CenturyHomes Ltd. /img/frontend/nomap.png"

CenturyHomes Ltd.

Фирмата винаги е била коректна с мен. Получавала съм уважение и оценка за положените усилия и старание. Разбира се, работата с хора е изтощителна и понякога неблагодарна, но при наличие на необходимите качества, човек успява да балансира емоциите и отношенията. В администрацията напрежение няма, работата е приятна и ненатоварваща. Повече са страстите при брокерите, но считам че е нормално, тъй като това е индивидуалистична професия, при която се изискват редица качества, за да си успешен. Дали ще се чувства добре човек там е въпрос на характер, способност за адаптация и желание за работа в тази сфера. Заплащането е винаги на време.

Коректен работодател, с усещане за иновативни и добри идеи. Разбиране и човечност към колектива. Стремеж към развитие и осигурена комфортна работна атосфера. Отлично заплащане, с опция за допълнителни материални стимули. Целеустремени хора с ясна идея относно качествен бизнес във въпросната сфера.

За съжаление, освен колективът и естеството на работата (за тези, за които неджижимите имоти са интересна тема) не си заслуажава човек с реални умения и познания да работи в тази фирма.
Заплащането не отговаря на натовареността, особено за администраторите, при които работа има независимо от наличието на сделки или не. Да не говорим, че брокерите са свръх натоварени за сигурност = 0.
Това дали човек се натоварва допълнително, влага личен потенциал и компетенция не се цени нито с отношение, нито с допълнително заплащане. Личните качества, умения и постижения не водят до реален финансов или морален стимул. Всички личности от персонала са сложени под един и същ знаменател.
Думи като "Аз ти давам пари!", "Самомотивирай се!" (WTF?), "Ти си неефективен и разочарование за екипа!" са неща, които независимо от положените усилия, неизбежно стигат до ушите ти и съответно демотивират, без да има кой реално да си даде сметка за това.
Като цяло, мениджмънт носещ качества, характерни за по-голямата част на "бизнес елита" - наглост, алчност, елсплоатация, отявлено крещене по служителите (което в днешно време е просто срамно, да не говорим, че е просташко) и което е най-жалко - абсолютна липса на елементарна грамотност и подход към нещото, което постоянно се нарича с купешката дума "ЕКИП".

Малка фирмичка, ръководена от комплексари. Отнашението към персонала е подигравателно и обидно. Напрежението в офиса е нетърпимо, обедната почивка в повечето случаи е мираж. Възнаграждението е добро, но не си заслужава унижението!