Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Искам да изкажа невероятното си разочарование от методите за водене на интервю в Райфайзенбанк. Сред HR-средите съм последните години и за пръв път попадам на такава практика, в която не се спазва уважение към конкуренти, показва се силно демонстративно арогантно и агресивно отношение и поведение спрямо конкуренти и не на последно място заяждане с кандидатите за работа (не говоря за провокация или изваждане от зоната на комфорт).
Това ли е начинът за провеждане на интервю в Банка, която претендира за добри позиции в банковата сфера и, която иска да се докаже като добър работодател????
Безобразно беше интервюто, на което станах свидетел!!!!

Хора! В тази страница за който работодател се отвори е едно огромно плюене! Няма хубава работа никъде! Отворете си една фирма и си бъдете шефове на себе си, но ще видите, че след време и вашата фирма ще я има тук и ще бъде плюта. Тук все едно сте се събра като махленски клюкарки! Никъде няма хубаво! И на следващото си работно място пак ще плюете! Това е! Да сте се родили от аристократичен род в Западна Европа и нямаше да Ви се налага да работите! Или си хванете богат спонсор да Ви издържа!

ето още интересни неща, който открих

Наскоро ходих на интервю за ''Специалист обслужване на клиенти''.Останах страшно унизена.Първо интервюто трябваше да е за един ден ,после ми се обадиха да е за друг ,като същевременно звъннаха сутринта час преди този ,който ми казаха.Дойде една възрастна лелка и започна да ме разпитва глупави психо въпроси.Накрая ми излезе,че единствения опит ,който съм имала с клиенти е бил този като барманка.Сигурно всеки е работил нещо такова в младините си ,защото нали нямаш стаж,няма образование и т.н. :D А досегашните ми работи винаги са били свързани с клиенти.Как съм можела да кандидатствам и едва ли не какво правя там.Ами тя не вижда ли Св-то ,за какво ми се е обадила като не й отговарям на великите условия.А и честно казано ,като видях служителите как са строени - те не мърдат,дори по между си не смеят да разговарят.Мерси от такава работа ,където ще ме е страх и да дишам...

Абсолютно съм съгласен с предишните коментари. Впечатленията ми се припокриват. Поредния некадърен, изпълнен с жени, които кой знае по каква линия са там, отдел "Човешки ресурси". Викат те на интервю, за да те разубеждават да започнеш в комбинация с колко велика е банката. Декларира се, че се бърза за наемане на човек, после не получаваш един месец отговор. СТРАШНА СЕЛЯНИЯ в голямата!!! банка! За допълнение въпросните провеждащи интервюто най-вероятно са работили на топлия щанд във Фантастико преди да ги назначат за HR в Raiffeisen Bank! Щеше да е смешно ако не беше тъжно интервютата в една от уж най-стабилните банки да се водят от хора до вчера продавали еклери, но със самочувствие на вече издигнали се, Ейч Ари./Обичат да го повтарят, защото ако не го повтарят може някой да се заблуди и да им поръча 2 чая и едно кафе/. Трагикомича история като повечето неща в нашата мила и напълно разсипана държава България!!!! Давайте в същия дух!

Бях на интервю за IT отдела. Мина добре, след това ми изпратиха един тест, който трябваше да се направи от вкъщи. Мина месец и половина, отново са публикували същата обява, а обещаха, че ще получа обратна връзка независимо от резултата, а такава все още нямам. Не смятам, че е коректно от тяхна страна.

кандидатствах за работа във въпросната банка на длъжност "Специалист обслужване на клиенти". На първото интервю (което мина много добре) ми казаха, че квалификацията ми е по-висока от исканото за дадената длъжност и че ще ми потърсят нещо друго, като за мен, като обещаха да ми звъннат и да ми кажат. Получих обаждане, но от друг офис за второ интервю, на което очаквах да ми кажат какво са ми измислили. Вместо това то се проведе като първо, пак трябваше да се запознаваме, глупавите въпроси от типа: Защо искате да работите тук?; Кои са силните и слабите Ви страни? и тн. Една доста неприятна госпожа държаща се като даскалка започна да ме плаши(става дума за банката която е на ул.Иван Асен и Гогол). Първо ми обясни как има страшно много за научаване (което според мен е нормално). Как почти никои няма да ме обучава, само от време на време ще ме наглеждат, защото колегите си имали достатъчно работа. После ми обасни как е възможно да се работи 10 часа и не се знае дали въобще ще мога да стана и кога ще имам обедна почивка, защото може да има клиенти. След това ми зададе въпроса "Ами ако някой клиент с 500 000 лв. дойде ти какво ще направиш? Ще се паникьсаш ли? Я си представи, че има проблем с тях?" За нейно учудване бях напълно спокоен. После ми обясни как съм материално отговорно лице и как ако приема фалшива банкнота ми я приспадат от заплатата. И като стана дума за заплатата, разбирасе най-любимият ми и малоумен въпрос, "Каква заплата очаквате?" (уважаващите себе си компании предварително я обявяват). Аз им казахр, че мога да очаквам най-различни неща, важното е те какво предлагат. При което въпросната "даскалица" ми каза "Епф сега ти кажи граница от колко до колко". Казах и като за начало 800 лв., а тя "Чисто !?" аз - "Да" тя- "Ооооо това е много високо. Заплатата за тази позицея е 1000лв бруто" (Което е 750 лв нето някъде) Аз ги попитах (понеже бяха три, а "даскалицата" посредата водеше парада) дали са получили някаква информация относно първото ми интервю, защото аз бях останал с впечатление за по-висока позиция. Отговора беше отрицатилен и че това била позицията и затова ми я обясяват да няма разминаване. Аз казах, че то точно това се получава. Пък и останах с впечатлението, че и развитие няма или мин след третата година.

Та това е моя опит с тази банка, невероятно високи изисквания (забравих да кажа, че и английски искат), за пари по-малко от на бензинджия или продавачка в някой МОЛ. За мен не си заслужава. Сега си намерих работа начално за двойно повече пари, съветвам Ви и Вие да продължите да търсите и Ви стискам палци :)

Не ходете на работа в офиса на панаирното колело в Пловдив. Колегите са приятни и няма проблем. Ръководителя също е добър ( освен че само замазва положението). Натоварването обаче е невероятно. Практически няма как в рамките на работния ден да се свършат всики задачи. Постоянно има клиенти, а между другото трябва да се вършат и куп други задачи.