ЕГТ ДИДЖИТАЛ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,БЪЛГАРИЯ, гр. София, р-н Витоша, ул. "Панорама София", 6, бизнес център "Ричхил", бл. блок "А"&markers=София,БЪЛГАРИЯ, гр. София, р-н Витоша, ул. "Панорама София", 6, бизнес център "Ричхил", бл. блок "А"

ЕГТ ДИДЖИТАЛ

Работя от известно време в отдела за слот игри и трябва да споделя че положението е с една дума зле. Шуробаджанащината царува с пълна сила. Лицемерие и несправедливост са ценностите тук, лансират се определи хора, които или са стари познайнци или пък както казах владеят до съвършенство лицемерните похвати. Дадена е власт на хора, които не познават добрите практики, така че не се надявайте да научите кой знае колко тук.
Но пък гледай ти успешно можеш да се скатаваш, някои с години така изкарват.

Заплатата е добре, но увеличения почти няма или пак са за определени хора по незнайни заслуги.

Локацията на офиса е на къра, трябват да смениш няколко транспорта, защото паркинг пак няма, оп извинете има, но пак е за тези "специални" хора.

На професионализъм няма да ви научат, но пък на лукваство може ако се сдушите с когото трябва, защото и там местата са вече отдавна са заети.

Когато започнете всички ще са доста добре настроени срещу вас, след време обаче ще започнете да се чудите къде сте попаднали. Останах с чувството че не се държи на това колко добре си вършиш работата, а колко играеш “по-свирката” на шефовете.

След време като започнете да се запознавате с хората там ще видите как половината седят само заради едните пари. Едни изтрадали лица, които са сложили “работната” маска. Като цяло доста малко “истински” хорица ще срещнете.

Офисът е супер депресиращ с така известните “клетки за хора”. Отворени пространства с наблъскани едно до друго бюра. Всеки се чува как говори и е доста разсейващо за тези които обичат по-тиха работна среда. Имате безплатни напитки, плодове и такива неща обаче, ако държите на това.
Относно местата за ядене/обяд нямате голям избор. Има 5-6 заведения и вече зависи какъв човек сте и какви пари искате да дадете за един обяд.

Локацията също не е добра - метрото стига до последна спирка на Малинов мисля че беше (квартал Младост) и от там трябва да хванете някои от автобусите които фирмата предлага(имат график). Имате и опция с няколко автобусни линии като 111, но това е вече ако наистина нямате друг избор. Най-добре е с кола, обаче пък трябва да ставате рано за да си намерите парко място на не толкова уредени и приятни паркинги, защото след 8-8:10 вече е пълно. Паркингите винаги се пълнят и ще имате моменти където някой е спрял пред вас с кола(да не казвам и чести такива моменти). Единственото хубаво за пътуването е, че ви дават годишна карта за градския за всички линии.

Някои от технологиите които ползват имат страшно зле написани документации и без някой да седне да ви обясни нещата е малко вероятно да научите нещо. А пък тези които имат някакво желание да ви покажат нещо винаги ги претрупват с работа. Работата е доста еднообразна, след първите няколко месеца става страшна скука понеже тъпчите на едно и също място.

Като цяло плюсовете са - що годе добра заплата, социалните придобивки са добре, имате отстъпки в различни магазини, безплатна карта за градския, мулти спорт карта безплатна и вече напитки и храна в офиса ако държите.

Ако гледате фирми където плащат повече, моето мнение е да не се пускате в тази(или отидете за кратко време и колкото издържите).

СЕО-то освен лице е и човекът, който движи бизнеса на една компания. Ако сте се срещали с Александър Ботов - СЕО на ЕГТ Диджитал, вероятно ще си зададете въпроса по какви критерии са го избрали собствениците на фирмата - визия?, лидерски качества?, дар слово? или впечатляващо СV и професионален опит? Явно те си знаят, защото това определено не са част от качествата му.
За щастие г-н Ботов е вече в историята, но отне доста време някой да осъзнае, че са назначили за СЕО кръгла нула. За съжаление другите двама, както са се кръстили "Лидери" - заместник СЕО-то и СОО не са с нищо по-добри от другарчето си Ботов.
Бившето вече СЕО се беше оградило с парашутисти и връзкари бивши free-lancer-и като самия него и с управленските си решения създаде доста неприятна среда за работа, където избуява раздаването на длъжности на наши хора и лизането на задници, професионалния опит няма значение, днес си джуниър утре си Head of .. . Доста кадърни хора с опит си отидоха от компанията защото мислеха различно и за да може Ботов да `блести`, само така му се получаваше. Ако търсите професионално, кариерно развитие и колегиална работна среда това определено НЕ е мястото.
За да се промени нещо трябва целия мениджмънт да си отиде и да дойдат нови лица, което за фирма от кръга на ЕГТ е много малко вероятно.

