СТОА ООД / STOA /img/frontend/nomap.png"

СТОА ООД / STOA

Големи обещания в началото, лоши деяния в последствие. Още с постъпването на работа се усеща една враждебна атмосфера от страна на двете старши служителки, които ръководят офиса и са единствените доверенички на шефа. Както те, така и собственикът на фирмата, по никакъв начин няма да ти помогнат да се приспособиш към работната среда и предмета на работа, който ти е възложен. За всичко трябва да питаш и да търсиш самостоятелно. Подава ти се оскъдна информация и с недоверие, като на потенциален шпионин и крадец.
Гореспоменатата тройка, с грешното си ръководене на проекти и персонал и хаотичното вземане на решения, затлачва работния процес и води фирмата до задънена улица. Непрекъснато се организират оперативки, на които собственикът на фирмата държи безсмислени монолози и вместо да се разрешават, проблемите се натрупват. В крайна сметка вината се прехвърля на служителите. Драми, скандали, крясъци и обиди са ежедневие в тази фирма.
Не се спазват нито обещания, нито споразумения! Променят си мнението в зависимост от това, как на тях им е изгодно. Един добър пример е заплатата. Не те осигуряват на цялата заплата, за да могат когато и както им е удобно, да не ти плащат сумата на черно. Рано или късно, ще почнат да ти я удържат и ако проявиш разбиране и им се довериш че сега имало проблем, но го разрешават, колкото повече чакаш, с толкова повече ще те завлекат.
Съветът ми е : Стойте далеч от тази фирма!

работил съм 2000г някъде там от тогава нещата със заплатите са същите бавенееееее по няколко месеца незнам ЗАЩО СТОЯНОВ НЕ СЕ НАУЧИ ДА СИ ПЛАЩА НА ВРЕМЕ всеки има семеиство не само тои ДАМЯНЕ ПЛАЩАИ НА ВРЕМЕ ЗАПЛАТИТЕ. ИМА ХОРА КОИТО СА РАБОТИЛИ ЗА СТОА ОТ ГОДИНИ НАЗАД БАЧКАТОРИ ЕПА НЕЧУХ ЕДНА ХУБАВА ДУМА ЗА ТАЯ ФИРМА И ЗА РАБОТОДАТЕЛЯ

На интервюто се споразумяваш за една заплата, после ти пробутват договор с много по-малка заплата. Започват се уговорки в стил: Е, за какво ти е тая пенсия, тя и без друго ще е нищожна и т.н., другите ще ти ги даваме на ръка....Ако си притиснат икономически и се съгласиш се случва следното: Първоначално ти се изплаща цялата заплата на 15 число. В един момент, на някои колеги след месеци, на други след година, парите на ръка започват да се бавят, натрупват и накрая не си ги получаваш НИКОГА! По тази схема, никой не знае кой колко получава, а дори и ти самия, тъй като в крайна сметка не си получаваш обещаната сума.

Текучеството на персонала е зашеметяващо. По - прозорливите си тръгват до първите 3 месеца. Аз очевидно не бях от тях и имах нещастието да видя некоректността на фирмата в цялото и величие.

Отношението към служителите от страна на управителя на СТОА ООД първоначално е добро и даже приятелско, но доста скоро нещата деградират до всекидневни и напълно неоправдани изблици на ярост и обиди като „тъпо копеле“ и „тъпа патица“ и не само. Прословутата любовница на управителя, в унисон с него навиква служителите като падарка. Това са и нейните основни задължения във фирмата, тъй като всички са потенциални мързеливци, крадци и шпиони. Знам че звучи преувеличено, но за съжаление не е, и всеки може много лесно да се убеди в това. Просто постъпете на работа във фирмата. Като чета коментарите на бивши служители става ясно че нещата от край време са си били такива.

От теб изискват да оставаш до късно, но извънредният труд НИКОГА не се заплаща нито ти се дава в допълнителен отпуск. Ако някой ден си работил половин или един час по-малко, тези часове се СУМИРАТ през месеците и или те принуждават да си пуснеш един ден платен отпуск или ти се удържат от парите на черно.

Не препоръчвам фирмата.

некоректен работодател.бъдете предпазливи ,ако започвате работа във СТОА.

Основните изисквания
Основните нормативни актове, които уреждат командироването в чужбина, са Кодексът на труда и Наредбата за служебните командировки и специализации в чужбина (обн., ДВ, бр. 50/11.06.2004 г.).
Кодексът на труда поставя няколко много важни изисквания към командироването:

- Работодателят не може да командирова работник или служител за повече от 30 последователни календарни дни без негово съгласие.
- Когато срокът на командироване (в друга държава - членка на Европейския съюз, в друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или в Конфедерация Швейцария) е по-дълъг от 30 календарни дни, работодателят и служителят трябва да уговорят за срока на командировката поне същите минимални условия на работа, каквито са установени за работниците и служителите, изпълняващи същата или сходна работа в съответната държава.

А самите условия, по които страните трябва да се договорят, са изброени в посочената по-горе наредба и се отнасят до следното:
- продължителността на работния ден и размера на междудневната и седмичната почивка и на почивките в работния ден
- размера на платения годишен отпуск
- размера на трудовото възнаграждение
- заплащането на извънреден труд
- безопасните и здравословните условия на труд.
· Когато работодателят изпрати работник или служител на работа зад граница за повече от един месец, той е длъжен преди заминаването писмено да го информира за:
- продължителността на работата
- валутата, в която ще се изплаща възнаграждението
- допълнителните трудови възнаграждения, които ще се изплащат в пари или в натура, свързани с изпращането зад граница, ако такива са предвидени
- условията за завръщане в България.

Фирмата забавя заплатите.

Чудесни спомени.Отлично отношение от г-н Дамян Стоянов и цялото
тогаващно ръководство.
Благодарен съм за всичко на Стоа.
Желая всичко най добро,успех и просперитет.
Лични поздрави на г-н Даман Стоянов.

Валентин   26.2.2015г. Криводол

Случайно попаднах на този сайт. Виждам, че някой твърди, че му дължа пари. Пари на нокой настоящ или бивш служител не дължа аз или фирма Стоа.
Моля собствениците на сайта - погрижете се да не се разпространяват клевети. И любовница нямам. Женен съм все още за първата си жена. Имам 3 деца.

Cveteline,Cveteline, ама и ти послъгваш като дърт циганин, че и малко отгоре.Всеки който е работил там знае за какво става дума.Идеята е да те вържат да имаш да взимаш пари.
По възможност избягвайте тази фирма и другите фирми на Дамян Стоянов.
Избягвайте и фирмата на жена му и самата му жена.
Любовницата му може да не я избягвате.Става за един път с помощтта на обилно количество алкохол.

Фирмата не е лоша. Работата е доста свободна. Шефът  се държи с персонала повече като приятел отколкото като шеф.Колегите са готини, интелигентни и много сплотени. Заплатите са добри и се плащат редовно. Изплащат до стотинка и дори може да има и малко отгоре.