Opticentre /img/frontend/nomap.png"

За да добиете представа за истинността на твърденията на потребителя с името "truth", искам да поясня, че НИКОЙ, работил поне за малко в цитираната фирма, не може да пише толкова неграмотно!!!
БЕЗ ИНТЕРВАЛ СЛЕД ПРЕПИНАТЕЛЕН ЗНАК!

Бих  искала да се изкажа по темата,тъй като прочетох абсурдни и неверни неща.Аз съм бивш служител на "Оптицентър".Не защото съм била изгоненa или уволненa.Напуснах фирмата поради лични причини,и то с опцията да се върна отново на работа,когато имам възможност.Защото всеки,имащ желанието и амбицията да работи,е добре дошъл там.Но лошото в БГ е,че ни мързи да "бачкаме".Добра работа за нас значи - малко работа,много пари.
Мненията на по-долу изказалите се,ме карат да се съмнявам дали въобще са работили в тази фирма.
1.Защото в нея почти не работят студенти,още по-малко да бъдат експлоатирани и използвани.
2.Уговореното заплащане се спазва,дори увеличава,за да се възнаградят и насърчават служителите за усилията им.Извънредният труда се заплаща винаги.
3.Според "шефа",както го наричате(защото може би,незнаете името му),не са работливи само тези,които стоят до късно,а тези,който са компетентни в областта си,изпълняват задълженията си.А ако те умеят да си вършат добре работата,едва ли ще им се налага да остават след работно време.
3.Шефът е лоялен към всеки,който е лоялен към него.Отношението към към всички служители е като към равни.Има разбиране,толерантност.
4.Струва ми се абсурдно да се твърди,че персоналът е каран насила да остава след приключването на работния ден.Немисля,че някой би могъл да бъде заплaшен,насилван или принуден физически или по друг начин да остане.Това е абсурдно.
6.Работната среда е приятна и спокойна,подсигурени са необходимите удобства за работа.
И накрая,един съвет от мен-вместо да си губите свободното време в форумите,с писане на злобни и неверни коментари,по-добре използвайте енергията си,като я оползотворите в работа. :)

Към Г-н Ex-EX,
Как не ти е неудобно да пишеш такива лъжи???
Единственото, за което си прав е сплотеността на колектива. Да, в първите ми дни фирмата ми се видя страхотна, екипа ми помагаше много...но след кратко време осъзнах за какво става въпрос.
Фирмата разчита само на млади студенти, които да излъже и да използва.
Тук никога не можеш да си направиш план за вечерта, просто защото никога не знаеш кога ще си тръгнеш, а и да искаш да си тръгнеш, шефа не те пуска. Няма значение колко работиш цял ден, за него работливи са само тези, които остават до късно. Личния живот – може да се откажете от него. Заплащането за този труд се плаща от дъжд на вятър и то не както трябва. Забравих да кажа, че на почти всички празници се работи!
За заплащането – на фона на тази работа и стрес, изобщо не е високо, за разлика от обещанията който се дават.
Сигурност – когато има работа се наемат много хора, след това те се гонят поради някакви измислени причини...Така че, сигурност няма никаква!
Привилегии – няма никакви, има само задължения.
Натоварване – на максимум плюс още малко.

Струва ми се че мнението на „ex-ex” изобщо не е на бивш служител на тази фирма, а е чисто и просто „ИЗЛИЗАНЕ ОТ ПОЛОЖЕНИЕ”.
Първо - нито работата е организирана, а напротив – пълен хаос; нито е спокойна - заредете се с успокоителни...
Второ – заплащането е по-добрo от другите фирми в Пловдив - ДРУГ ПЪТ!!!
И ДА има възможност за допълнителни доходи когато насила те карат да оставаш след работа. И това е само един пример, който може да опише че мениджмънта във фирмата е под всякаква критика!
А дали шефът гони некадарните незнам, не съм сигурен дали е гонил някой – те хората сами си тръгват.
Мога още много да говоря но по-добре да спра, а вие сами си направете изводите.

Работата е супер организирана и спокойна. Има възможност за развитие. Заплащането е повече от добро сравнено с другите фирми в Пловдив. Колективът е сплотен и винаги готов да помогне, когато имаш нужда. Работата е интересна и се научават много нови неща. Има възможност за допълнителни доходи, ако оставаш след работно време. Шефът гони само некадърните.

Слаба база за работа, недостатъчно добро заплащане за вида и работата която се извършва. Нереални обещания за израстване и развитите от ръководството. Липса на подкрепа при трудни моменти и нужда от взимане на свободен ден.Слабо финансово стимулиране, натиск за работа извън работно време която така и не се заплаща.

Относно човека който пита защо често пускат много обяви за работа. Ами защото често доста хора напускат. Също така шефът има доста променливи състояния и при поредната му прищяфка може да наеме 10 нови човека а да не се нъждае от тях и после да трябва да съкрати половината.

както друг писа не си причинявайте това ако нямате друг избор.

Част от колектива е страхотен но винаги се намират подмазвачи/ки

Не си причинявайте това!

Само ако може някой от запознат да ми отговори ОБЕКТИВНО, зашо на 2-3 меседа масово пускат обяви за работа и то не за една позиция, а все едно, че са сменили целия персонал?!!??

Работата е по-скоро спокойна и методична, организирана добре от PM. Колегите са много отзивчиви и приветливи, готови да помогнат във всяка ситуация. Добра среда за развитие на трудолюбиви и организирани хора.

Колегите са ужасно надути. Средата е подтискаща и недружелюбна. Некомпетентни служители заемат работните места. Няма шанс за реализация и изява. Не се дава възможност за проява на възможностите.