Полипост АД /img/frontend/nomap.png"

Полипост АД

Ще ви разкажа за един случай относно ПОЛИПОСТ.Моята бивша колежка Ваня от м.юни,юли и август 2008г. не си е получавала месечното трудово възнаграждение без да има законово основание да се удържа от въпросната ф-ма.На 18.08.2008г. същата подава Заявление за напускане съгласно изискванията на чл.327 ал.1 от КТ.Работодателя г-н Йосифов си замълчава и решава,че не е законно да напуска по този член от кодекса на труда и е пратил писмо с обратна разписка/това се установява от Инспекцията по труда в по-късен етап/ с което я кани да подаде молба за напускане по взаймно съгласие.Сезира се изпълнителна Агенция-Главна инспекция по труда-София,като се подава жалба с вх.N:И-1227/24.10.2008г. и започва административно производство по чл.26 ал.1 от АПК,като в последствие се получава писмо от Дирекция"ИТ София" с изх.N:I-1227/24.11.08г. като инспекторите от дирекцията са извършили проверка и са установили,че удържаните трудови възнаграждения-са удържани неправомерно и същите трябва да се изплатят в срок до 22.12.2008г.-като ги превеждат на 19.12.08г. в размер на 1200лв/основната заплата е 450лв+прослужени год,така е подписан трудов договор/,като преди това в м.октомври са превели 400лв.-обезщетение по чл.221 ал.1чот КТ-неспазено предизвестие,като инспекцията дава задължително за изпълнение предписание да се изплати и полагащият се год.отпуск за 2007 и 2008г.пропорционално на отработеното време и работодателя го изчислява на 38 дни видно от ЗаповедN:3017-а/25.11.2008г.,като същото в срока който е даден не се изплаща и дори на 20.01.2009г. въпросната сума около1000лв. защото се изплаща без данъци а е брутна заплата пак не се превежда.Позванявам вече аз лично на г-жа Тодорова поради факта,че тя е лицето което оформя документите и същата ми заявява,че ще направи справка и след около 10мин. ще ме информира,като това става на 22.01.2009г. около12.45мин. след което аз и се обаждам допълнително три пъти и вече познайте започва да се крием.Пише се повторна жалба до инспекцията по труда за неспазено дадено предписание като за това санкцията е в размер вече на 10 000лв.-административен акт и сумата съм обеден че ще бъде преведена независимо от факта дали искат или не искат.Та моята мисъл е хора че преди да започнете там работа помислете много добре дали си заслужава и дали в последствие няма да се случи и на вас същото което се получи при колежката.Въпросът е че отнема време нерви и най вече трябва да имаш приятел какъвто съм аз в момента който да знае,разбира и тълкува законите и да ги спазва и прилага,защото се убедих,че въпросната ф-ма е много зле по отношение на това и си мисли че са над закона и че същият нетрябва да се спазва и прилага и че те са богоизбрани.След като ръководството на ф-мата вече са прочели изложеното от мен защо не ме опровергаят по някакъв начин или ако в този сайт може да се прилагат и сканирани документи съм готов да ги покажа да си подплатя и твърденията от моя страна.Сега на въпросната ф-ма и предстой аз лично да и заведа съдебен иск на база подписан Договор за наем на МПС,за което не са се издължили все още-ще попитате как така ами изпратиха ми два екземпляра подписани и подпечатени от ПОЛИПОСТ за ползването на личният ми автомобил и както предлагат в договора същият ще им се предяви за изпълнение.Ето това е ф-ма полипост-поща и логистика ЕАД и съвета ми е към всички нямай те и ни най малко доверие на тази измамана фирма и въобще не се ловете да работите за тях защото на 100% ще пострадате и ще ви измамят.Всичко което съм изложил в този сайт мога да го потвърдя на база документи без проблем така че и дело да ми заведът нямат проблем от моя страна всичко ще се докаже по законния ред.

