Гранд Хотел – Казино Интернационал /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел – Казино Интернационал

Искам да изкажа мнението си относно работната среда в казино бара. Ще започна от мениджъра на казино бара Виктория Р. толкова незаинтересован мениджър от случващото се по време на работа не съм виждала. Явно за нея не е проблем, че персонала е тероризиран от пияните и неадекватни вайзори по време на смените с изключение на един от тях, който кара само дневни смени(явно е с привилегии). В казиното има 5 вида смени като главно се карат нощни, защото тогава е най-натоварено. Графика се прави от мениджъра на казино бара като толкова нескопосан график не съм виждала. По време на 8 часовите смени имаш почивка на час, час и 20 минути на 2 часа и повече зависи от заетостта в залата или вайзорките дали са в настроение, защото когато не са си го изкарват на персонала спират почивки дават на всеки задачи докато те се подпират и кикотят на платения бар, а в склада към бара се и черпят. Постоянно има напускащи, но явно за тях това не е проблем и не се интересуват защо персонала напуска. Наемат се неадекватни служители само, защото са познати на мениджърката. Нея не я интересува дали вършат работа нали са деца на други шефове от хотела. Вайзорките, които си изкарват смените на платения бар подпиращи го докато четат книги или играят игрички на телефоните си на моменти не знаят какво се случва в залата, а уж само това им влизало в длъжността да следят за работния процес. Не препоръчвам на никого да започва работа там под такова напрежение никога не съм работила всеки момент да съм в очакване да ми се развикат защо не съм сменила еди си кой пепелник, защо имало пепел от цигара еди си къде, защо еди си кой клиент пиел от обикновена чаша не от по специална и какви ли не простотии. Като цяло като отидеш на работа се молиш вайзорките да са в настроение или тежко ти и горко.

Здравейте, ще изкажа мнението си за Хотел Интернационал или по-точно за отдел "Казино бар". Колегите там са на ниво, млади и забавни, но мениджърския екип е под всякаква критика. ОТЗ-тата, които трябва да дават пример, да организират работния процес и да вдъхват увереност в служителите са изключително неадекватни и повечето от тях нямат никакъв усет как се ръководят хора. Напиват се по време на работа в склада на платения бар, а в същото време държат служителите да не близват алкохол. На нощни смени се играят телефонни игри, четат се книги на бара, докато сервитьорите не почиват по 4-5 часа, за да чистят, сервиват и оправят търговската зала. Когато някои бъде нарочен то той нарочно е пропускан и не почива по 3-4 часа или е изпращан на най-гадните райони в казиното, като отмъщение. Бих казал, че и отдел HR са изключително незаинтересовани и некомпетентни щом на месец има по 6-7 напускащи, но никой не иска обратна връзка от напускащите, за да се види причината за напускането им. Ако искате да работите на място, където анархията и безобразието са на лице, то Казино Бар е вашето място. Пияни отз-та, отвратителни клиенти и неадекватни шефове. Седмици наред нощен труд и изключително напрегната обстановка и отвратително държание от хората, които уж трябва да помагат на персонала. Така де, супервайзорите. Това е моето скромно мнение, като бивш служител и пряк очевидец на простотията, която цари там. Изборът е ваш!

Изключително некадърно и некомпетентно управление на отдел хранене.Ако си решил да се развиваш и работиш в тази сфера това в никакъв случай НЕ е твоето място, защото ако управлението види, че имаш потенциал за развитие мигновено ще те освободи. За да работиш тук не трябва да изказваш мнение,не трябва да отказваш нищо дори и да те използват като хамал да мъкнеш маси и столове от зала в зала. За да се чувстваш добре в тази 5 звездна измислица трябва да си приятел с f&b manager в противен случай няма да получиш това което си заслужил.Ако желаеш да работиш на място където няма да получиш абсолютно никакво уважение, може да кандидатстваш тук, те и без друго търсят постоянно персонал.

