Ривър Круиз сървисис /img/frontend/nomap.png"

Ривър Круиз сървисис

2 точки от 1 мнение

Заминах да работя за тази фирма на 24.04.2024 г. чрез посредниска фирма от България, която се казва ИЗИ-КОНСУЛТ ЕООД.

В обяват пишате една добра информация, а в договорът друга по-изглеждаща, а реалността е още по-зле.

Обадиха ми се от Изи Консулт на 22.04.2024, че се освободила една позиция и СПЕШНО трябва да се замине и от компания поеха пътуването със самолетен билет на 24.04.2024.
Пътните разходи обратно при напускане, не ги поемат.

Корабът AMADEUS на който ме сложиха беше стар и това щял да му бъде последния круиз.

Заплата, която получих няма нищо общо с тази която са написали в обявата. Същото може да се напише и за работното време. Води се работно време от 6 дена по 8 часа. Работи се реално обаче 10 часа (доста често с още два) и като цяло човек трябва да е на разположение 12 или 13 часа дневно. Няма почивен ден, следователно всеки ден е същото посочено в предишното изречение.

Официално в договора пише
a) Основна заплата на месец & Пропорционална евро (€): 932,43
б) Плащане за отпуск на месец и пропорционално евро (€): 217,57
в) Сервизни точки (гарантирани бакшиши) на месец и пропорционално евро (€): 300,00

Заплащането, което получих за април беше 230 евро. Това разделено на 5-те дена, които работих през месеца, прави 46 евро на ден. (за 12 часа на разположение...)

Бакшиш оставят немците, испанците никакъв. Гарантирания бакшиш за една седмица, който получих беше 140 евро.
Разделени 7 работни дни прави 20 евро на ден, като се добавят към работната заплата 46 евро, крайни резултат който се получава 66 евро на ден, максимална надница. От това повече почти е невъзможно да се изкара.

Ваканция има една двуседмична ваканция за цялата година за която се води, че си назначен и получаваш пари. Обаче транспортните разходи до вкъщи се поемат изцяло от служителя.

Колегите са от цял свят. Азиатците в кухнята от Мианмар (Бурма), Тайланд и Индонезия. Мениджърът румънец, на рецепцията също румънци и камериерки също.

В департамента в който работех супервайзър (началник) беше някаква старичка българска от Варна с име Наталия.
В лондрито (пералното) работеше още един от България - много простоватичък човечец на име Цанко, който вече имаше "трети контракт" с фирмата... Въртат се интриги и гледат да те прецакат.

След поредния скандал на 18 май от страна на супервайзърката, реших да приключа с фирмата на 19 май.

Обобщение. Не си заслужава стреса и парите хич не са чак толкова много. Не могат да се изкарват отделно пари чрез "бакшиши на възглавниците".
Посредническата фирма лъже и по-всякакъв начин трябва да се избягват посреднически фирми.
Работи се много повече отколко е написано в обявите и/или се води официално на работа.
Също така трябва да се избягва работа където има българи, защото в повечето случаи гледат да те прецакат.