Дал Сиат АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Любен Каравелов 73&markers=София,ул. Любен Каравелов 73

Дал Сиат АД

Да, и аз съм го забелязал това! За Б.М. Инвестмънтс не дай си боже някой да напише мнението си, веднака, като по поръчка взлизат няколко доволни служители да хвалят! Тук е абсолютно същото. За Дал Сиат обаче знам, че няма нито един доволен бивш или настоящ служител и всички хвалебствия са пълна измислица, нямаща нищо общо с истината.
Не знам дали плащат на една и съща агенция да им пише коментари, Дал Сиат са стиснати, но може би Деси си е копирала на десктопа от профили на други фирми положителни фирми, понагодила ги е да пасват, примерно вместо кол център - счетоводна къща.
Аз съм чел коментари ( те все още са си по-надолу), които са писани за други фирми и са копи пейстнати.
Не се лъжете по коментарите тук, а вярвайте на очите си.Ако случайно се излъжете да отидете на интервю (в никакъв случай не пътувайте от друг град специално за него) питайте задължително:
- Заплата, осигуровки
- Работно време ( често ли се случва оставане до много късно)
- Какво е предизвестието (3 месеца)
- Може ли мобилния ти телефон да е с теб на работното място ( има майки с деца, на който хич не им е по - важна някаква си работа от собствените им деца!)
Обърнете внимание на това какво те ви питат, какви лични въпроси ще ви бъдад зададени и с каква интонация!
После си преценете сами. Не вярвайте на мнения туку така в БГработодател.

П.С. Хайде сега платения трол или ДЕси (който пише позитивите) - ти си имаш работа!

Сравнете последното хвалебствено писание с тези:

"Във фирмата съм от година и половина. Имаш ли желание - sky is the limit . Екипа е страхотен , Локацията няма да я коментирам , защото малко компании могат да се похвалят с такъв офис..."
"От 2 години съм във фирмата. Не съм видял нито веднъж неуважение или каквито и да са глупости. Компанията е страхотна и се грижи за хората повече от всичко. Удобства- всякакви!..."

Те са писани за СЪВСЕМ ДРУГА ФИРМА: Б.М. Инвестмънтс
Тоест и двете фирми (ако не са една и съща) са си наели една и съща тъпа патка да копи-пейства хвалебствия :))))

Правете си сметка за колко жалки фирми става дума и колко верни неща има в хвалебствията.

От няколко години съм в компанията. Не съм видял нито веднъж неуважение или каквито и да са глупости. Добро заплащане и готин екип. Локацията няма да я коментирам , защото е в центъра на София- води се широк център, има метро, както и трамваи, автобуси- доста комуникативно.

Компанията е страхотна и се грижи за хората повече от всичко. Удобства- всякакви! Тийм билдинги, различни културни мероприятия, офис партита, бонуси. Работата е много, оценява се и поне знаеш за какво го правиш,
общо взето -имаш ли желание - sky is the limit
Който не вярва да дойде да провери сам за себе си.

Това е добро работно място за млади и амбициозни хора поне според мен!

В момента съм вече бивш служител на компанията и съм в друг град. Времето, което прекарах в Дал Сиат ми даде много. Научих страшно много нови неща и успях да развия нови умения и компетенции.
Имах възможността да общувам с най-различни колеги. Те са не само са добри професионалисти, но и страхотни хора. Винаги, когато съм имала нужда от съдействие, помощ и подкрепа съм го получавала. Самата фирма има някакси доста различна аура и атмосфера-чувстваш се значим и ценен

Ако сте намерили подходяща позиция за вас в компанията, не се колебайте да кандидатствате - това е фирма на над 25 години, утвърдена и авторитетна в бранша и няма да сбъркате.

Това, което бих лично посъветвала всеки кандидат за работа е да посети офиса и сам да се запознае с условията. Писанията на разни хейтъри не носят стойност за никого, освен за задоволяване на личните комплекси на пишещия.
Препоръчвам на всеки, който иска да стане част от счетоводната наука. Желая Ви успех в тази прекрасна професия и чудесни и усмихнати летни дни

Поредния коментар от Деси, на която BGRabotodatel й е любимия сайт, това е нейната социална мрежа.

Ох, не ти омръзна, мила С, даа пишеш тук и да злословиш под всеки коментар - всички разбраха коя си, стига вече, не си анонимна :) Нека да сме наясно с някои от нещата, които бившата ни колежка описва, като цяло:

1. Допълнителните часове в ДАЛ СИАТ абсолютно ВИНАГИ са се заплащали и/или компенсирали, освен ако не висиш просто, за да отчиташ присъствие, защото това мила С се вижда (нищо, че си мислиш, че не)- всички сме били свидетели как оставаш и се скатаваш по офиса.

2. В офиса си имаме ЧИСТАЧКА, която чисти офиса и всички помещения, а това, че преди е трябвало да се почиства, както и да се грижиш за хигиената на работното си място се счита за нещо нормално, освен ако си свикнала да живееш на гърба на някой да ти чисти или и аз не знам- да не говорим колко е „трудно” да се почиства бюро с документи..:)))))

3. Вратата ти е посочвана не защото комуникираш по административни проблеми ами защото се занимаваш с интриги и сплетничество, нещо, което в ДАЛ СИАТ не се толерира и не харесваме.

