IDS Ltd / IDS AG /img/frontend/nomap.png"

Сега какво е положението във фирмата.

Здравейте!
Бих желал да попитам какви умения трябва да имаш за да можеш да се спрявяш с работата във фирмата? Предлага ли се обучение? Какво трябва да е нивото ти по английски език?

Благодаря за отговорите предварително.

Работих в IDS. Софийската част е създадена за подръжка, сервиз, черна работа и разбира се, заради по-ниските разходи в България. Основната част на проектите се прави в Цюрих. В България - довършване, сервиз и др. като за провинцията.
Работата е изключително интересна като тематика - от силова електроника до програмине. Оборудване и работна среда - ОК. Колеги - повечето са ОК, включително и в Цюрих. Задържат се в София повече тези, които не се интересуват много от техника, обичат да пътуват и могат да преглътнат хаотично поставените задачи и отношението на г-н Стоев. Потвърждавам писаното преди мен за него. Мога да добавя, че имаше идея да махнем кирилицата от компютрите. Откровено демонстрира неуважение, крещи, обижда, хвърля и т.н. Отзивите за груба експлатация и 'египетско' отношение са верни и за Швейцария. Но е добър инженер, силен в теорията и има 'щури' идеи.
Възможност за развитие в София - клони към нула. За начинаещи - може, с търпение и за кратко, все пак оборудването и тематиката са на ниво. Трите месеца в Цюрих са сигурни - малко обучение, повече подреждане на складове, работа в събота и неделя.
Свободно /лично/ време - който обича техниката не се нуждае от такова, дори да му е болно детето....

Хайде аз като настоящ служител да обясня някои подробности, надявам се, че ще са от полза за тия, които биха кандитатствали за работа при нас.
Шефът, да, г-н (Штуеф) Стоев, който се има за немец и мрази българите, че не е наред, не е, но и протежето му в София - г-н Торчанов не е много по различен, просто е "тихата" версия на Стоев. Много от нещата във фирмата зависят от него, включая и заплатите. Поговорката "царят дава, пъдаря не" е много актуална за софийският вариант на ИДС. Да не забравяме, че по закон фирмите не са едно цяло. Господинът Торчанов си е оплел добре кошницата и използва ситуацията, за да се облагодетелства, като прелива голяма част от бюджета на ИДС-София в неговата фирма - Електроинвент.
Ако не сте семейни и ви се пътува по света, можете да опитате (само временно!) като сервизен инженер, парите са добри заради командировъчните, иначе стартовите заплати са около 1000 лева, повече не дават. Увеличение след минимум половин година и то с не повече от 100-200 лева.
Работата не е лоша, но ако имате планове за развитие и кариера, тук надали ще ви огрее.
Колегите са добри, но си личи, че повечето от тях са в "матрицата" и че нямат желание да излизат от там.
Както казват колегите от Цюрих - добра компания, като изключим обаче шефа...

Мисля, че всички коментари до тук малко или много не са обективни. Поради същата причина и аз няма да дам мнение, а съвет. Ако областта на дейност на фирмата Ви допада, опитайте! Няма да загубите. Колегите са страхотни, шефа е малко опърничев, понякога работата е доста, но допълнителния труд е оценен и заплатен. С две думи: просто работа.

Арогантен шеф, който е в Цюрих и много рядко идва в София (което е добре за тези в София). При командировки в Цюрих неминуемо предстои неприятен сблъсък с шефа без да го предизвикваш по никакъв начин.
Заплатата става добра ако се ходи по командировки и се спестява от командировъчни иначе в БГ се взима м/у 800 и 1800 според стажа заслугите пазарлъка и т.н. Колегите в повечето случаи са много добри и като специалисти и като хора и с тях не би трябвало да има проблем човек. работната среда е ОК ако се избягва големия шефт, т.е. не се ходи в Цюрих, въпреки че противоречивите му прищевки могат да те настигнат по целия свят...

работя там и бих казал че никак не е зле. Има хляб в тази работа, много е перспективна. Пътува се много, което е хубаво, изкарват се пари от командировки.....и за какви 800 лв. заплата става въпрос, незнаех 4е има такава

Бях на интервю само. В момента заплатата ми е 1800 лв. Търся си нещо за около 2500. Там дават 800лв. Естествено парите не са най-важното, но все пак трябва да се яде :)) .Фирмата има фасада, но нищо повече експолатацията е пълна. Не се хващайте там.

Az sum edin ot rekordioritte i purvija sluzitel na firmata ;-), 3 godini TOCHNO, sum rabotil.
Dosta interestna rabota, vuzmoznosti za trupane na mnogo opit i kontakti s inzineri ot vsichki strani (mnogo polezen opit).
Za otnoshenieto na shefa kum rabotnicite , naistina niama kakvo da se dobavi, mnogo arogantno, v dosta sluchai i nepochtenno. Kakto vinagi chovek poluchva neshto i gubi drugo.
Lichnija zivot e sveden do minimum, otpuskite chesto (vinagi) bivat prekusvani.
No .... 4ovek ima kakvo da nauchi (pone za izvestno vreme). Po informacija ot kolegi, v momenta neshtata produlzavat po sushtija nachin, (mnogo interestni proekti, mnogo stres i mnogo kreshtene) samo che ako si kaduren , mozesh naitina da go iznudish za mnogo pari. (naj verojatno obache ne za dulgo) ;-).
I vse pak tova e firma za avantiuristi, patuvash po celija sviat, bachkash po dosta, uchish po dosta, vzimash i ne malko pari po vreme na komandirovka. Struva si da se opita VREMENNO !!! inache se poluchavat trajni izkriviavanija v psihikata ;-), 3 godini beshe malko prekaleno ;-)
!!! Uspeh !!!

Супер гадна фирма.Работих там като механи4ен конструктор - направо е ад.
Гледат да те използват само.
Работиш 3 месеца тук и 3 месеца в Цюрих.а ме излъгаха 4е търсят 4ожек за офиса в софия-ТЪПО. не плащат пълни осигуровки и извънреден труд се ослушват.