От както Костов е F&B manager в храненето се издигат на по-високи позиции само негови познати, роднини и приближени, без да имат каквито и да е заслуги. По-опитните и кадърни служители са принуждавани от самия него да напускат, за да не му застрашат по един или друг начин позицията на Директор. На Шефа се обяснява че напускат защото са си намерили нещо с по-добро заплащане. Жоро Костов не разбира нищо от работата си и си е назначил заместник които да върши всичко вместо него. Когато Филипов се появи някъде в хотела, някой от лакейте на Костов му звани и той се появява веднага да го видят колко е работен. Той дели в края на месеца касата с "бакшиша" не според това кой колко е работил и заслужил, а според това кой колко му се е подмазвал. Най-много взема винаги той, въпреки че рядко остава на работа след 3-4 следобед. Ръководството на хотела е в пълно невидение какво става във храненето и защо опитните работници си заминават. Заплатите не са високи, но са по-високи от другите хотели. Работата е напрегната.

Като бивш служител в казиното мога да кажа, че това е една от стабилните фирми, в които ако ти се работи ще те оценят. Не очаквайте да получите високо заплащане още първите месеци. Първо трябва да се научите да работите по техните процедури и стандарти. Ако се скътавате, закъснявате, не си вършите задълженията,не спазвате правилата, определено ще получите забележка от супервайзорите. Смените са осем часови, но са кофти. Има шест различни смени и едва в петък разбираш каква смяна си следващата седмица. Могат да ти се съберат 10работни дни преди почивките - рядко, но се е случвало. Има сл.транспорт, униформа и осигурена храна. Голяма част от персонала са там повече от 10год не защото не могат да работят другаде, а заради условията

Искам да изразя моето мнение на един наистина НЕдоволен работник на "най елитното казино на балканите".Първо ощр от интервюто аболютно нищо не можеш да разбереш за най важното нещо което ти предлагат и това е заплатата отивш първия път говорите даже една част се провежда на английски не ти казват заплата евентуално ако те удобрят отиваш втори път и тогава ти казват и пак не можеш да разбереш и така докато не се стигне втория месец в който ти платя започваш с уговорката за 830лв това е за " КРУПИЕ" СЛОТ на която длъжност бях и аз и така вече на втория месец когато получиш пълна заплата разбираш че яко са те прее*али с парите от тези 830 получаваш 650лв с уговорката също че ще има доплащане което един вид се води бонус или един вид бакшиш няма такова нещо с тези 650 получаваш еднин 180лв защотонпри започване ти казват за този бонус и си мислиш че заплатата ти ще е около 1000лв не е така не се лъжете и наистина не бих препоръчал този отвратителен хотел даже на най големият си варг. Второ за което изобщо не си заслужават парите са смените има 5 смени 0 1 2 3 4 5 отваратителни са всяка седмица се сменят и си нямаш на представа какво ще те сложат смените са 8 часови. Трето самият работен процес и изискванията... Те са огромнииии ако едно нещо не напрвиш правило започват хокания и убиди от страна на супервайзорите които наглеждат слота. Ако направиш грешка или закъснееш има глоби има ценоразпис на глобите. Абсолютно мизерни пари за изискванията и главоболията които ще имате със супервайзорите и с простите израелци които идват да играят аболютно прости без никаква култура "хора" с които трябва да се занимаваш постоянно. Има почивка на 40 мин час час и 20 ако си 5т смяна може да стоиш и 3 часа с най неудобните обувки на света което се замислете дали после можеш да заспиш от болка в краката обикаляш казиното като хамав и подлизуваш на простите израелци. Четвърто персонал управа и супервайзори... Живата игра която е в това казино са диви селяни некултурни без капка уважение към другия персонал. Оправата дадената Йорданка която е слот мениджър е най злобното куче което може да си предсравите изобщо не ви трябва да си имате работа с нея. Супервайзорите са малоумни тъпи прости с голямо самочувствие без покритие които стоят по 8 часа и буквално нищо не правят и се мислят за богове. Събират се 10 часа на смяна с пътя 5 дни в седмицата. Това е най голямата простотия която може да има новите попълнения стоят по 1 месец даже някои хора по по малко и напускат защотоне отвратително НИКОГААА АМА НИКОГА НЕ СИ ПОМИСЛЯЙТЕ ДА СТЪПВАТЕ ВЪВ ТОЗИ ХОТЕЛ ЗА КАКВАТО И ДА Е РАБОТА МОЛЯ ВИ АКО ВИДИТЕ ТОВА СЪОБЩЕНИЕ ГО ПРЕДАЙТЕ НА КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ХОРА ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕ КАКВИ БОКЛУЦИ СА ТАМ.

