RE/MAX /img/frontend/nomap.png"

Видях случайно името RE/MAX и не можах да се сдържа да си кажа и аз мнението по отношение на тях.
Имах офис на RE/MAX, това беше най-голямата ми грешка която съм правил в живота си, имах първоначални разговори с шефката на фирмата за Б-я не се сещам името и /беше не лоша жена/ но след това за съжаление се наложи да работя с нейната сестра представител за Варна, казваше се ЛЕНА КОПАРАНОВА, това е най-лошия работодател и партньор който можете да си представите,позволява си да крещи, държи се нагло и надменно, постоянни интриги и заплахи към всеки който дръзне да има друго мнение по въпросите в офиса, накрая като реших да прекратя отношения с тях се ядоса и започна да ме заплашва със съд!
Моля Ви, стойте надалече от тях, фирми за имоти има много но там НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ да стъпвате дори и като клиент!

Здравейте, искам да споделя моето мнение за REMAX INFINITI гр.Петрич. Преди време исках да закупя имот от тях но до сделка така и не се стигна защото са много некоректни и само лъжат хората. Говорят само празни приказки и нищо не вършат, държат се с теб сякаш си им задължен. Има един брокер казва се Таня Шопова опита се да ме измами с комисионната и затова се отказах от тях. НЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ ДА СЕ ЗАНИМАВАТЕ С ТЯХ.

RE/MAX Family - (ул.Пирин 10, ет. 1, ВАРНА 9000)

!!!!!! МОШЕНИЦИ, ЛЪЖЦИ, АБСОЛЮТНО БЕЗОТГОВОРНИ И НАГЛИ !!!!!!

След толкова обяви и интервюта, някого наеха ли!? Обучиха ли, дадоха ли работа, подкрепят ли?
Кажете, не се свенете.

На три интервюта съм била и на трите много самочувствие. Говорят само без да действат. Живо се интересуваха какъв наем плащам и какви доходи получавам. Не пускат да работиш и на друго място. Няма твърда заплата независимо какво влагаш. Явно засичат с хронометъра кой колко киснал. Хората били имали пари. Самозабравили се май, забравили времената, които и те са нямали нищо. Не си търсят реално хора само правят интервюта. Уж им трябват хора с хъс и амбиция, а искат да си наведен. Да работиш за продажба, която не знаеш кога ще се случи.

Обикновено се въздържам от коментари, но мисля, че постът на "анонимния бивш служител" от 01/04/2016 заслужава отговор. Имам достатъчно опит в сферата на недвижимите имоти и смея да твърдя,че RE/MAX (и в частност офиса на ул. Веслец)са фирма, на която клиентът може да се довери и да остане доволен. Знам и колко трудно е да се намерят компетентни хора, който да могат да предложат на работодателите си нещо повече от претенции и изисквания за високи заплати.
Аз самата до преди няколко години работех като брокер и знам, че това е работа, която изисква съобразителност, интелигентност и много усилия. Не си спомням някой от шефовете ми да ме е водил за ръчичка на огледи, за да "почерпя опит" и да не се излагам. Нито пък съм оставала без работа достатъчно време, за да ме интересува какво правят шефовете ми в офиса. Малко неща ме дразнят толкова, колкото хора, на които все някой друг им е виновен за неуспехите. Може би преди да решите да се занимавате с нещо е добре да обмислите точно в какво се състои дадена работа и дали Вие имате съответните качества за нея!