Този субект Найденов ни занимава със себе си вече няколко месеца. И само клюки и тъпи истории. А същият той когато работеще във фирмата като шофьор се водеше на постоянен трудов договор в общината. Да ли е уведомил своя работодател -кмета Зеленогорски, че през работно време е карал пратки по селата и е получавал две заплати. Но явно са го резнали от Полипост и сега не може да се побере в кожата си. А се прави на отворко, но те за го разкрили чрез системата на НОИ, че има друг постоянен договор. Не му завиждам, ако след всичките глуписти който сипе по техен адрес трябва да ги доказва в съда. Очаквам го скоро и това да му се случи...

Да отговоря на др.Петков следното: в Шел Б-я се спукаха от смях,че счетоводителката на ф-мата няма елементарните познания за видовете найменования на предлаганите от тях горива.За фактурите за който говорите мога да Ви кажа,че са зареждани както Малинка от Троян,така и Ангел от Първомайци вторият шофьор на Вашата съветничка.Назначили сте в Плевен човек който е хванат с подкуп и освободен и да Ви напомня др.Петков ние Ви спасихме задника след излъчването по БТВ както мога да Ви покажа и изпратените Ви снимки с който Вие се спасихте,както и да Ви напомня,че няма нормален човек независимо от факта,че живеят по селата да разнася писма за по 0.50ст- 3.60лв. месечно поне трябва да му се заплати една нормална цена от 10лв. но Вие сте много далеч от тези неща и незнаете за какво идва реч,освен само дас крещите по телефона и да мислите,че много разбирате какво става в провинцията и че затакива смешни пари никой не иска да работи.Да Ви припомня за зимата на 2007г. м. декември колко пари за гориво преведохте и погледнете пътната книжка на СО 5024АК ,че са 10 000км. и Вие ли пратихте по 100-200лв. като тогава се пътуваше денонощно защото бяхме заринати с доставки.Защо не попитате и Мангелова как сме правили връзка в Ловеч около21часа а Атанаска я подмина и си замина при положение,че можеше да си вземе пратката а не да се разкарва на др.ден излишно.Попитай и Дидо от Левски в колко са му карани пратки другарю че е било по нощите същото ще ти го каже и Мангелова както и протежето ти а и куриерите ще ти го потвърдят,както и че съм разривал снега и хората се чудеха колко съм луд за да Ви доставя писмата и накрая мога да Ви заявя,че сте ми изпратили договор за наем на автомобил подписан и подпечатен от ПОЛИОСТ и явно ще е наложително да Ви заведа съдебен иск защото не сте си изпълнили договореностите съгласно чл.240 от ЗДД.Да Ви припомня,колко сте коректни и не изплатихте трудовото възнаграждение на колежката,както и че даденият автомобил за Плевен го пратихте в Първомайци да е втори и как г-н Красимир Кръстев каза,че автомобил на 20год. има компютърна грешка това са все Ваши тъпотии и глупотий.С чиста съвест мога да кажа на г-н Йосифов,как неговата роднина каза"Какво ме интересува,че ф-та ще фалира,ще останат Петков и Людмил" жал ми е за собственика,че незнае какви далавере се въртят зад гъба му и как го лъжат и замазват,както и колко са компетентни служителите му който се изтъкват за много знаещи и разбиращи.Др.Петков ако съм искал можех да разговарям с Лобос Павлос както и сега мога да му изпратя няколко видео клипчета относно доставките на Вашите доверени хора за да видите колко са честни и почтени и можех много отдавна да помогна да Ви се анулира договора с ЧЕЗ както стана на 24.02.2009г.,като онази вечер е изпратен и официален имейл,че вече не ги обслужвате.Вие др.Петков съсипахте бизнеса с ЧЕЗ и много добре го знаете,така,че не ми се правете на много висок много лесно се пада а вече го разбрахте нали,БОЛИ като се пада от високо защо не си изградихте мрежа по селата,защо не подписахте договори макар и граждански с хората,защо не и определихте една норма на заплащане и да си ги получават ежемесечно а го направихте по селски с пазърлъци нали сте Столичанин от Петрич и освен да говорите за благоевград не се ли убедихте,че Плевен е много важен явно вече се усетихте но е късно.Спрете сте се подигравали с хората и сте пищел като заклещен сащото при нас в провинцията постоянно се говори само за Вас ане за Людмил Йосифов,когото мамите и лъжете но нали не са Ваши парите да става каквото ще -традиционен принцип.Да Вие честит предстоящият фалит по скоро.

