Дал Сиат АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Любен Каравелов 73&markers=София,ул. Любен Каравелов 73

Дал Сиат АД

Здравейте. Работих в тази фирма преди няколко месеца.
Положението е следното :

-Парите се дават на време задължително понякога и ден по рано.

-Първия месец имаш обучение, човек който е до теб и ти обяснява всичко, първия един 2 дена общо взето само гледаш, след това почваш да помагаш за по-лесните неща.
Процедурите се учат от разписани стандарти за работа, но най-вече в движение, но пък трябва да се учат защото на теста ако не ги знаеш на повече от 50% -лошо. Или ще ти дадат около 5 дена отсрочка. И също няма такова нещо да не ти дадат заплата при напускане или че се работи извънредно. Всеки час който сме работили се плаща или компенсира, а някой остава от време на време и то ако има да си довършва нещо

- Натоварването понякога е много голямо, като се изсипат няколко човека на фронт офиса и си дежурен и звънят телефони, врата, клиенти .. общо взето – пълна лудница. Случвало се е почти на всички и по едно време вече ти е забавно :))

-Заплатата не мога да я коментирам но е средната за София, като понякога има бонуси, както и надбавка всеки месец

-Фирмата си държи на стандартите и реда, има си специална фирма, която поддържа чистотата.

- Работното време е от 8:30 до 18 ч като обедната почивка е 1 час, а не като на повечето места половин –можеш да си излизаш да пушиш ако искаш

-Почивки си ползваш когато искаш, но трябва задължително да пишеш молба

-Може да има уддръжки при неспазване на правилника нещо, но не съм забелязал а и са маки. Това е защото има служители на които не им се занимава с някакви неща и бързат да си ходят.... нормално да сртане така.

- Иначе фирмата е много сериозна но си иска бачкане

-Аз напуснах зашото си намерих работа по мойта специалност иначе бих ви я препоръчал.

Преди три, четири години реших да се занимавам със счетоводство, тъй като учих това и започнах да търся работодател, който би ме приел като кадър без опит в областта а и реално и никакви много знания. След редица интервюта в различни компании, нямах голям успех. Приятел ми спомена, че Далсиат разширяват централния си офис в София и реших да кандидатсвам по пресните обяви в "Джобс".

След няколко дни бях повикан на интервю, като ми се каза още по телефона, какво е къде и тн. На първото интервю присъстваха главния мениджър, а на следващите още двама мениджъри на отдели, чиито имена няма да споменавам. Задаваха ми разнообразни въпроси, тона на разговора беше делови и основно на работна тематика, питаха ме и неща относно какъв човек съм и предишен опит, но от време на време и това какво искам и как съм напуснал старата работа, колеги и други подобни. След около 30 -40 минутен разговор, с усмивка и добри пожелания се разделихме. Не очаквах, че ще ме извикат на второ интервю защото както казах бях почти без никакъв опит, но това се случи.

На второто интервю бях посрешнат от споменатия по-долу мениджър. Имаше тестове по счетоводство и личностен, на който мисля че се справих. Беше ни обяснено, че няма правилно и грешно ами просто е за това да се види доколо човек е за тази работа реално.

Три дни по-късно реално започнах обучения, които преминаха чудесно и за почнах работа в отдел "счетоводство" в единия от екипите в София.
Заплатите са над средните за страната и варират според заеманата длъжност, за всеки има възможност за бонус, който се изчислява по системата за съответната позиция.

Предлагат се допълнителни застраховки с различни бонуси, базирани на работният ви стаж в компанията. Има и карта за фитнес, плуване и други такива занимания. Екипа е изцяло от млади и усмихнати хора. Работи се от понеделник до петък. Компанията е много толерантна и лесно може да се направят индивидуални промени в графика ако ви се налага да отидете на изпит или да приберете детето си от драдина примерно.

Повечето от написаните неща по-долу са доста стари и нерелевантни. Споменатия шеф всъщност е шефка- омъжена сериозна жена, а що се отнася до заплатите- започват от 700-800 лева стартово. Всеки човек, който върши работата си съвестно, получава коректно отношение отсреща.

Работя от 11 години за различни "пишман шефове", за тези няколко години прекарани в Далсиат съм останал с чудесни впечатления. Напуснах поради лични причини и препоръчвам на всеки който иска да се впусне в света на счетоводството, да не пропусне дапотърси своето място в Дал сиат.

Вместо да пишете (от ръководството) че дадени неща са така, защо просто не ги направите да са така???
Защото не ви изнася, знам. А отделно като си рекламирате позициите 800лева не са над средното ниво за гр.София, може да е добре за Монтана и Берковица, но не и тук.
Средната заплата в София е около 1000лв нето.Тя се дава на редачи и касиери в Лидл, хора със средно образование и минимум отговорности.
Естествено, че е разбираемо и нормално за завършили студенти без опит и реални практически знания да се дават 800лв в началото. Това е ок. Но не е за хвалене, че е много, а по - скоро, че се дава шанс за натрупване на опит.
НО! Условията на работа нямат нищо общо със заплатата и шанса.Не са нормални експлоатацията и робското отношение към персонала. Пак ви казвам, пишейки тук не печелите нищо, по - добре насочете енергията си да промените нещо като обстановка, работни условия и отношение.

Жалка фирма с похотлив шеф ... не им вярвайте на лъжите и лицемерието, всички негативни постове са напълно верни, балансът на харесва ми не ми харесва се обработва от служителката Деси и нейните приятели в феса ) , текучеството е огромно и тряба имидж да прилъгват нови хора ... Фирмата е със спорен авторитет, позволява си да прави черно счетоводство дори измами , но това е без особено значение за робите в нея :). Фирмената култура е на ниво харем ... вътрешно фирмената среда е напрегната , интригите са ежедневие всичко се върти около коя последено е интимничела със шефа и има благоразположението му. Заплатите са нищожни 600лева експолатацията жестока. Подлъгах се и работих в този ад ...

