Чайка АД /img/frontend/nomap.png"

Уважаеми PINIZKA, написаното от Вас е невярно. Чудо не може да се случи. Обещанията ми за заплата се разминаха над два пъти. А работих на място САМ, където са разчетени 3 души. Това е фирмата с най-объркана организация, с която съм работил. Това е фирма, където първия етап от производството е към самостоялен отдел, който не е Директор Производство. По-интересно е, че няма търговски директор, а търговския отдел пък е към Директор Производство. Но пък децата на шефа са най-високи постове и затова имат професионални заместници. Кухнята е изключителна - в армията даваха по-качествена храна. Думата софтуер не сеществуваше или по-точно имаше няколко системи за работа. Вместо да се утвърди една цена за един тип продукт на даден клиент, всеки път се правеше точна ценова сметка, която преминаваше през счетоводител, шеф, архиватор (!) преди да се занесе за изпълнение. Но
Това е фирмата с най-голямо текучество - среден престой 6мес. до 1 год., докато всеки види това и не почне да се търси работа.

В настоящия момент аз работя на административна позиция в тази компания. В ситуация на икономическа криза завода продължава да произвежда, но разбира се има проблеми. Колегите са на много високо ниво като професионалисти и всички работят на пълни обороти, заради редуцирания състав. Това, което лично на мен много ми допада е, че тук е като школа на истинския живот, където можеж да израснеш като професионалист, и дори в йерархията, ако си амбициозен и работлив. Когато имаш достъп до много информация С други думи един чудесен трамплин за кариера в бизнеса с опаковки.

Начело на фирмата стои .. ... ....Той е племенник на собственика.Заплатите се разпределят според това на кого си човек.Държат се на работа пенсионери.Най-фрапиращ в момента случай е,че пенсионерка-подмазвачка работи на машина в редовна смяна,а трудоспособен и млад човек работи буквално на повикване и ако има работа само нощна смяна.Интригите в предприятието са големи.Много млади хора започват работа и напускат,защото истината се разминава с обещанията.Предлагат им висока заплата,а получават мизерно заплащане.Големите шефове не уважават обикновените работници.Смятат ги за роби и низши създания.Грижат се само за верните си осведомители и подмазвачи.Изобщо предприятието губи предишния си престиж на фирма в бранша въпреки големите приказки на въпросния .... .....

Заплащане- не е много високо, но не е и ниско, предвид на това, че се осигуряват върху пълния размер на плащането.
Уважението е непознато понятие във фирмата, в най-добрия случай си нищожеството, на което дават хляб.
Привилегии - да ти подпишат молбата за напускане без разправии.
Фирмена сигурност- предвид голямото текучество, работата е сигурна, защото просто няма кой друг да я свърши.
Най-голям плюс е идването на работа в събота и неделя (безплатно разбира се!), но никой не пита къде си бил в четвъртък следобед. Понеже никой не се интересува какво правиш. Важното е да не стават големи катаклизми, които да нарушат рахата на Щ., докато си почива на яхтата.
Потенциал за развитие - голям, защото свестните хора бързо си отиват.
Местоположение - в промишлената зона на Варна, точно в средата на нищото.
Колеги - няколко свестни човека, които изнасят работата и огромен кръг некадърници.
Работна среда - старо оборудване, стари машини, стари сгради, ама пък нова яхта.
Предприятието има потенциал, но за съжаление фирмената политика в последните 5 години го уби. Знаете ли как се произвежда нещо, без да имате технология? Как се лепят кутии с ютия? Или с пистолет със силикон? И не е прав предходния колега - Щ. никой не го лъже, той се самозалъгва. живее в свой собствен свят.

Бивш служител съм на Чайка АД и за времето през което работих, разбрах че г-н Щерев е подло лъган от ръководитилите на подразделенията.Има прекалено много трудови злополуки които се прикриват и тотално са нарушени нормите по охрана на труда.Не се спазват и елементарни технически изисквания при работа с машини и съоръжения.Не се инвестира в нови машини,а се закупуват стари.Част от парите се отклоняват за построяване на складови помещения, които в последствие ще бъдат дадени под наем.Но парите са за акционерите

Много тежка и мудна структура със закостеняло мислене на служителите и акционерите в нея. Оцелява единствено и само благодарение на ниското заплащане на персонала и минималните капиталовложения в подобряване на инфраструктурата. Крайна оценка много слаб.