Малко се учудих от някои от предишните мнения. Аз съм изключително доволен служител. Като огледаме положението в България колко са местата, на които получаваш заплата на точната дата до сторинка, имаш бонуси и поощрения, имаш осигурен транспорт в чисти и удобни автобуси, осигурена храна. Основно храната и госпожата, която по- долу се оплаваква, понякога в столовата има неща около 2-3 лв, които гарантирам, че сигурно не е опитвала преди в живота си, така че не знам на каква база говори за гадории и натравяния. Освен това, доста често се провеждат обучения за служителите от различните отдели с цел повишаване на тяхната квалификация. Отделно да не забравя и тим билдингите и партитата, които са 3-4 пъти годишно с някои от най- модерните заведения във Варна, всичко за сметка на фирмата. Атмосферата е много приятна, ходи св на работа с желания, няма конфликти между персонала. Наистина възможността за развитие не е много голяма, но не е и като да нв съществува. Всичко си зависи до човека и колко е мотивиран. След всичко казано ви моля да си направите наистина една равносметка за колко фирми в България могат да се кажат тези неща !? Обръщам се и към по- долу мрънкащите- като сте се съгласили в началото , че ще работите за 450 лв, после няма за какво и на кого да се жалвате, а си хващате торбичката и си тръгвате. Между другото ги получавахте всеки месец даже малко по- рано от обявената дата за заплата, нали? Безобразие.....

Като цяло условията на труд не са лоши парите са добри дават се навреме лошото че е далеч от града и пътя всеки ден е доста и няма особен шанс за развитие

Работех в този хотел около една година. Постъпих с уговорката, че след като ми изтече обучителния период ще ме назначат, като супервайзор.
Назначиха ме като камериерка да свикна със хотела и начина на работа, а аз се съгласих.
На ден ни караха да чистим по 20 стаи срещу заплата от 450 лв. Камериерките бяха далеч по-малко от оптималния минимум.
Моето "повишение" каквато беше уговорката от самото начало така и не дойде.
Назничиха друга жена на тази позиция, просто защото им беше позната.
Затварях си очите на шуробаджанащината и малтретирането ни като роби, защото имах нужда от парите по онова време.
След две натравяния в кухнята, където е истински ад - дават престоялата храна останала от гостите на служителите си, НАПУСНАХ.
Моля ви не си го причинявайте. Има хотели, които ценят персонала си и му заплащат труда достойно!

Заемам позицията на барман в казиното на хотела,до момента нямам никакви проблеми с ръководството,колеги или администрацията на хотела.На всеки мой въпрос, се отговаря адекватно и в минимални срокове.Има осигурена целогодишна заетост и различни бонуси въз основа на представянето,храната по време на работа е безплатна,а също и транспорта.Осигуряват ме на заплатата която взимам,няма проблем с отпуски и болнични,заплатите се изплащат редовно.Чувствам се сигурен,спокоен и ходя на работа с желание...Видях доста негативни коментари,смятам че от тогава е миналото доста време,много неща са се подобрили към по-добро от тогава,затова бих препоръчал на всеки който търси работа.