Всичко лошо споменато в коментарите е пълната истина за компанията. Тъжно е, че се води българска фирма с "международен експоужър", нищо международно няма, мениджърите са пълни идиоти, нямат елементарна представа какво означава думата мениджмънт, за една очилата леля става въпрос, тя ще се познае като прочете коментара. Колегиалност - 0, възнаграждение - ок, но на каква цена, интриги всеки ден.

Не си губете времето да започвате работа в тази фирма, не си струва. Парите не оправдават всичко лошо, което ще ви сполети там. Най-лошото е да работите с интриганти и некомпетентни, в общи линии това са голям процент от хората там.

Работих в компанията около 2 години като .Net developer и от 3 месеца съм на ново работно място, тъй като получих доста по-висока заплата, но мога да споделя следните впечатления: Интервюто е само теоретично. Няма никакви хакер ранк задачи, проекти за вкъщи. Ако отиваш в тази компания си искай пари, защото след това повишенията са много слаби. Проектите са интересни, но след година работата започва да ти става еднообразна. Като цяло 13-тата заплата е годишен бонус, а НЕ Е цяла заплата (сумата от всички заплати, които си взимал през годината / 12. Компанията не е много лоша, но мениджмънта яко куца, направо го няма. Изключително прости хора са мениджъри. Масово преобладават Джуниър и Мид developer-и. В много тиймове има страшно много хора, които само си клатят краката и не знаят защо са в компанията. Всеки 3-ти е мениджър и без реален опит и умения. В тази компания има един феномен, който е познат на всички, а именно възможността от МИД левъл да те направят Тийм Лид(не в моя тийм обаче

Шефът си купи жълто Ферари и няма пари за повишенията.
На повишенията преди месец не вдигнаха почти никого (с изключение на 4-5 човека в цялата фирма) защото СЕО-то Александър Ботов реши да похарчи парите за да си купи нова кола.

Повишенията се водят се 2 пъти годишно. Но първото повишение в началото на годината вдигат заплатата с 200-300 лв, а второто само съществува. Нито вдигат заплатите, нито вдигат позииците, нито дават обратна връзка. Като попиташ какво става всеки се оправдава, че ХР-а е некадърен и само си клати краката.

Бях на интервю за манюал QA в пеймънтс екипа, мога да кажа че интервюиращата ТЛка не знаеше къде се намира и подхвърляше постоянно "то на това СВ какво да те питам", както не зададе един въпрос свързан с работа, а по скоро бяха въпроси тип ХР-ски (как се виждаш след 5 години, какво е последното ти постижение и т.н.). След което дадоха задачки за вкъщи за писане на автоматизирани тестове ( като на интервюто изрично я питах " Вие пишете ли заяките или тестовете сами".. отг беше не. Като допълнение бавиха 2 седмици за да върнат някакъв отговор.

Ще изразя мнение за отдел “Online Games”, тъй като не съм достатъчно запознат с останалите отдели.
За съжаление нивото на мениджмънта е повече от разочароващо. На позиции от рода “head” са назначени некомпетентни, арогантни хорица. Но как ли не, след като условието да стигнеш дотам е да си приятел на шефа, да лъжеш и въртиш игрички или да си се сдушил с тесния кръг около шефа. Ако това е и твоят начин, може и да ти хареса, ако обаче си човек, който разчита на професионалните и човешките си качества, не се подлъгвай и стой далеч.
Освен това в компанията липсва иновативност, всичко се копира от Amusnet, ако пък отгоре се спусне нареждане за създаване на различен продукт, то той не е успешен. Защо ли??
Надмощието над конкуренцията, сплотените екипи, светлото бъдеще и добрата култура са една пропаганда, която се разнася из отдела, докато в един момент не спукаш балона и не се усетиш къде си. Тогава се осъзнаваш и започваш да се чудиш защо си си губиш времето.

Кофти мениджмънт, слаби повишения, ниско качество на проектите, СЕО-то винаги гледа лошо като мине покрай теб. Компанията може да бъде описана като типична българска компания. Всичко, което съм чувал за българските компании се оказа истина. Нищо не е преувеличено.

Поредната мутренска фирма. Бях в тази бай Ганьовска фирма почти от нейното създаване.

Съвет към бъдещи служители: Искайте си по-високи заплати, защото след това ще ви вдигат заплатите с по 100-200 лв (ако въобще ви я вдигнат).

Как се случва уволнението: За да си вземеш Home office трябва да пуснеш заявление през онлайн платформата. Шефовете ти одобряват заявленията няколко седмици след като вече си го пуснал. Един ден Гергана ти пише и ти казва, че имаш отказано заявление за Home office. Ти гледаш изненадано и тя ти казва да си тръгнеш по взаимно съгласие без много шум. Ти отказваш и след това ти припомня кои хора стоят зад фирмата и ти пожелава да се пазиш като се прибираш. Ти подписваш и си тръгваш.

Компанията не е лоша, но е много мутренска…