Дал Сиат АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Любен Каравелов 73&markers=София,ул. Любен Каравелов 73

Дал Сиат АД

Като бивш вече служител искам да споделя и моят опит във фирмата, защото виждам, че на места се пишат глупости. Започнах работа там преди няколко години в счетоводния отдел в София, като в началото бях младши счетоводител. Позицията, за моя изненада, всъщност се оказа доста отговорна. Идеята е правилно да си вършиш нещата, да мислиш бързо, както и да научаваш наистина доста информация и четене. Докато смятах,че израстване тук няма да има за мен всъщност постепенно започнах да застъпвам задачите и на по-опитните колеги и попаднах в среда, където всъщност имах желанието да се развивам. Изкарах близо две години на този пост, но поради здравословни причини на член от семейството се наложи да напусна и заминах за друг град. Работата наистина беше динамична и интересна. Техниката се предоставя от фирмата и е на много високо професионално ниво, много по-добро от местата, на които съм била преди.Плащането винаги беше на точната дата, при болнични и отпуски няма никакъв проблем, хората са готини, имаше и бонуси, но не за всички винаги, гледат като има повече работа и мисля, че е по преценка, но не съм сигурна,
На всички които се чудят, това е мястото за реализация и развитие. Благодаря за отдадената възможност да науча нови неща.

Преди три, четири години реших да се занимавам със счетоводство, тъй като учих това и започнах да търся работодател, който би ме приел като кадър без опит в областта а и реално и никакви много знания. След редица интервюта в различни компании, нямах голям успех. Приятел ми спомена, че Далсиат разширяват централния си офис в София и реших да кандидатсвам по пресните обяви в "Джобс".

След няколко дни бях повикан на интервю, като ми се каза още по телефона, какво е къде и тн. На първото интервю присъстваха главния мениджър, а на следващите още двама мениджъри на отдели, чиито имена няма да споменавам. Задаваха ми разнообразни въпроси, тона на разговора беше делови и основно на работна тематика, питаха ме и неща относно какъв човек съм и предишен опит, но от време на време и това какво искам и как съм напуснал старата работа, колеги и други подобни. След около 30 -40 минутен разговор, с усмивка и добри пожелания се разделихме. Не очаквах, че ще ме извикат на второ интервю защото както казах бях почти без никакъв опит, но това се случи.

На второто интервю бях посрешнат от споменатия по-долу мениджър. Имаше тестове по счетоводство и личностен, на който мисля че се справих. Беше ни обяснено, че няма правилно и грешно ами просто е за това да се види доколко човек е за тази работа реално.

Три дни по-късно реално започнах обучения, които преминаха чудесно и за почнах работа в отдел "счетоводство" в единия от екипите в София.
Заплатите са над средните за страната и варират според заеманата длъжност, за всеки има възможност за бонус, който се изчислява по системата за съответната позиция.

Предлагат се допълнителни застраховки с различни бонуси, базирани на работният ви стаж в компанията. Има и карта за фитнес, плуване и други такива занимания. Екипа е изцяло от млади и усмихнати хора. Работи се от понеделник до петък. Компанията е много толерантна и лесно може да се направят индивидуални промени в графика ако ви се налага да отидете на изпит или да приберете детето си от драдина примерно.

Повечето от написаните неща по-долу са доста стари и нерелевантни. Споменатия шеф всъщност е шефка- омъжена сериозна жена с малко детенце, а що се отнася до заплатите- започват от 700-800 лева стартово за хората които не са работили преди това. Всеки човек, който върши работата си съвестно, получава коректно отношение отсреща.

Работя от 13 вече години за различни "пишман шефове", за тези няколко години прекарани в Далсиат съм останал с чудесни впечатления. Напуснах поради лични причини и препоръчвам на всеки който иска да се впусне в света на счетоводството, да не пропусне дапотърси своето място в Дал сиат. Успех на всички!