4. Когато имаме някакви предложения или мнения по повод правилата в ДАЛ СИАТ винаги си казваме и нещата се обсъждат, събират ни и се взима някакво решение, което удовлетворява всички.

Работата си върви много добре, натоварване, разбира се, има – такава си ни е професията и смятам, че ДАЛ СИАТ е прекрасно място за професионално развитие и реализация.
Не мисля за редно да пишеш по някакви форуми преувеличени неща с цел да навредиш, защото не ти отива. 3 месеца е предизвестие, защото толкова са все пак да си счетоводител е отговорна работа, но ти така и не го разбра и затова ти е странно. А и никоой не стои 3 месеца, отива си, когато се намери заместник.

Виждаме, че все още пишеш с правописни грешки, което съответства на нивото ти, като цяло, но да чак пък да дължиш някакви брутни заплати... тук малко се уливаш вече, но както и да е, всеки вече разбра за какъв човек става въпрос- пропаднал и нереализирал се, като се успокояваш, като плюеш по старите си колеги, което не ти прави чест.

Аз лично работя в компанията от доста време, а преди това съм работила по други счетоводни къщи и мога да ви кажа, че тук условията са доста по-различни, отношението е съвсем друго, отнасят се с теб с уважение, заплащането никога не се бави ( за разлика от други места), даже напротив и като цяло съм доста доволна.

Може би не могат да я оценят точно такива, които не са имали опит и сблъсък с други фирми от тази сфера и съответно не могат да направят сравнение.

Към последния коментар: Не е така. Има само два типа хор, които пишат тук - бивши служители или кандидати за работа, които им е светнало за какво става на въпрос и Ръководството на фирмата. От първата група са обективни, а от втората - както им е изгодно да бъде казано, но не и направено.
При предизвестие 3 месеца и отвратително унизително отношение какво ще правите? От момента на започването си там ако искате да се махнете веднага ще дължите 3 заплати (БРУТНИ)! Отделно е пълен ъпсурд някой да ви чака точно вас 3 месеца, камо ли със стаж в подобна фирма.

Чета коментарите и се убеждавам, че от сайтове като този трудно можеш да си формираш обективно мнение за която и да е фирма. Странно е, че коментарите са в двете крайноти. Ясно личи, че има някой, който хейти и то доста НЕаргументирано.
Аз работих в Дал Сиат за кратко. Напуснах, защото офисът е доста далеч от вкъщи и пътуването ми беше в повече, а и се насочих към съвсем различно поприще.
Нямам лоши впечатления, не съм усетила лошо отношение, никога не са забавяли заплати, обстановката-доста приятна, с някои колеги сме все още приятели!
Сега някой отново ще напише, че и моето мнение е платено. Отковено казано ви съветвам да не вярвате на нищо написано тук, защото БГ работодател отдавна не е сайт, на който може да се вярва.

Сменил съм над 10 работи досега и Дал СИат беше един от работодателите от които съм останал супер доволен (другия няма да го казвам тук) . Честно казано съжалявам че напуснах и оценката която давам е напълно заслужена.

И аз подкрепям по-долу мнението, жалко е наистина, това, което недоволните пишат, което създава погрешна идея за цялата фирма. Толкова злоба има в някои коментари, че се чудя с какво толкова им е виновен директорът, който не управлява вече от повече от 5 години- смятайте колко са стари и неактуални тези писаници. А иначе- ако не им е харесвала работата, да бяха отишли да работят някъде другаде, защо са се мъчили толкова? Очевидно е, че искат да оклеветят и набедят. Аз преди години работих за Дал Сиат и винаги са се отнасяли с мен с изключително уважение.
Въпросният директор е разумен, разбран и интелигентен човек, е вярно че се е ядосвал, но честно казано, доста от хората мислят, че могат да си седят по цял ден и нищо да не правят и да получават заплати. Да допускаш грешки е нормално, а и е доста по-добър вариант, отколкото да не правиш нищо, а той се ядосваше най-вече на тези дето нищо не правят, но винаги е поущрявал тези които имат желание за работа.

Освен това, много от нас са ставали свидетели на това как хора без никакъв стаж и знания, идват да търсят работа с желание и хъс и той никога не им е обръщал гръб и им е давал работа дори и в най-тежки за фирмата времена.

Аз лично смятам, че той е изклчюително достоен човек, колкото за сегашната шефка , определено има истина в коментарите, строга е, и доста млада, но и тя не е лоша, малко припряна си пада, доста умна, но странна - е ама посочете ми един забавен главен счетоводител, ха ха .
Като цяло фирмата е добро място за развитие и реализация за млади хора и ерудирани и останах с много приятели, които все още работят там, така че ми е тъжно като чета някои коментари. Пожелавам на Дал Сиат и хората там много успехи и да не спират да правят това, което обичат!