Кодикс България ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701&markers=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701

Кодикс България ЕАД

Здравейте! Тъй като фирмата Code Academy, с която Codix работят я няма в базата данни, реших да пиша тук! Code Academy са най-потресаващия избор за курсисти, а това, че фирма я спонсорира красноречиво говори и за тях. :)
Не знам как се провежда QA курса на Code Academy, но във никакъв случай не заспивайте да карате курс, било то платен или безплатен при МИРОСЛАВ АВРАМОВ.
Този "преподавател" е абсолютно неподготвен, 20 слайда презентация се ЧЕТЕ И СРИЧА на момента по време на лекция, опитва се да се осмисли от него докато хората чакат и така 3 часова лекция е абсолютна агония.
УВОЛНЕТЕ МИРОСЛАВ АВРАМОВ!
Да не говорим, че е страшно арогантен и по никакъв начин не помага на хората, дори ги унижава незаслужено.
В заключение Codix и Strypes моля направете проверка как се провеждат курсовете Ви и вижте как се харчат парите Ви, ако преподавателят е Мирослав Аврамов.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Никога няма да разбера защо една фирма наема хора, ако им няма доверие, както и какви точно врати и възможности се отварят? Във фирмата се ценят или издигат на ниво мениджъри предимно хора, които спят с някой там или са препоръчани след поддържане на приятелство или други контакти с настоящи колеги извън фирмата:
"Доверието се спечелва трудно, но когато се докажеш и положиш необходимите усилия - много врати и възможности се отварят."

"Догоровката" за предложено заплащане често е колко са на зор за определен проект. Периодичната актуализация през последната година се случва при подадено предизвестие. Актуализация няма как да има за всички, при положение, че дори ваучерите за храна на хората и картите за градски транспорт са спрени. Карти за градски имат само започващите, за да посещават офиса през първите 3-6 месеца и да се обучават. После ги пращат вкъщи, за да пестят от наем на сградите.
"Заплащането е строго индивидуално и е базирано на догоровка, личните резултати, знания, умения и други. Периодично се актуализира при добри резултати"

Да, случва се да има роднини. Но в Кодикс броят им, качеството на работата им, както и отношението на такива семейни констелации е в разрез с какъвто и да е професионализъм.
"Много от хората са дошли с препоръка - така че е нормално да има и роднини.Тук нерезултатни хора не се задържат задълго, така че роднините в никакъв случай не са попаднали само по роднинска линия, а и по качества и умения."

Именно затова следва да има позиции, които са нощни смени, а не постоянен овъртайм на колеги с трудов договор с нормално работно време- овъртайм, стигащ до 150 часа през първото полугодие.
"Работа има много, има и спешни моменти, но все пак това е софтуер с поддръжка 24/7 в някои от случаите."

Да направим ли препратка към по-горен абзац кои са тези колеги:
"Цялостна оценка бих поставил 3,5 от 5, като причините са, че някои процеси са по-тромави и с някои колеги се работи по-мудно и тромаво."

Явно, че някои служители в тая фирма печелят от тотото / имат късмет, на останалите препоръчвам да потърсят място, в което се спазват поне основни best practices откъм мениджмънт, работни процеси и създаване на позитивна работна атмосфера с адекватни придобивки.
"Много от нещата са въпрос на късмет (да попаднеш в правилния момент) - отделът, колегите от другите отдели, проектите.. В моят случай се получи добра комбинация от трите."

Кодикс е фирма, която съчетава всичко лошо от непрофесионализъм, мързел, неадватен мениджмънт, овъртайм, ниски заплати и токсична работна среда.
Специално за търсещите работа като бизнес аналист/QA, стойте далеч от тази фирма. Безумно голямо натоварване, неадекватни "мениджъри", проекти се взимат само и само да има пари и непрестанно се иска овъртайм и то през уикенда. Ама бил заплатен, ами дреме ми, аз съм човек с личен живот и си искам свободното време. Тестерът е винаги виновен, хора се уволняват от днес за днес, вечно има ескалация по някакъв проект. Програмистите се държат ужасно като им върнеш бъг, някаква постоянна битка е между дев и QA. В така наречените бизнес екипи за последната година и нещо, никой не се е задържал. Огромно текучество и има защо. Заплатите са ниски, стандартния български номер "според опита".Колеги споделиха, че преди поне имало ваучери за храна, но вече и те са кът. Дават ти една карта за транспорт и това е "социалната програмата". ДЗО и мултиспорт си ги плащаш сам. След като минеш безумния тест по "SQL и логика", ти хвърлят една маса документи да четеш и да се оправяш сам. Лелката, която се води лийд на бизнес отдела Силвия, не може да върже две изречения на кръст камо ли нещо да ти обясни как се прави. Коментарът колко прекрасно е да си тестер в кодикс вероятно е неин. Няма да ми стигне поста да обясня безумно тромавите процедури и техническата изостаналост. А това което ме изумява най-много ече така наречените стари кучета , които са от десетина години във фирмата си клатят краката. Новобранците ги спукват и кой колкото изкара, идват разни шемети от академии и университета, трупат малко стаж и бегат с триста.

Като настоящ служител ще кажа, че Кодикс дава много възможности за изява, голяма школа е за тестери, работи се по най-разнообразни функционалности и т.н. Доверието се спечелва трудно, но когато се докажеш и положиш необходимите усилия - много врати и възможности се отварят.

Ако искате точно и коректно отношение, развитие в професионален аспект, да научавате нови неща и да се чувствате все едно сте някой - НЕ ОТИВАЙТЕ В ТАЗИ ФИРМА.

Ако искате да си взимате заплата всеки месец и просто да не сте на автопилот и да не ви дреме за глупости и нормално работно отношение. Или пък още по-добре ако имате роднина, близък приятел или лубовник/лубовница там, е това е мястото за вас.

Анонимен
бивш служител 12.11.2019 1 2 3 4 5 0 точки
Ще кажа две неща - има много готини хора, които влизат в положението на хората при нужда на помощ за личните им проблеми. Става въпрос и за българския, и за френския топ мениджмънт.
И второ - голяма школа за много кадри особено в BD като една от първите и най-големите въобще фирми за такива длъжности.

Благодаря за информацията, но може ли да споделиш заплатите как вървят за бизнес позициите за да знам дали има смисъл да кандидатствам

Може ли някой да ми даде ориентир какви са заплатите за бизнес позициите - INFORMATION SYSTEM ANALYST, Project coordinator, Business Intelligence ?

Бях кандидат за Junior PL SQL Developer @ invoces team in CODIX.

Имам следните препоръки към HR отдела:

1.Ясно информиране за recutiment активностите
1.1.Ако има тест - той да бъде изрично описан, като дейност, която предхожда интервюто.
1.2. Да бъдат описани компонентите на тестване и средната продължителност

2. Ясно определени критерий за позицията, които да бъдат споделени с ref empl т.е. Аз съм препоръчан и получих разминаваща се информация от Синиър Дев + Критериите в Обявата

3. При промяна на изискванията - търсене на PL SQL - да се направи тест или изпитно задание, което да оцени този компонент

4. Ако вече има назначен човек или ниско равнище на интерес към моята кандидатура, това може да се обсъди в прав текст.

Като цяло мога да кажа, че оценката ми е положителна към процесите и хората. Фирмата предоставя възможности за начинаещи бързо да напреднат и научат занаята.

Това е основната причина, която налага комуникацията и HR процесите да бъдат подобрени.