Считано от днес 04.03.2009г. "ЧЕЗ-България" е прекратила договора с "ПОЛИПОСТ-поща и логистика" с мотива за несправяне с поетите ангажименти и некачественото отчитане на доставките.Отсега на татък с тази ф-ма остават само ОББ и TBI-кредит и какво ще се случи с нея ще е много интересно поради факта,че всяко начало си има и край и ръководството им се беше самозабравило.Най-после излезе истината на яве.Обслужваща ф-ма на ЧЕЗ вече ще е MBM и стигаме до извода който го може го може.Управителното тяло на ф-мата не можа да разбере,че основен фактор е ПЛЕВЕН много го подцениха и сега нека си ближат раните.Когато им се говореше те не вярваха и си мислеха,че си измисляме.
С най сърдечни пожелания към всички изказали си мнението.

Работя в Полипост, като куриер от 2005 год. Хората бяха коректни и ми обясниха, че се заплаща според обема и качеството на свършената работа и го спазват. Да и аз съм получавал по 120 лв., но съм работил 6-7 дена в месеца, но когато е имало много пратки и съм работил пълен месец съм взимал и по 400 и по 450, и по 550, ипо 650лв. чисто. Да работата не е лека, но пък коя ли куриерска работа е лека .Преди да започна в Полипост бях куриер в една друга фирма, но заплащането ми бе по-ниско.Аз лично винаги съм си вършил качествено работата и за това са били винаги взискателни към мен.

колежке от Лом, няма такова нещо като заплати от 1000 лева в София, нито някой подценява или ощетява Лом ,нито Ботевград,нито Царево,нито който и да е било град за сметка на София, за нас всички градове и села и всеки служител е от значение, а ако някой 'сигурен източник' Ви говори това-знайте че това са празни лъжи и настройване! ако се чувствате ощетени-обадете се , и ще се разберем, приканвам всеки който мисли,че не му се заплаща справеливо да говори с личен състав или който и да е от администрацията,нека да се рабираме и да си съдействаме,не вярвайте на лъжи !
а на господин Цветомир Найденов - зоро-защитника на правдата искам да те питам, как си толкова нагъл и долен да пишеш романи и да говориш за закони,като ти самия си ощетил и окрал много хора? не те ли е срам,или просто имаш проблеми с психиката? но,има съд и справедливост за таакива като тебе, не се тревожи, има доказателства ,и то истински,а не твойте измислици за това какво и как си лъгал и злоупотребявал-а москвича вървящ с дизел,бензин 95 ,бензин 100 и газ едновременно,най-много да те откара до затвора, това че си шофьорче в някаква държавна институция не те прави по-велик и специален от другите и не си помазан-ще си получиш правосъдието, не може да се подиграваш с труда на колегите!
пак ще приканя всеки,който има някакви притиснения- обаждайте се,нека си говорим и разбираме, но едно трябва да е ясно-никой не ни дава пари за хубави сини очи/като моите/,искат бачкане,бачкане и пак бачкане, който работи-ще си получи парите,а който кава 'аз не нося писма,хвърлям ги,ама те малко плащат'- ще си понесе отговорността, тея дето бачкаме здраво и денонощно трябва да си помагаме и подкрепяме, да си говориме и рабирме,за да да работим нормално

на нас в провинцията заплащането е мн.малко. по 110 лв на месец а,километрите и писмата са много.ние сме 5тима куриери в град лом а,взимаме половин заплата на куриер в софия,които носи само един район и взима около 1000 лв.знам го от сигурен източник.защото тои работи так.ЛОМ не се равнява колкото един квартал на софия и същто така един квартал на софия не е по голям от ЛОМ.