Здравейте
Мнението ми за тази фирма е, че е точно ВЪЗДУХ ПОД НАЛЯГАНЕ!
В началото ти обясняват колко са велики, колко е прекрасно да работиш в RE/MAX, обаче като мине време разбираш каква глупост е.
Доводите ми са следните:
1. Обучението, което задължително трябва да проведеш в началото е САМО и ЕДИНСТВЕНО за това колко са велики REMAX. Нито те учат как се сключват договори, нито какво се прави по време на сделка... Буквално излизаш от "обучението" без да си научил кой знае какво. Идеята всъщност е да те мотивират, но мотивацията минава много бързо, след като се върнеш обратно в офиса и видиш, че не знаеш нищо за това какво всъщност е да предлагаш имоти.
2. В офиса, в който бях аз казаха, че REMAX работи само и единствено с ексклузивни договори, а самите управителки имаха САМО такива обяви без ексклузив. Иначе няма как новите брокери да пускат без ексклузив обяви, защото ни се казва, че не може така. (?!?!)
3. В началото нито една от управителките не предложи да дойде с мен на оглед, да ми покаже как се прави, да почерпя опит от нея. Пратиха ме на първия ми оглед сама, без да имам идея какво точно предлагам. Пълна излагация!След това решиха, че няма какво повече да ми обясняват и ми даваха сама да си търся обяви и да им звъня безсмислено. Обикалях без визитки, без бадж, без нищо, което да ме идентифицира като брокер.
Караха ме да обикалям от врата на врата да предлагам услугите си, точно като все едно предлагам прахосмукачки или някакви такива глупости.
4. Понеже политиката е такава, че всеки човек може да си купи франчайз и да си отвори офис, та така се появяват офиси на REMAX с управители без никакъв опит реално в тази фирма. Аз попаднах именно в такъв офис в София на ул. Веслец с въпросните две управителки.
5. За всичко се плаща - за обучения, за визитки, за реклама на имоти, отделно имаш такси, които почваш да плащаш след 3 месеца. Телефона сам си плащаш, транспорта също, а и трябва да си носиш собствен лаптоп в офиса, защото и това не предоставят. Реално плащаш повече, отколкото печелиш, защото НЯМА как да сключваш ексклузиви без опит!
6. В конкретно този офис, в който аз бях, двете управителки нямаха идея как се управляват хора, как се обучават и какво се прави, за да им помогнеш да се развият. Говориха ми 2 дена как се търси ексклузив и това е. Те по цял ден си стоят в офиса и си пият кафето, ама нито една от двете не съм я видяла да звъни на хора, да ходи по огледи или пък да върши някаква дейност свързана с това.
В общи линии моят съвет към всички, които се чудят дали да почнат работа в REMAX - НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙТЕ! Повярвайте ми - нито пари ще изкарате, нито ще научите нещо! Единствено ще губите време и много разходи за всичко и така 3 месеца ще изкарате, докато не започнете да плащате таксите на месец, които са доста соленички, а ако не изкарвате пари ще разберете, че няма смисъл да стоите там. Така ще сте загубили 3 месеца от живота си в тази фирма, която НЕ Е ТОЛКОВА позната на българския пазар, както ти обясняват те. Много малко хора знаят за REMAX!
А и, моля ви, ако ви предлагат работа в този офис за ул. Веслец, там нещата са брутално зле! Управителките са решили да стават шефове и да печелят едва ли не милиони, но без да обучат хората си, без да влагат излишно кой знае какви усилия, но това няма как да стане.
Само ще кажа, че този офис е отворен през Есента на 2015 и до сега не могат да задържат нито един човек. Бяхме 4 брокера (всички на по месец и малко престои там) + двете управителки, а днес всички брокери напуснахме, поради причините по-горе.

Здравейте, аз съм бивш брокер на РЕМАКС и сега продължавам да работя в тази сфера. Непрекъснато се срещам с "проблема" на всички останали родни агенции да омаловажат модела и принципите на правене на бизнес от РЕМАКС, но всички се "въртят и сучат" около този модел, като се опитват да го побългарят но все не им се получава - просто моделът е изключително изчистен ясен икономически обосновани и дават възможност на всеки да се развива, а това означава да се радва на не лимитирани доходи но само ако си ги е изработил. Сигурна заплата няма и сигурно работно място няма, защото такова понятие в бизнеса няма. До известна степен е сигурно мястото на портиера за 400лв. но то е заето от човеци, за които света е затворена книга! За тези който търсят информация за започване на работа трябва да знаят, че всеки офис се ръководи от собственик, който е вложил пари и влага непрекъснато, за да си поддържа бизнеса. Дали ще се "харесате" с него или не, не променя философията на правене на бизнес в бранша. Който иска да се занимава с недвижими имоти трябва да е готов да работи много, да учи много, да е готов да работи с хора, да е готов да помага на клиентите и да остави егото си при огледалото. Бизнесът е невероятен но не е за всеки. Изисква изключителна дисциплина и непрекъснато обучение! Хора с ниска обща култура не са за тази работа! Който е готов да работи, да се учи и да изпълнява програмата за развитие на брокера ще се сдобие с отличен бизнес за цял живот! Който търси занимание, за което евентуално ще му платят "твърда заплата" не е за този бизнес, а май не е и за този свят!?
Ако се интересувате по-подробно от занаята съм на Ваше разположение: [email protected]

В бургас офиса се оправлява от една параноичка правиш сделки и в един момент ти казват ми че неси нужен решила е че я крадеш . шефката е една жена с малко мозък и лакома като сере и реве

Никога не съм срещал толкова просташко, грубо и елементарно отношение. Ако искате да бъдете разигравани и лъгани има едно прекрасно място и то е в Пловдив на бул. "Руски" офисът на Ремакс. Като клиент с горчив опит съветвам всички не се доверявайте на Ремакс Пловдив! Пиша тези няколко изречения с надежда да помогна на всички хора, които търсят информация Ремакс Пловдив и се колебаят дали да използват техни услуги!