СИС Технология / Сис Технолоджи ООД / SIS Technology /img/frontend/nomap.png"

СИС Технология / Сис Технолоджи ООД / SIS Technology

С две думи - огромна шуробаджанащина. Ако си връзкарче - добре, ако не си - ще се чудиш един ден как си попаднал във фирмата и струва ли си да плащаш със здравето си за тези "трохички", които ти подхвърлят, докато връзкарчетата си режат "дебелите филии" от хляба и се скатават по цял ден.

Чудех се известно време, дали да споделя моя отзив от компанията и накрая прецених, че е опитът ми би бил ценен за бъдещи кандидати.
Имах оферта за работа от друга компания в София с конкретен начален ден, но все пак по лични причини бих предпочел да се развивам в родния си град. Тогава намерих и конкретната оферта за работа към въпросната фирма. Подадох си сиви-то. С мен се свързаха бързо - на следващият ден. Изпратиха ми файл-въпросник, който трябваше да попълня в рамките на един ден. Като цяло въпросите бяха доста лични и ги попълних с не особено желание, но все пак максимално откровено. Ден по-късно бях на интервю, което смея да кажа премина добре. Мениджърът беше честен към мен, както и аз към тях. Казах, че вече съм приел оферта, която изисква релокиране, но все пак съм склонен към значителен финансов компромис за да си остана в родния град.
Седмица по-късно получих отговор, че никой от кандидатите не е бил одобрен от колегите им във Варна. Доста скандално изказвание при опита, който лично аз притежавам, а може би и останалите кандидати. Обявата беше архивирана на същия ден, а ден по-късно пусната отново.
Няколко дена по-късно приех оферта от София с разлика от над 900 лв нето спрямо въпросната компания. Лично ме подразни несериозното отношение към качествени кадри склонни на компромис в името на развитие в по-малък областен град. Това провокира и текущия коментар.

Относно фирмата имам добри впечатления, ходих на няколко интервюта при тях за консултант и най-странното заради което си оставям коментара тук е че по техни думи имат винаги много кандидати и срещи за позицията, но накрая звънят и казват - избрахме друг - това няма лошо, амаааа на другия ден обявата се пуска пак в jobs и пак почва да се върти така от март или април тази година. Е това е някакво сверяване на часовника как върви пазара на труда или какво не ми е ясно? Това за мен е несериозно.Не е морално да разиграват хората така. Не съм доволен от подобен подход.

Така... темата е малко стара, но то не пречи да я освежим с ново мнение! Всичко добре, но има един мноого важен и съществен проблем наречен по нашенски \"Шуробаджанащина\", той цари навсякъде, ако не си човек на някой, значи си никой! Отношението към теб е друго, различно, като се замисля изобщо не се знае как си попаднал там... пълна случайност или късмет!? Всики са си \"братовчеди\" в тази фирма, казвам братовчеди, че иначе ще трябва да изредя всички родствени връзки, малко са случайно попадналите хора, към които се държат обаче отвратително, кат о че ли имат 3-пъти по-голям умствен капацитет и са върха, комплексари! Заплатите са добри, приемливи, зависина каква длъжност си , но като цяло са добри, условията са добри, но повечето от служителите.... пълна скръб, много са зле и както казват: \"Трябва да си много зле да започнеш работа там без да имаш яки връзки\" ще си мачкан до край! Да живее \"Шуробаджанащината\" !

Да ни е честита кризата и тук. Вече са орязани май почти всички добавки за храна и пътни :)

Преоб;адават интриги и подмазвания. Това е фирмена политика. Дори хора на по високо в ерахнията не седят на една маса с тези по на ниско. Кулинарните конкурси ако ги има се печелят от шефа. Ако ви заведат на team building и има някава игра не трябва пак шефа да победи:)). Иначе понякога правят купони и обичат да се оливат. Показността е на първо място. Има още много какво да кажа, се въздържам за сега

Много хубави мнения има надолу, фирмата като цяло не е лоша, но някой хора имат високо мнение за себе си и ниско за всички останали и нарочат ли някой, правят живота му черен.Интригантството е на възможно най-високо ниво в тази фирма.Работи се с остарели технологии, които вече много издишат, съответно с всеки изминал ден по-малко клиенти, повече недоволни, вече и големи съкращения, предимно на хора неудобни на споменатите по-горе.Ако си нов във фирмата и нямаш доста годинки зад гърба си в нея, заплатата ти ще е чувствително по-малка от на останалите, а те ще ти прехвърлят ако може и всичката тяха работа и при гаф все виновен ще си ти, зависи колко си готов да носиш за "Хубавата заплата", тиймбилдинги вече почти няма, 13-та заплата дадоха половинка.Има транспортни 50лв, но като се има в предвид къде се намира те може и за автобус да не стигат.Има по 3лв за обяд задължително в стола на холдинга където се доплаща, а цените са като в 5 звезден ресторант, качеството лошо и порциите малки.Други бонуси няма, заплата трудно подлежи на корекция, не всяка година има промяна дори да има инфлация.Осигуряват на пълна заплата, което е предимство, но на фона на всички минуси... а и овъртайм има често и не е платен.Според мен е въпрос на време ако не се мине на нови технологии да се стигне до фалит.В някой от фирмите в холдинга вече е имало 20% намаление на заплати, в нашата имаше само 8 души съкращение, така че правете си изводите...

Може ли да получа информация какви са заплатите в търговския отдел?
Благодаря!

Харесва ми работата! Има доста свободно време. Има достъп до интернет през целия работен ден. Може да се вършат и лични ангажименти, който биха ми спестили вземането на отпуск. Бих ви препоръчала работата във фирмата. Само малко трябва да сте свръх мили с началниците си, освен ако не сте "техния човек".

Не знам на базата на какъв бекграунд коментирате и правите сравнения с други фирми, но мога да споделя, че на базата на моя скромен опит като софтуерен инженер(10-ина години), фирмата е такава каквато изглежда, т.е. формата отговаря на съдържанието, нещо което рядко се среща в България. Работи се професионално и уважително. Заплащането е добро за местоположението. Социалните пакети също са добър признак за отношението на ръководството към персонала.