ЕПИК ЕЛЕКТРОНИК АСЕМБЛИ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ЕПИК ЕЛЕКТРОНИК АСЕМБЛИ ЕООД

Заплащането не е чак толкова зле. Но определно може много повече.
Има доста служители с голям опит, готови да помогнат, но има и много некомуникативни личности. Това обаче е обяснимо при 2300 човека персонал.
Който е поискал се е издигнал в кариерно развитие. Който не е поискал си стои на място.
Работната среда не е толкова лоша.
Социалните придобивки обаче са под всякаква критика. 30лв. за храна ( за три месеца , т.е 10 лв. на месец ) това е просто смешно.

Фирмата е много точен пример за развит капитализъм от буржоазен тип.Малка групичка от собственици и приближени го раздават като местни феодали, през които минават към 90% от капиталите на фирмата.Останалите се разпределят между работници и инжинери на принципа - "колкото по малко, толкова по добре".Тенденцията е към назначаване на цигани и жители на близките села, само и само да се дават възможно най ниски заплати.Характерно е постоянно текучество на назначени и напускащи работници.Назначават се предимно млади хора, дори и ученици с единствената цел да им се дават по ниски заплати, докато са на срочен договор (шест месеца) и по принцип.Повечето напускат преди да направят шест месеца.Към инжинерите отношението е в зависимост от местоживеенето.Заплатите на жителите на София са в пъти по високи от тези на местните (иначе никой не би дошъл да им работи за смешните пари, които получават вторите), които се предполага, че просто няма къде да работят иначе.За местните инжинери и работниците важи правилото, че свободното им време принадлежи на фирмата.Длъжни са да работят по всяко време, когато ги извикат.Работи се по график, извънредно, в нарушение на кодекса на труда.Извънредният труд не се заплаща, вредният труд също (дори не се споменава за него).Отношението от ръководството към персонала е в стил - "можете да си ходите по всяко време, имаме купчини с молби за работа".Изключително неуважение, инициативността и способностите не се ценят, издигането във фирмата е на роднински и/или приятелски принцип (показателен е фактът, че голяма част от ръководството, дори един от началници производство, са със средно образование и нерядко подчинени са им хора със висше).Цари атмосфера на постоянно сплашване и заплахи.
Фирмата просперира благодарение на безработицата в региона и нископлатеният труд, както за работници, така и за повечето от инжинерният състав.За това и изпитват трудности при намирането на квалифициран персонал, поради високите си изисквания и неблагодарното си отношение, не само по отношение на заплащането.ПОказателен е също фактът, че се опитват да привличат квалифициран персонал с обещания за възможностите, които се откриват на съответното лице от придобитият опит и характеристика.Естествено след като напусне Epiq и си намери друга работа :).Може да почнете работа там ако сте без друга възможност или с много време за губене.

Има много кадърни хора там сред инженерите (все още). Ръководството е много зле. На всички е ясно, че високите позиции се дават на "наши" хора. Аз съм нямал претенции да се развивам в тая посока, но хора които са имали са им подрязвали крилата. Ако случайно сред родата няма подходящ вземат отвън. И тоя вънщния върши работата и на другите. И е наказван за грешките на другите. Във фирмата са особено горди със "социалните придобивки". Едната от тях са ваучер от 30лв за за храна (за 3 месеца). Другата "невероятна" придобивка е служебния транспорт - видиш ли, не пътувате на ваши разноски по 90 мин на ден в едната посока до Ботевград, а ние ви возим БЕЗПЛАТНО. No more comments ...

Чуждестрана фирма с КОМУНИСТИЧЕСКО ръководство в 21 век
Който не виарва да се цани на работа