Walltopia Ltd /img/frontend/nomap.png"

До Анонимен Настоящ слижител с мнение от 18 март.

Г-це, абсолютно съм съгласен с мнението Ви. Въпросът е защо такъв Бай Ганьо успява, как мотивира служителите си и защо те са негови служители? 20 млн. годишен оборот са добра сума за БГ фирма, но все пак селското промотиране и автореклама на този човек много ми напомня на Боян Радев - борец, каруцар, успял по света :) Ивайло е селяк от градски тип, вярно е, но къде е достойнството на служителите му?! Тръгнете си без угризения, а останалото само ще се случи - и за Вас и за Пенчев :) Господ и съдбата си знаят отлично работата, при тях няма HR-и, маркетингови директори, мениджъри и всякаква друга надменна, куха с.сган :) Успех и с мир!

Бях на интервю с няколко девойки и двамата Ивайловци. Трагедия, комични ситуации, плиткоумие. Великотърновското не може да се изкорени от някои хора :) По-смешни интервюта и срещи не съм имал за последните 10 години пребиваване на трудовия пазар. Пенчев в за освидетелстване, въпреки че е гърмян заек и успял сериен предприемач. Безобразно смешно :) Не кандидатствайте там, наистина, оценете се по-добре!

Успех на всички!

Мисля да напусна тази компания и съветвам всеки уважаващ себе си човек да не кандидатсва там.

Заплащане: почти никакво дори не изплащат бонус при осъществени успешни продажби.

Уважение: Шефът Ивайло Пенчев е повече от арогантен егоманиак мислещ си, че е хванал Господа за пъпа. Безкрайно неприятен и негативен човек внасящ самп стрес на работното място. Емоционален тормоз върху всички служители освен към девойките по-близо до обкръжението му.

Привилегии: 0 Ивайло Пенчев не вярва в допълнителни привилегии и социална отговорност към служителите.

Натоварване: ще кажа само че съм работила и в други много по-натоварени фирми, но истината е, че най-големия проблем за мен е негативния и егоцентричен Ивайло Пенчев. Селянин забогатял и напомнящ на Бай Ганьо. Човек, който срванява служителите си с КУЧЕТА показва за какво иде реч.

Потенциал: Никакъв шанс за развитие. Върват напред само гъзолизците.

Колеги: Змиярник, всеки злорадства и говори зад гърба на другия. Да не говорим и за отдел маркетинг и ЧР. Девъчките там са като метреси.

Текучеството е голямо. Погледнете в jobs.bg колко са свободните позиции. На интервюто ви казавт, че се разрастват и затова нови позиции има, а всъщнот това са хора напуснали или уволнени и гореспоменатия Бай Ганьо.

За 40 мин глобяват ли?

Споделям мнение за атмосферата в Уолтопия и за един от собствениците. Чудя се сам на себе си защо си губя времето в момента и отговорите са 2 - да помогна на кандидатстващи за работа там хора да не го правят и на тези, които се влияят от "харизматични" хора, като Ивайло Пенчев. Последният се самоопределя, като сериен предприемач, инженерна мисъл и т.н. По мое мнение, с уважение към постиженията му, този човек е най-обикновен болен мозък, като много такива по света. Т.е. кратко и ясно - търсещите работа - забравете, че има такава фирма, ако все още се самоуважавате поне малко и искате да останете така. Към хората, които се кланят на Пенчев - огедайте се пак и помислете дали си заслужава заради пари, властно приятелство или друго.
Служителите, работещи в някои от компаниите са странни хора. Смачкали самочувствието си, мислещи може би с мозъка на водача си или просто отказали се от собствено мнение. Чудно как там вирее друго мнение, освен Ивайлово-то.
Интересно дали служителите във фирмите се осигуряват на пълна сума?! И друго интересно, какво ли очакват служителите като развитие в еднолична фирма? Освен летален изход може би?!?
Успех на всички!

Искам и да добавя че има глоби които не ти ги казват на интервюто за закъснения до колкото си спомням е 10 мин = 10 лв , до 20 мин = 20 лв над 30 мин = 30 лв. Ако не си свършил нещо глоба и да не изброявам повече , че става много зле !!!!!

Бях там видях какво е . Препоръчвам ако нямате друга работа тогава ходете там. Няма никаква сигурност ама никаква в тази "фирма" директорите на отдели не зачитат по никакъв начин хората които им са подчинени , обиждат ги дават им зор и всичко е за вчера. Не се набутвайте където много са се опарили !!!!!!!

Много е зле положението там, директорите на различните отдели не си ужават хората с които работят (обиждат те по сякакъв начин ) , има какви ли не глоби за закъснения , ако нещо объркаш ти трият сол на главата , няма никаква сигурност в тази фирма . Ако искате да се развивате сменете фирмата от тази няма да получите нищо дори по-лошо ще вземат от вас. Само ако нямате друга възможност започнете там и то за кратко поработете и я сменете фирмата !!!!!! За около месец напуснаха ( уволниха ) 10 човечета !

Опа-а-а, наистина предишното мнение е достатъчно съмнително. То няма как да е иначе, когато т.нар. маркетинг специалист, който напразно се опитва да поизлъска малко имиджа на фирмата, е "емоционално" обвързан със собственика. Нищо ново под небето, още повече във въпросната фирма. Все пак не е лошо да се обръща внимание и на грамотното писане, но явно това не е приоритет.

Здравейте,преди 4-5 години си търсех работа и ми направи впечатление,че има доста обяви от въпросната фирма.Преди няколко месеца също влязох в сайт за работа и отново беше пълно с тяхни обяви.Започнах да ги следя и установих,че всеки месец те пускат по 15-20 обяви за работа,и то за едни и същи длъжности.Явно това тече с години.Ако смениш служителя на дадена позиция-ОК,но да го сменяш на месец това вече не е ОК.Каква е тази история,за мен това е пълна гавра с хората-да бълваш обяви за работа за едни и същи позиции през месец,направо си е за психиатрия работата.Още повече доколкото разбирам от написаното,кандидатите са подлагани на "сериозни" едночасови интервюта,на които се тества тяхната интелигентност,беседват с някакви ръководители,едва ли не в тях остава впечатление че наистина се борят за място мечта.а в крайна сметка им се плаща минималната заплата?!,а останалото на ръка (поне по описание на бивши служители).Подобни фирми трябва да бъдат изкоренени веднъж завинаги,къде са синдикати и агенцията по труда?Щом аз съм го забелязал това,никоя институция ли не видя,че в продължение на години се извършва подигравка с хората участници в пазара на труда.Върхът беше когато преди няколко седмици по тв обявиха собственикът за уникален български бизнесмен,а фирмата за български еквивалент на Майкрософт или Епъл.Ало,журналистите,да се бяхте поинтересували за политиката на въпросната фирма и как възползвайки се от високата безработица постоянно през нея се изнизват върволици от служители.Чудно ми е дали такова нещо би могло да съществува в нормална държава,примерно Германия или САЩ.Според мен там синдикатите биха ги разкъсали на парчета.Предлагам да се съберат повече бивши служители които имат вътрешна информация и да подадем оплакване + да пробваме да се свържем с журналист,който да проведе разследване каква е тази лудница.Който иска да се свърже с мен на [email protected]