Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Здравейте, бихте ли могли да ми дадете повече информация за отдел "ОБСЛУЖВАНЕ НА КЛИЕНТИ - СОФИЯ". Имате ли представа какво е възнаграждението там? Виждам, че има две отворени позиции.

В отдел "Събиране на вземания" съм и няма здрав стол, всичко е изпочупено и с колегите се изкривихме вече. Няколко пъти повдигаме темата пред нашите шефове и само казват, че пари за столове няма. На всички ни е ясно, че има бюджет, но явно не стига до нас. Били сме и в други фирми и такъв проблем досега не сме имали. Не ни имат за хора и не ги интересува, че нямаме нещо толкова просто и в същото време толкова важно..надявам се с тази публикация някой да обърне внимание, защото е плачевно. Не може да имаш претенции за сериозна банкова институция, а от 25 стола в стаята да има 5 здрави!

Здравейте, бихте ли могли да ми дадете повече информация за отдел "Съответствие". Имате ли представа какво е възнаграждението там? Виждам, че има две отворени позиции за AML експерти.

Да попитам как реагираха Елида Панайотова, Катя Николова, Гергана Груева, Теодора Беловеждова на повишението на Гергана Димитрова ?

Приятели не знам за фирмата но аз си изкарвам по10$ на ден от този сайт https://firefaucet.win/ref/92401
Не е кой знае колко но е по-добре да работя за себе си. Плащат с криптовалута; от типа на BTC, DASH, DGB, ETH, LTC, XMR, TRX, ZEC; според курса на $. Хубавото, е че можеш да си развиваш акаунта до безкрайност, изисквасе обаче време и постоянство което не е лесно. Аз вече съм от две години и го развих до 10 долара на ден и ще продължавам.
Може да пробвате и вие ако ви се занимава.

Вие осъзнавате ли че София е на другия край на България?

И там се намира най-голямата Клиника за Психично болни

7 ми и 11 километър Психиатрията на Цариградско шосе Младост

Нали я знаеш къде е?

С такава Мизерна Заплата 800 лева да не получиш Инфаркт?

С 800/900 лева Мизерна Заплата като по долу колегите са

Коментирали не може Наема си да си платиш в София?

Как ще се издържаш?

Те Наемите са от 600 евро на горе за Двустаен в Лозенец

Ако не искаш да си в някой краен Мизерен квартал за 300 лева?

Чувал съм,че имат голямо текучество,някой ако може да даде повече инфо на какво се дължи.

При Райфайзен бях на интервю преди месец, след първоначално интервю през агенция. Позицията, за която кандидатствах беше "Банков консултант - фронт офис".

Накратко условията:
- първоначално заплащане е около 800-900лв нето, преразглежда се след първите три месеца и след изпитателния срок, но останах с впечатлението, че увеличението не е голямо.
- работно време: зависи от клона, в който бъде назначен човекът, тъй като има такива с удължено работно време и офиси по моловете също. При нужда служителят може да бъде прехвърлен в друг клон по заместване или за постоянно, ако бизнесът и ситуацията го изискват. По принцип питали за предпочитания за локация и гледали да се съобразяват с това при назначаване или преназначаване.
- самата работа: свързана е с големи суми пари (за което специално уточняват, дали човек няма да попадне под влиянието на стреса и да напусне заради отговорността за наистина големи суми), обслужване на клиенти на банката на рокаден принцип (работа и на каса, и посрещане на клиенти, и продажби на "продуктите" на банката).
- обучение: съобщава се за курс за работа с валута, ценни книжа и метали, който се минава, както и наличието на "ментори", които да помагат в работния процес. В агенцията бяха съобщили, че обучението може да се провежда в централния им офис на Никола Вапцаров в Лозенец. Продължителност на обучението - три седмици или повече, но не се седяло само на теория, а правели акцент и на практическата част.
- оценяване: има определени цели за постигане ("таргети") в самата работа, които не се уточняват на този етап, но предвид, че част от работата е свързана с продажби, то за част може да се досетите. По време на интервюто се наблегна на силната конкуренция и как отличното обслужване е помощен инструмент в тази борба, така че може само да предположа, че другите цели са свързани със задържането на клиенти и нивото им на удовлетвореност от услугите на банката и обслужването.

По-личните ми впечатления:
- изненада за мен беше да разбера, че не по всички клонове на банката имат охрана, въпреки, че се работи с големи суми пари. Но - имали видеонаблюдение. Изводите си ги правете. :)
- за мен служители на по-високо ниво (няма значение дали са мениджъри, от Човешки ресурси или други), които участват в интервюта, е НЕДОПУСТИМО да не следят за езика на тялото си и да седят с каменна физиономия и със скръстени ръце по време на ЦЯЛОТО интервю. Най-малкото е неучтиво спрямо кандидата. А и кандидатът винаги вижда, когато участниците стигнат до момента със специалните знаци ала "сега става или не става, да питаме още нещо или да не си губим времето?". Комедия.
- за мен на първо място по важност стоеше работното време (предпочитанията ми клонят към стандартното с вариации за начало и край, но с официални почивни дни). Това вече го бяхме обсъдили в агенцията по подбор, където бях на първото интервю. На второто в Райфайзен се оказа, че работното време може много да варира и на няколко пъти дори ме попитаха с какво точно се занимавам в свободното си време, че така си го пазя, имам ли малки деца, които трябва да взимам от детска градина, защото те се отнасяли с голямо разбиране към колегите, които имат и винаги гледали всичко да е поравно и честно разпределено спрямо графика, въпреки голямото количество жени-служители с малки деца. Бих казала, че тук вече ме изгубиха и грам не ме убедиха, колко са иновативни, разбиращи и справедливи.

Това са основните неща, които забелязах при тези две преки и не толкова преки срещи с Рйфайзен в професионален план. Надявам се тази информация да е от полза за кандидатстващите там. :)

П.С. След три седмици нямах обратна връзка за интервюто, въпреки, че попитах и ми казаха, че по принцип гледали да уведомяват в този срок. Познати, които са кандидатствали преди месеци/година за други позиции се бяха оплаквали, че също не бяха получили обратна връзка. Неуважение или лоша организация? Мисля, че това ще си остане тайна :)