Саше, не ти ли писна бе братле да пишеш глупости само - мини да пием бира некой ден през офиса

Здравейте, работя от известно време във фирмата и ми харесва това, че що-годе лесно дават отпуски и почивки, влизат в положение, когато ти се налага.
Работата не е тежка, а всъщност е лека и приятна.
Голяма част от коментарите са положителни и винаги ще се намери някой, който да оплюе всичко, но ви гарантирам, че всичко във фирмата си е наред и няма никакви проблеми нито със служители, нито с клиенти- Не казвам, че е перфектното място, навсякъде има проблеми, знаете как е, но до сега е най-доброто на което съм била. Нямало е никога бавене на заплати, а почти на всички други места на които работих имаше, все пак изплащам кредит и не мога да чакам забавяне. Това е важно за мен и реших да го споделя. Колегите са много печени и дните ни минават бързо и лесно. Понякога има моменти, в които се струпва работа покрай ДДС и приключване, но навсякъде, където съм била е така и го приемам за нормално за тази сфера.
Благодарна съм на ДАЛ СИАТ и колегите, че са ми пример за подражание на работа и в живота.

Dal Siat е най долнопробната счетоводна къща в Cофия, всички лоши коментари за истина всички добри са лъжа, ако искате да сте роби на някакъв похотлив арабин това е вашето място ...

Работя в компанията от почти вече 2 години и спокойно мога да кажа, че няма изглед да ходя на друго място. Дала ми е толкова възможности за развитие и растеж, както никоя друга фирма в България (а съм бил в 3, 4 други). Идвайки, нямах никакъв практически опит в счетоводството, само хъс и желание да се развивам в тази професия. Но ми дадоха шанс и ми помогнаха да преследвам мечтите си. Това е едно голямо семейство, всички имат една обща цел и това се усеща в отношението с колегите, ръководството и общо взето- цялостната атмосфера. Колегите са уникални, управлението също. Условията в началото не са много добри, но хубавото е че във времето те оценяват справедливо и се вижда, че не си работил напразно, което е важно за мен лично. Това е, което мога да кажа на този етап.

Много ясно, че служител със заплата на чистачка няма да ви бачка като собственик! Бачкали сме били само да ни мине работния ден, а вие какво очаквате? Деси ми вика аз след 6ч вечерта тепърва започвам, как пък да не искам и аз да съм така. Нали печалбата не отива в моя джоб, а само заплата на общак, колкото за квартира и сметки. Храната трябва да си я плащам от спестяванията.

Имах удоволствието да бъда служител в тази фирма. За много, много кратко. Напуснах по лични причини. Издължиха се до стотинка, въпреки, че изкарах там по-малко от месец. Много свежи, компетентни и развиващи се! Пожелавам успех! Както и на всички кандидати!

За разлика от всички "АНОНИМКИ", аз ще кажа истината и няма да спестя нищичко.Работя близо година в тази фирма и до сега не съм видяла, служител който си върши съвестно работата да е бил ощетен от към заплата или отношение. Чета всички негативни коментари и виждам или махнати служители, поради злоупотреба с даден пост, или обидени от това, че са махнати поради НЕ справяне със задълженията си във фирмата или не одобрени на интервю

За управителката мога да кажа само, че е човек, която СИ върши съвестно работата и е нормално да следи всичко в офиса да е наред. Е тогава е нормално, служителите, които идват колкото да мине работния ден и да дойде заплата - да негодуват срещу нея. Тя е човек, който ако има забележка към някой служител ще я каже така, че хем да не го засегне, но и да се оправи даденото нещо.Никога не е било да дойде и да не поздрави , да не попита как сме, имаме ли проблеми, нужда от нещо. Е ако това е гаднярка, странна логика имат някои хора.

А на АНОНИМНИТЕ, които без да са наясно, че знаем, кои са, които се изказва негативно, ще кажа : Аз съм от работещите извънредно и не съм била никога принуждавана, а напротив- настоявах да дойдем в почивен ден да си свърша на спокойствие работата и да обуча новите хора, за да си помагаме.

Ето такива хора пишат тук и петнят името на фирми, които са осигурили по-добри условия на труд и заплащане от останалите в бранша. И да уточня НИКОЙ не ме е накарал да пиша тук, не съм робот или да ми е платил, писах по съвест, защото бях потресена от лъжите които прочетох.

Няма да споря повече, то след всяко истинско мнение следва плеяда от хвалебствия. Всеки кандидат за работа сам да прецени на кой да вярва при евентуално интервю. Ако иска да ходи да провери на място, дори да започва работа, всеки има глава на раменете си и си носи кръста.