ПЛАНЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ПЛАНЕКС ООД

Бивш служител съм. Искам да предупредя всички, които си търсят работа или вече работят в Планекс ЕООД, в частност хотел Романс. Огромно текучество на кадри поради ниско заплащане, никаква комуникация и абсолютно неуважение. Управителят на хотела - Емил Андреев, вторият син на Пламен Андреев, е изключително неподходящ за позицията си. Много рядко може да бъде намерен на работното си място и общо правило е, ако не е в настроение - не бива да бъде закачан. Наема кадри, като обещава развитие, обучения, надграждане на уменията и квалификациите, но след много малко време установяваш каква лъжа е това.
Малко информация за условията на работа - транспорт не е осигурен, макар да обещават такъв в обявите си. Заплащат по 3,20лв на работна смяна, т.е 1,60лв в посока, независимо колко автобуса сменяш. Билетчетата се събират и лепят на лист А4. Ако си с кола, същата сума ти се изплаща в замяна на фактура за гориво. Накратко, половината заплата отива за транспорт. Осигуряват обяд, съдържащ непродадени артикули от менюто за гостите. Ако количеството не се изразходи за същия ден, се предлага на следващия и по-следващия.
Хотелът е на 11 години, никога неремонтиран. Има мухъл, течащи тавани, изключително студено.
Водата във вътрешния басейн не се сменя, защото не могат да затоплят нова.
Щом в сградата влезе г-н Пламен Андреев, всичко живо изтръпва. Позволява си да крещи на служителите, дори и на бременни и такива с ТЕЛК, държи се недостойно за човек на неговата възраст. Негов приоритет е икономията и налага санкции, държи се унизително с камериерките.
Персонал не се наема - всяко звено, състоящо се от максимум 7 души, върши всякаква работа. Иначе персоналът е сплотен и си помага, единственият плюс е екипната работа.
Пари за ремонти не се дават, ако гост се оплаче, служителят от съответната смяна бива смъмрян и евентуално се взимат мерки.
Имат нужда от внезапна проверка.

Не се лъжете казват едно след това друго излиза. Кандидатствах одобриха ме и след 2 дни се обадих да се доразберем кога да започна работа, а те ми викат станала грешка.

Фирмата трудно осигурява дори елементарни условия за работа на работниците си,нито трудовите договори са като хората нито нищо.Колко време работих там не ми дадоха нова маламашка мистрия и работни ръкавици.За работно облекло въобще да не става дума.материалната им база е на доизживяване.абе просто леш
Заплащането е под всякаква критика,просто са смешни...
Единствената причина поради която съществува тази фирма са отношенията и с престъпния свят.
Все пак се намираме в България,и докато държавата(НИЕ) продължаваме да позволяваме това да се случва положението няма да се оправи.Даже незнам как може човек които полага тежък физически труд,да не може да заработи повече от колкото е похарчил за консумативи(храна транспорт и т.нт.)За собвтениците,Това са хора които за нещастие съм имал честта да срещна лично,в годините които прекарах работейки на златни пясъци.Колкото и пари да имате,Когато душите ви са мъртви и мозъците ви са се превърнали в калкулатори,Вие сте БЕДНИ ХОРА.Бедни душевно,Които изобщо не се намират никъде покраи реалността,и които имат само какво да губят.Може да съм скъсан смачканяк,но всеки ден благодаря на господ че не съм като вас,и се моля никога да не стана,защтото това ще означава за мен нещо по-лошо и от смъртта

Работните условия не са перфектни, но фирмата се стреми да осигури достатъчно ресурси за да си свършиш работата за която си назначен, в която се опитват да се "бутат" още 5 човека минимум, всичките разбирачи - не разбиращи от нищо. Заплащането - прилично за българската действителност и стандарти. Условия за развитие - Планекс не е мястото, ако искаш да растеш в служебната йерархия, в общи линии си "тъпчеш" все на едно и също място. И все пак нещо му липсва на този ХОЛДИНГ да заприлича на голяма европейска компания, може би че се ограничават в обекти само на локално ниво... Варна, София, Бургас - в глобален свят като днешния?

Работя в сграда правена от тях искам само да ви кажа че стълбите паднахана и се оказа че то няма матриал(цимент) пълно с боклуци. Тея хора явно строят с лайна. Сградата е на 2 години и се разпада направо нямам думи.

Фирмата не плаща както на персонал така и на доставчици. Предупреждавам всички които имат или възнамеряват да имат отношения с тази фирма да внимават да не бъдат излъгани накрая.

