Наталия АД /img/frontend/nomap.png"

Наталия АД

Мисля, че въпроса, който Г-н "strahnia" се опитва да ни убеди опира в заплащането на месечнното възнаграждение (заплата), но не става въпрос за размера, а за формата. Ако Работодателят на "Наталия" АД издава писмено извлечение на заплатата на всеки служител (фиш) в който е отразен размера и съответния процент на извънредния труд и премията за извършена дейност, то такива като "Разовата пантера" ще се убедят, че съпругата му е мотивирана да работи повече, а облагодетелствания е и той като потребител на семейния бюджет.

Ей Розова Пантера много ти подхожда на името! Как може да си такъв цървул и да чакаш жена ти да ти носи пари в къщи, а ти да си седиш на масата- това означава, че си страшен лентяй.
Не знам кои са изроди, но с ей такива, като тебе, няма как да се оправи положението. В цял свят се работи по 10-12 часа, само в твоето ограничено съсзнание още си мислиш, че си преди 1998г.
За съжаление, трябва да дадеш, за да получиш. Няма го времето, когато имитираш дейност и получаваш пари.
Българина сме мързелив народ и чакам с нетърпение да се извъртят поколенията с твоето мислене, за да се пооправят малко нещата. В Наталия който работи- получава и по 900лв чисто, отделно са данъци, осигуровки,застраховки.
Средната работна заплата е 500 лв Чисто.
А що се касае за милионерите, недей да гледаш в чужда градина, гледай твоята си.

Не ги знам какво управление имат и какви ръководители на отдели са но като гледам май всички са за смяна.Да отиде жена ти на работа и да незнаеш кога ще се върне,да стоиш  на масата и тя да не ти носи и пари като света в къщи ...я се осъзнаите бре това да не Ви е феодалният строй,не проверки ами съд за подигравка и унищожаване на личността им трябва на тия самозабравили се пишман милионери.Да си държат пенсионерките нямам нищо против, но без добра ръботна ръка и добри специалисти как ще изнасяш бре ,какъв ценс ще има българската продукция.Няма да има върната стока ...аз се чудя как не са им прекъснали договорите.Каво е това работно време 12-16 часа ами нали след 9 час и този работник вече е неадекватен а като се има и в предвит че е и песнсионер как да искаш качество.И както имаше един соц.виц "Те ни лъжат че ни плащат ние че работим".Лъжи и измами но така е като има будали ще има и тарикати.Защо тези собственици не се замислят защо е това текучество на работници ?.Еееее как ще се замислят нали пари трябва да дават.Изроди не фабриканти са те ,защото за да се наречеш фабрикант иска много неща

Напълно съм съгласна с мнението на г-н Милен Савов. Много добре казано.Това е реалната действителност в завод Наталия:мизерните заплатите се бавят с по 3 месеца,а купоните,които дават са от нашите заплати,т.с. една част от заплатата се дава под формата на купони.Да хранят ни безплатно,ако това изобщо може да се нарече храна-по едно канче помия и ако го изядеш не се знае след два часа как ще се чувства стомахът ти.Отиваш сутрин в 8 часа на работа и не знаеш кога ще се върнеш;и всичко това за няма и 200 лева заплата.Работих там 4 месеца и като видях,че няма оправия-напуснах.И не ,че толкова гонят(та то няма,кого да изгонят),хората сами напускат. Текучеството на работна ръка е голямо и постоянно.Когато и да погледнете дали в нета или във в.Бизнес поща,винаги има обяви за работа в Наталия.Имат си стари работници,където са се примирили с това,но те са малко.Това е безумие-да се работи всеки ден,без почивка, по 12-16 часа за мизерна заплата.Не е за вярване.

Човек може и да се излъже да започне работа в тази фирма,но само ако е крайно отчаян. Отношението на собствениците към целия личен състав е като към по-нисши създания. Модната им линия се върти около робския труд на работниците за жълти стотинки. Заплатите се забавят редовно. А сега ,доколкото разбирам ,грижейки се за предколедното настроение на всички работници за решили да спрат за напред ежемесечните купони за храна,които са като допълнение към мизерните заплати. Работното време се решава ден за ден. Освен това , "Натали" АД може да е всичко ,но не и фирма  осигуряваща работни места  за хората от региона. Масово се уволняват работещите от Стара Загора и се назначават хора от област Кърджали. А за началници все по-често се назначават българи от турски произход...
Видях,че преди години хора са писали за храната ,която се дава от фирмата. Да ,преди се даваше храна- предястие,основно и десерт ,а сега само едно ястие което е под всякаква критика с продукти от най-ниско качество. Подаръци за Коледа Нова година? Да,имаше ,но преди години. Сега не им дават нищо,а както се рабра им режат и купоните!
Ао има и една неистина в написаното от мен ще чакам някой да ме опровергае!

Работих в завод Наталия, въпреки че ме изгониха, искам да кажа, че много хубаво беше- храна дават, работно облекло дават, редовно ни плащаха, но шефа почна да иска много повече от нас. Аз му казах да вземе още хора, щото ние сме малко а той ме пита дали не съм се превъзбудил нещо. хубаво е ама ония е много чешит. Да си намери ел. техници тогава, да го видя.

Фирмата е съвсем друга, правят постоянно ремонти и хубави условия на работа. Заплатите са винаги на време. Храната е безплатна. Винаги на празник дават подаръци. Работа има, работи се само за износ, изискаванията са големи. Шефовете дават винаги кредити на работниците когато имат нужда и ние ги връщаме всеки месец. Единствената фабрика в България с затворен цикъл на работа.

zapla6taneto e spravedlivo-na vseki spored zarabotenoto,no svobodno vreme-0.vseki den na 12 ch. ne e rabotai da ne znae6 koga ti e po4ivniq den.