваучери,карта за спорт 15 лв,отстъпка за храна в стола,допълнително здравно осигуряване.Длъжностите в производството се назначават през външна фирма за една година при което не можете да ползвате социалният им пакет.Изпитателният срок за производството е 3 години ,през които не можете да вземете никакъв заем. Спряха ни извънеедния труд и бонусите,че се притесниха да не взимаме много пари.Премахна се 14та заплата която даваха пролетта.В производството се започва на много ниски заплати 890 лв бруто.При което ,ако не ходиш извънредни часове получаваш 700 лв заплата. Какъв е стимула на дългогодишните служители да работят, като новопостъпилите взимат по големи заплати от тях? За капак до 2 години производството се мести в Елин пелин, че там да намерят по нископлатени служители. Сбъркана шуробаджанашка фирма с некадърно управление.

От както се смени управителя фирмата тръгна на долу. Хвалят се с големи обороти и печалба а,увеличенията на заплатите в производството са 20 лв на година. На каквато длъжност постъпиш на такава си оставаш. Няма никакво кариерно развитие. Социалния им пакет е 60 лв ваучери,карта за спорт 15 лв,отстъпка за храна в стола,допълнително здравно осигуряване.Длъжностите в производството се назначават през външна фирма за една година при което не можете да ползвате социалният им пакет.Изпитателният срок за производството е 3 години ,през които не можете да вземете никакъв заем. Спряха ни извънеедния труд и бонусите,че се притесниха да не взимаме много пари.Премахна се 14та заплата която даваха пролетта.В производството се започва на много ниски заплати 890 лв бруто.При което ,ако не ходиш извънредни часове получаваш 700 лв заплата. Какъв е стимула на дългогодишните служители да работят, като новопостъпилите взимат по големи заплати от тях? За капак до 2 години производството се мести в Елин пелин, че там да намерят по нископлатени служители. Сбъркана шуробаджанашка фирма с некадърно управление.

Няма да коментирам

Да ви еба майката на цялото ръководство на чело с : Георги Атанасов, Борис Венков и всички останали!!!

От статистическа гледна точка би трябвало да са на върха в сектора, само, че чужденците искат да им се работи почти за без пари...И при конкуренцията не е много по-различно, но тук поне няма нощни смени...С днешните условия на труд и текучество човек има чувството, че фирмата съществува от 2 г, а не 20 на колкото са в момента..А и с този 1 месечен срок на обучение за кое по-напред? Тъпото е, че не ценят кадрите, с които разполагат, за да може хората да са мотивирани да работят...

Кой иска зазидаме прозорците? Без това вече не се отварят.

Мениджърите в техническите екипи дават заявка за висока техническа грамотност, което е супер, за съжаление в графата people skills клонят към нула. Забравете за професионално развитие, особено ако знаете повече от тях. Голямо самочувствие и просташко отношение към по-нискостоящите в йерархията. Не си губете времето, има по-добри фирми в София.

Пълна гавра със служителите. Не съм виждал по нагла,лъжлива и некомпетента началничка от Борислава Лобутова

Фесто е може би една от най-добрите фирми в България според мен. Попаднах там по случайност, без връзки или каквото и да било. Дори не можех да си представя да работя в Завод преди да започна работа там.
Отидох на интервю без много големи надежди, че фирмата ще ми хареса, но тя се оказа страхотна ( ако ти остават 10-15 години до пенсия). Започнах работа като инженер КИПиА в отдела по поддръжка с ръководител Пламен Георгиев. В последствие се прехвърлих вътрешно към тест инженерите. Но се оказа, че не се разбирам с новия ми пряк ръководител г-н Иван Иванов, заради когото и напуснах Фесто.
Мога да пиша до утре... но

както казва Стив Джобс

"Уволнението ми от "Епъл" (Apple)
( напускането ми на ФЕСТО ПРОИЗВОДСТВО)
беше най-хубавото нещо, което можеше да ми се случи. Тежестта да бъда успешен( послушен) беше заменена с лекотата отново да бъда новак( себе си). Освободи ме да вляза в един от най-креативните периоди в живота ми."

Не се колебайте да поработите там, ще ви хареса поне за няколко години, ако става въпрос за инженерните позиции,за производството мисля че няма как да ви хареса заплащането, но все пак аз не съм критерии.
Ако имате въпроси пишете ми!
[email protected]

Заслужава си! Отношението колеги към колеги, и отношението колеги към работници е едно и също. Зависи от от това как се чувстваш - колега или работник. Замислете се над това.