Останах безумно разочарован от нещата, които разбрах на интервюто там, както и от отношението: заплата 600лв (не е ясно дали има и пълни осигуровки дори), предизвестие 3 месеца, казаха, че е нормално да се работи до към 10 вечерта с цялата си наглост с думите: "ще си вземеш квартира в центъра, така че няма да те бърка, че късно вечер няма транспорт".Представяте ли си?!?!
Освен всичко това, държанието им беше много аругантно, грубо и невъзпитано. Гледаха със страхотно снихождение на мен.Мога да направя сравнение с това просяк, миризлив и некъпан да сваля наточена мацка - така би го гледала тя, както те кандидатите и очевидно служителите си!

Започнах работа като стажант в Дал Сиат докато бях студент в 3-ти курс преди няколко години. За мен беше предизвикателство съчетаването на работа с университет, но в Дал Сиат намерих необходимото разбиране и никога не съм имал проблем с това, даже напротив.
Харесва ми разнообразната работа и ежедневната комуникация с различни хора, като понякога се срещаме и с конкретните клиенти, което обогатява и понякога разчупва. Разбира се, не винаги всички са кооперативни и комуникацията е трудна в такива случаи, нормално е да се разбирам с едни колеги повече от другите. Всеки ден научавам нещо ново.
Постепенно работата се увеличи, но дори в напрегнати ситуации, екипът успява да запази добро настроение и да бъде ефективен. Недостатък е, че от време на време се налага да се работи и в извънработно време, като оставаме след работа, което се компенсира пък с отпуска, което за мен лично е ок.
Управлението на кантората е индивидуално насочено по екипи, което стимулира развитието на екипа, инициативността се поощрява, за разлика от други места

Като местоположение кантората се намира в сърцето на София и е лесно достижима с всякакви видове транспорт и е плюс

Най-добрата счетоводна фирма в София, в която съм била! Бях около две години там, но се преместих в друг град и реално си тръгнах със сълзи на очите.
Екипът с който работих в централния офис - земни, възпитани и интелигентни хора. През миналата година фирмата се промени коренно - нови условия на работа, ремонт на офиса, частична подмяна на инвентара, тиймбилдинги, обучения. Въобще, доста нововъведения, които вдъхнаха свежест и повишиха мотивацията сред колегите. Разбира се, не може всичко да е идеално, но служителите са тези, които правят фирмата, а не обратното. Забелязах, че имаше и хора-колеги, които искаха по цял ден да не правят нищо, недоволстват и да взимат заплати - ами и на Луната да ви наемат, няма как да се получат нещата. Който иска да се развива - го прави. Имаше доста кариерни израствания на представители от отдел Счетоводство.

Иначе относно заплащане и по колко време се задържат във фирмата- та да спомена : имаше колеги от повече от 7-8 години и то не един, които не са я сменили , а заплатите са повече от задоволителни !!!!!
Силно препоръчвам като работно място и колеги.

Успех на всички!

Този последния коментар съм го чел за друга фирма тук. Моля ръководството да не копира положителни коментари от други страници и да ги пейства тук, сменяйки само името с Дал сиат.
На всички е ясно, че в тази фирма е ужасно, работи се денонощно и не се уважават хората.

хххрх, стига си писала глупости-всички знаем коя си за твоя случай и това, че не си се реализирала дори след работата ти тук защото с твоите претенции и некадърност е ясно че няма да стигнеш далеч. това не е начина като заблуждаваш и хвърляш кал по хората

Ще започна с това че тази работа ми е първата сериозна работа. Преди това съм имала сезонна работа работейки с клиенти лице в лице, в различни сфери в обслужването. Но определено мога да кажа че никога не съм очаквала да се чуствам толкова уважавана на работното си място.
Чувствам се като човек а не като лесто заменима работна ръка въпреки че нямах никакъв стаж и започнах реално от нулата.

Бих казал че ръководителите поставени в Дал сиат и тн. позиции определено си разбират от работата и никой нигога не ми е отговорил с "не знам" или пък ме е скастрил че задавам въпрос. Разбира се аз съм от типът хора които не обичат да притесняват хората ненужно но съм забелязвала наблудявайки че дори да се консултираш с човек който 100% си има и друга работа на всеки 2 минути пак няма да ти откаже помощ. Въпреки че идва момент в който той ти върши работата вместо теб но да не издребнявам.

Атмосферата е супер приятна в екипа ми. Няма да твърдя че се разбирам с целият офис но за хората които работя най-често не мога да кажа лоша дума. Всички са супер приятни и е пълно от разнообразни хора с различни характери. Офиса е жив и това е страхотно.

От към заплащане, разбира се винаги може да е повече, но като сравнение с други кантори е доста доста добре- има бонуси и през 3 месеца и атестации всеки месец от тим лидера, така че не мисля че може да има оплаквания. Особено сравнявайки я с други такива подобни работни места и тяхното заплащане.

Честно казано на фона на това какви са възможностите в София ако си поне малко къдърен можете да се задържите тук изключително дълго време като с времето и привилегиите определено много се увеличават.

Не е вярно, че не се взима отпуска- даже много повече отколкото е по закон и да- телефоните са на без звук в якето и не могат да се ползват по време на работа но и така е било навсякъде където съм била

Фирмата предлага няколко допълнителни привилегии но са вече споменати и няма нужда да се повтарам. Това което аз намирам за важно е че ако ти се държиш като човек всички се държат човешко с теб което винаги е най-важното нещо за мен. Изключително съм доволна. 5 звезди.