Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Нали вече стана ясно, че спуснатите по непочтен начин от ГЕРБ ръководни кадри не само, че не продължават започнатото в Агенцията по заетостта, но резултатите тръгнаха назад. Станаха непочтени и недостойни смени, така, че време е вече да освободят заетите от тях места.Такъв  хаос, некомпетентност и работа на автопилот, никога не е имало.

И аз се явих на такъв конкурс....Не мога да си обясня, защо там се явиха хора, които вече работят в поделението на Агенцията по заетостта....Може би съм наивна или по-скоро глупава да вярвам, че избора е честен.

Време е вече и "калинките", спуснати последните години в Агенцията по заетостта да си отидат. Абсолютната неграмотност и неподплатено самичувствие сриват доброто име на Агенцията, особено по места. Дойдоха непристойно, добре е да си отидат тези "ръководители" особено на регионални служби.

искам да се оплача от отношението и бездействието от служителките в Младост 4 бюро по труда.Караха подписите на конвер, без никакво желание за съдийствие за намиране на работа на хората и отношение към всеки един, някои и млади и квалифицирани вишисти!
Такива служителки не би трябвало да работят там!
Каквато държавата, такива и служителите!

искам да ви запозная с провеждането на "конкурси "в системата на социалното подпомагане, социални грижи и всичко свързано с тях.На 01.02.2013г. беше крайния срок за участие в т.н. конкурс за ДВАМА социални работници по проект в на социалното министерство с местонахождение на работа общината в града.
Когато отидох - в последния ден за прием на документи след обяд - служителката в общината много учтиво ми каза да не се напъвам и не пожела да ми вземе документите, дори да ги погледне...имали хора за тези места вече.....ИЗВОДА: ТОВА Е НЕПРОБИВАЕМА СИСТЕМА!!!

Есента на 2012г. кандидатствах два пъти за работа в БТ В.Търново.Обявата за работа беше поставена на най-невиждащото се място на таблото.За първия конкурс бяхме две жени, когато отидох да си подам документите, секретарката Дисислава йорданова само дето не ми забарани да кандидаствам, толкова нагло и безочливо отношение демонстрира, все едно ми казваше..."ние си имаме човек, ти какво правиш тук да ми разваляш рахътлъка?"...Така и стана, не бях аз класираната на първо място.Ако не бях случайно видяла обявата, можеше да няма и конкурс, а просто само назначаването на жената.На втория конкурс бяхме пет жени, но видимо си личеше, че едната от нас имаше много близки взаиоотношиния със секретарката и част от наличния персонал в БТ., което е предпоставка за нейното назначение впоследствие.Така, че хора, на конкурси в държавната система, както и да се казва тя, по-добре не кандидатствайте, всичко там е предварително подредено, трябва само да се премине през процедурите, защото са задължителни по закон и да похарчите пари да подготовка на докуменнтите си.Най-лошото е, че не се прави правилен подбор на кандидатите, а после всичките казват, че работата не върви.Ами как да върви?

Предстои ми конкурс за работа в АЗ. Вярно ли е, че конкурсите са уредени и се изнасят тестове и въпроси за интервюто на избраните предварително!?

искам да ви кажа какво е положението  там. Отиваш в бюрото по труда да се дерегистрираш за работа. Имаш срок в рамките на 7 дни, които съответно са календарни дни. Не можеш да влезеш да се отрегистрираш. Днес ходих да се отрегистрирам и то в последния ден, защото работодателят ми е в чужбина и трябваше да ми подпише и изпрати договора в оригинал. Чаках 3 дена само договора да получа в оригинал. Отделно, отивам на 4-тия ден да се дерегистрирам и всяка сутрин преди работа ходя да се пробвам и винаги навалица, опашки в километри и служителката, която трябваше да ме отрегистрира не дойде. Сложиха някакъв стажант, който само се гавреше с хората и се правеше на велик. Накрая се предредих, защото въпросът беше вече на живот и смърт. Отнесох няколко псувни, но с много голямо нахалство и заплахи успях да се вредя и отрегистрирам. И утре ще ходя в НОИ, за да ме отрегистрират и там. Изпуснал съм вече срока, защото за там било също 7 дни. Аз ще ида да им кажа какво е положението в бюрото по труда и как се работи там. Искам и аз там да работя и да ходя на работа, когато си поискам и да се правя на велик на хората, които чакат на опашката и само да им правя живота черен. Искам и аз. Това е много сладка работа. Само да ви кажа, че ако влезете да работите там голям айляк ви чака. И ще си вирите краката и вземате парите. Това е положението. Тръгнете ли да се отрегистрирате трябва с охрана да се ходи там.

Колеги, писна ми всеки ден да ми говорят началниците на висок тон, да са все недоволни. Откакто имаме нова програма тя е все неработеща. Един запис се прави поняколко пъти и пак не си сигурен дали е записна. Мн. труд, мн. нерви-заприличали сме на животни-злобни, намръщени, недоволни. При тази безработица/тройно поголяма от обявената официално/ не е достатъчно да си на работа на тази цена. Заплати - ниски, задължения-мноогоооо. Началници-много и само искат наготово цифри и показатели.
Постоянно се сменят големите началници и все суперлативи докато са на пост, а като напуснат- плюене. Винаги правим чудесни предложения, но няма кой да гичете. Голяма бюрокрация, мн. писане излишно. Кога ще променят  Закона, за да не се тълпят всички по бюрата за помощи, сл. бележки за децата, които са на ДГ, студенти? Всеки месец на "празен подпис" и защо?!?!?!?! Толкова често се сменят, че не им остава време да прочетат законите и правилниците, които са приели предишните, за да вникнат в нещата и ги променят.
Много напускат, защото немогат да се примирят, че може да има такава гадна и неблагодарна служба!!!! Останаха само тези, които все още не си си намерили работа, дори и по-непрестижна.
Пишете колеги- може пък няякой Голям началник прочете нашите тревоги, защото няма как по друг начин да ги чуят!!!

Когато работих в Агенцията по заетостта, бях оптимист и щастлив, че работя в една добре организирана и интелигентна институция. В последните няколко години нещата коренно се промениха и то не защото работата стна много със стартирането на ОП РЧР, а защото калинките вече са навсякъде и понеже станаха началници, аз отказвам да работя с неграмотни спуснати хора, затова напуснах. За съжаление в този региот е така навсякъде.На останалите желая да сти(скат зъби и да чакат пак да дойдат интелигентни хора.