Планекс ООД голяма фирма с големи претенции за качество,а в крайна сметка едно голямо нищо.Работя в Алупласт там работата е като по " бай Тошово " време. Управителите са мама татко и аз !!!! Да ме  извиняват ама нямат и ни най малка представа от строителство но са професионалисти в кражбите. Цитирам управителя Драгомир Димитров : няма пари,криза е ,неми превеждат ,не са ми актували,нямам и аз едвам изкарвам месеца,този обект е на загуба и тн. Това е всеки месец и ние всеки месец се надяваме на чудо ама не. Строихме къщи,апартаменти,и какво ли не и до нас работниците пак нищо не достига няма управия. Идват хора и си заминават и така едно и също всеки месец, грозна картина !!! Ако прочетете това г-н Андреев или Димитров вземете мерки моля заштото и малкото хора който останахме вече не издържаме и може да се разделим с тази ФИРМА.

не познавам собственниците  , но  съм  изключително доволен  от  отношението на  хората с които съм контактувал при сключването на договорите    желая здраве  на ръководният  екип в каварна сити център   ,желая здраве и   успехи  на  ръководителите на фирмата

Като бивш служител на Планекс ООД реших и аз да Ви кажа няколко думи за тази компания. Само да уточна на г-н Андреев,че съм работещ и доста ангажиран човек,о все пак отделя време да се информирам от интернет за различни неща.В интерес на истината съвсем случайно попаднах на тази страница.Относно името Планекс и обектите няма спор само може да се гордеете г-н Андреев,но от гледна точка на роботещите служители при Вас и то през последните 5 години се наблюдава голямо текучество. По лошия факт е,че напускат хора от администрацията и технически ръководители.За общите работници по обектите е ясно -с такава голяма дейност особенно през 2000-2008г. няма как да няма текучество в низшия персонял,но кадри от администрацията и теническите,офертен,рекламен и отдел продажби да си отиват масово на периоди не говори добре за холдинга.Заплащането винаги е било ниско и всеки при започване на работа знае какви са условията никой не кара никога на сила да започва работа при Вас,но не се доверявайте толкова много на ръководителите отдели,защото "рибата се вмирисва от главата".Станете малко по-демократична фирма вслушвайте се и в мненията на по-младите това няма да е в ущърб на управлението на фирмата.Лесно е да се отправят упреци към една толкова голяма структура,трудното е да я управлявате качествено.От това което прочетох като мнения установявм,че нещата не са се променили от времето когато аз работех за Вашата компания,а това не е добре за Вас.Много от висшето ръководство наистина е на възраст и трябва да търсите подмладяване на екипа,но това няма как да стане тъй като никой не пуска кокала,всички ръководители отдели си позволяват да характеризират хората субективно.Не може само един човек да решава съдбата на цял отдел.Не може да приемате мнението само на един човек за миродавно,когато благодарение на него си тръгват не един или двама.Факт,е че когато подадеш предизвестие г-н Димитров казва все едно и също на всички-"Аз нямам нищо против теб, но щом не се разбираш с еди кой си си тръгваш.Всичко добро" и това е .Какви са причиние,какъв е проблема,защо заради този човек си тръгват други десет това няма значение за фирма Планекс.Как да се чувстваш в семейство Планекс,след като много бързо като започнеш работа разбираш,че ако еди кой си не те хареса нямаш място в това семейство и никой не е в състояние да промени това отношение.Не се сърдете г-н Андреев, а наистина направте нещо за по доброто отношение и управление на Вашия персонал.Дайте шанс на младите да Ви докажат,че могат.Позволете им да станат част от семейство Планекс,за да работят безрезрвно за Вас и просперитета на Вашата компания.С Уважение.

До г- н Пламен Андреев:
Г- н Андреев не бъдете толкова краен в изказванията си относно "този сайт"че е трибуна за некадърници и изгонени,защото съм прочела достатъчно мнения и същевременно съм работила в една от фирмите ,която фигурира в БГ работодател.
Мога да кажа ,че негативните мнения написани за нея са абсолютно верни.
Това, че за Вашата фирма се появяват негативни мнения ,а според Вас това не е вярно не означава ,че този сайт обслужва само изгонени или некадърни работници и служители.
Помислете си колко фирми има ,за които не е написано нищо лошо.
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ БГ РАБОТОДАТЕЛ Е САЙТ ЗА ФИРМИТЕ КОИТО ОБИЧАМЕ И МРАЗИМ!
АПРОПО - ВИЖТЕ НАЧАЛНАТА СТРАНИЦА НА САЙТА И СЛЕД ТОВА СЕ ИЗКАЗВАЙТЕ ПО ТОЗИ НАЧИН!