Действително ф-мата "ПОЛИПОСТ-поща и логистика" ЕАД доставя писмата на ОББ-АД,ЧЕЗ-АД,Първа инвестиционнабанка,ТБЙ-кредит.В отношение мога да кажа,че за провинцията заплащането е добро,работата е страшно много на месец се изминават м/у 8000-10000км.и се плащат командировачни по 10лв. на ден.Единствения пропуск на ръководството на тази ф-ма е,че се влияят от чуждо мнение.Изп.директор г-н Йосифов има своя роднина т.е. на съпругата му от Първомайци,която изказва своето мнение без да мисли логически и да се стреми да подхожда икономически.Дори същата му е предлагала да му отгледа агънце,както и че му прави компоти от кайсии-смешна работа.Но много Ви моля хора във ф-рмата има много сериозни хора и честни и не е редно да слагате всички под общ знаменател.Единствено в тази ф-ма не ми хареса,че послушаха една г-жа която си няма хич хабер от частен бизнес и посъветва ръководството на ф-мата да премахне смазаната машина,която безупречно работи и да започне да сменя персонала си в гр.Плевен,както и че за едно агне и 50боркана се продават,а уж са бизнесмени.Вярвайте ми ако не си е ваш проблема, то през зимата на 2007-2008г. съм заредил Кадито за моя сметка с над 250литра гориво поради факта,че не превеждаха пари.Тяхната счетоводителка води на отчет на Шел-ВИ ПАУЕР РЕИСИНГ-като дизел,а то е бензин с октаново число 100 и нейната теза е че е близко до киросина ,но явно същата не е запозната,че на киросина октановото число е около180 и е предназначено за сам.двигатели.Станаха за смях в централното управление на ШЕЛ.
От04.12.2007 до 29.08.2008г. пратките и писмата са доставяни в срок,единствено роднината на г-н Йосифов АТАНАСКА с втори я си шофьор не доставиха писмата в с.Въбел и с.Муселиево,а относно нейното доставяне в Горна Ореховица след публичния скандал по БТВ,след като я закарах до Форна Оряховица се убедих,че при нея са залежали пратки от поне две седмици,като прибавим и логистиката на ОББ. Единствено се чудя на ръководството на ф-мата толкова ли струват едно агънце и 40-50 компота та се доверяват на въпросната г-жа.При есенната обстановка в стрсаната новият екип успя да блъсне служебната кола,а като завали и стане непроходимо,какво ще правим,макър ,че за мен не е проблем снега и съм го доказал и в Левски,Белене,Никопол абе все бетствени райони миналата зима аз правех пробив и ги доставях с колежката/вярно от м.м.юни до м.август 2008г. горката не си е получила трудовото възнаграждение/Спирам до тук ,ако някой нещо се интересува може да ми пише на [email protected]
Гледат техният си интерес и заплащането е под всякаква критика,правят каквото си искат и си мислят,че разбират от законите. Подиграват се с хората и въобще който започне работа там е пълен глупак,няма никаква перспектива а и не държат на качествения си персонал.Мога да и пратя писна на ЧЕЗ,ОББ и Транскарт-така ги доставят куриерите,какато и плащат.

Абслолютно безумие и безхаберие от страна на висшестоящите. Мислят се за богопомазани - от коментарите виждам, че от 3 години насам нищо не се е променило (а и малцината, които останаха го потвърждават).

Откакто ЧЕЗ използва техните услуги не съм получила нито една фактура.