Световна Банка https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Advance Business Center II, ул. „Самара“ 4, 1715 ж.к. Младост 4, София&markers=София,Advance Business Center II, ул. „Самара“ 4, 1715 ж.к. Младост 4, София

Световна Банка

Здравейте! Търся актуално мнение за другите отдели (освен IT) в Световната банка. Какво е положението, как е мениджмънтът, работата и колегите.

Здравейте! Като служител на банката от повече години, бих искала да изкажа своето лично мнение и да се опитам да опровергая повечето лоши коментари тук от хора, които или не са разбрали какво им се предоставя, или не са се поинтересували даже да разберат:
- Да, нямаш никакви осигуровки и сам си плащаш здравните осигуровки в БГ, съответно не ти се води и трудов стаж в БГ
- Съответно и заплатата ти не подлежи на удръжки и е освободена от данъци в БГ
- НО: от заплатата ти се уддържат (ти сам избираш процента) пари, които отиват в твоя пенсионен фонд в Банката, в който и самата Банка превежда определена сума всеки месец. Ако работиш по-малко от 10 год. в Банката, тези пари ти се изплащат накуп при напускане, пък дали ще си ги вкарате в пенсионен фонд или не, това е ваш избор. Ако направите повече от 10 г. в Банката, можете да изберете след време да получавате пенсия и от Америка.
- Имаш допълнително здравно осигуряване, с което в около 10 болници в София можеш да отидеш директно без да заплащаш, като ако не се насочиш към тях, просто отиваш в друга, взимаш си фактура за прегледа/манипулацията, подаваш я в системата и до месец и нещо ти възстановяват направените разходи до определен процент, с който предварително сте запознати (между 80 и 100%). Тези, които казват, че е само 1 болница, определено не са били запознати какво им се полага. (пример - годишно за зъболекар сумата е до 3200 долара, не мисля че друг застраховател дава такава сума ;) )
- Минус е, че майчинството е по американски стил, т.е. 100 работни дни
- Имаш 26 дни отпуска годишно (като не подаваш заявки за месеци напред, просто пускаш в системата и до ден-два мениджърът ти я одобрява/отказва), 15 дена болничен (като до 5 поредни дни не е нужно въобще да предоставяш болничен), т.е. субуждаш се, лошо ти е, пускаш sick leave за деня и не работиш.
- Имаш 10 дни Family leave + заради Ковид-а дават още 10
- Получаваш нужното техническо оборудване, плюс се покрива таксата за интернет всеки месец, тъй като все още се работи от вкъщи
- Получаваш служебен телефон (Iphone)
- Понякога се налага да работиш до по-късно заради часовата разлика с Америка, но имаш гъвкаво работно време и т.е. може да започваш просто по-късно работа и да се напасваш към работния график.
- В офиса винаги е имало безплатно кафе! След като се преместихме в нова сграда и в момента почти никой не я посещава, е възможно кухнята да не е заредена, но преди ковид-а винаги е имало всичко!
- За ИТ сектора може заплатите да не са достатъчно конкурентни в сравнение с тези на другите фирми, но пък по-добро отношение между служител и някой на по-висока позиция никъде другаде няма! Никога не е било неуважително, никой не иска да те мачка, няма конкуренция между служителите и без значение на колко висока позиция си, всички се държат абсолютно еднакво и се опитват да те научат и са винаги готови да ти помогнат!
- Има бонус при препоръчване на подходящ кандидат за позиция (бонусът не е много висок, но все пак го има)

Има още много неща, които мога да кажа, но всичко зависи от това кой какво очаква. Има хора, които очакват да ги сцепват от работа и съответно ако не се случва така, то им става безинтересно и напускат. Също ако някой им предложи по-висока заплата, нормално е да напуснат. Това НЕ значи, че Банката предлага лоши условия на служителите си, а просто, че всеки сам си преценява приоритетите, очакванията и какво иска и заслужава!

Дано коментарите ми са ви полезни :)

Бях тръгнал да кандидатствам за Световната Банка, но като гледам какво се случва там, май по-скоро ще се откажа. Според LinkedIn хората максимално се задържат там година. Повечето напускат към 7,8 месец. Явно има големи проблеми и коментарите са точни и ясни. Съжалявам да го кажа, но явно това е поредната компания схема, която инвестира на територията на България с цел експлоатация.

Успех на всички !

Това е поредната схема изобретена с участието на политическа партия Герб. Оправата на Банката е назначена лично от Б.Б като служителите се рекетират, заплатите винаги се бавят, бонуси няма, няма и осигуровки в България.

Ако някой му е интересно може да кликне на линковете отдолу за да навърже сам нещата.

Мисля, че всеки интелигентен човек би направил веднага асоциацията, какво се крие зад Световната Банка конкретно в България !! Направете си изводите !

Сами си направете сметката каква е управата на Банката в България, след като тя е представена от Влади Горанов и Бойко Борисов.

Ами сега долуспоменатия наред с кметицата да дойдат и да обяснят защо Банката не предлага осигуровки в България.... Както винаги всичко е направено по български и срещу работника.

Когато съдебната система започне да бачка - тогава.
Не забрвайте че Джипко Бибитко позволи на световната банка да си прави каквото иска
Оди я гони сега.

Абе в тази банка освен че всички бенефити са спрени и няма осигуровки, а на всичкото отгоре за да влезнеш в офиса искат и да си ваксиниран иначе неможе ?

До кога фирмите в София ще си правят каквото искат ?

Ами за НОК-а в Световната Банка е същото както вече пише тук. Няма договор в България, няма осигуровки в България, но отдела е добър за почивка и отдих.

Натоварването е сведено до 5%, развитие няма никакво, никой не те следи за нищо и общо взето всичко е оставено на самотек. Някои хора дори пропускат работа. Общо взето е хотел в който ви плащат за да стоите и да си почивате.

Как е в НОК отдела на Банката, тъй като в момента съм кандидатствал за отворена позиция там ?