Ейвън Козметикс България/Avon Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Ейвън Козметикс България/Avon Bulgaria

Здравейте!
Моля някой да даде мнение за актуалното състояние на фирмата, не чета добри неща, но коментарите са доста стари-сериозно текучество на хора, лош мениджмънт.. ?..

А да и да не пропусна. Както си говореха жената нещо и стана, озлобя , през злоба говореше. Забележка ми направи, задето съм си четяла договорите внимателно!? Неграмотници ли толерират, нали уж сте голяма фирма, престижна!?

За да се застраховат. Ако нямаше вероятност някога да се прибегне до тях, нямаше да се включват тия клаузи. Договорите щяха да са една страничка, но явно си ''връзват гащите'' с тях.

Защо са Ви толкова големи договорите? И защо хората, които Ви представят не ги разясняват? Имаше клаузи и неустойки и други неща, който жена в офиса каза, че ги нямало, но в договора ги пишеше. Защо? Какъв е проблемът?

Невероятна фирма !!

работя от 2 години, и съм изненадан да прочета тези коментари. Има няколко важни уточнения, които да вземете предвид, ако се интересувате от работа в компанията:
Зонален мениджър е търговски партньор на компанията. Това не е служител на компанията. Зоналните мениджъри биват избирани от Ейвън, и ако не изпълняват зададените им търговски цели - тогава техните договори биват прекратявани. По същият начин, както биха прекратени с всеки един търговски партньор на всяка компания.
Условията за работа за тези, които са служители в компанията са страхотни: колегите се развиват, през изминалата година имаме 3-4 колеги, които заминаха да работят извън България в други страни, в които Ейвън има офиси, защото се развиват кариерно.
Пакетът от придобивки е супер конкурентен за страната:
-пакетът здравно осигуряване (прегледи, престой в болница, възстановяване разходи за лекарства; р-ди зъболекар, офталмолог.
-Възможност да идваш по-рано и да си тръгваш всеки ден по-рано: и да си вземеш децата от градина; отидеш на фитнес, пр.
-парти за деца за 1 юни и Коледа.
-През летните месеци всеки петък можеш да работиш 1 час по-малко.
-Можеш да работиш от вкъщи през някои дни

Обучения в компанията. Държат се всички служители редовно информирани как се развива бизнеса, има чуваемост за идеи от тях; има екипност и добро отношение между колегите.

Съзнавам, че всеки усеща атмосферата по различен начин, и зависи от шефа му дали ще се чувства добре. Но е добре да се прочетат всички гледни точки.
Добре е да се прави разлика между това да си представител на Ейвън, който работи на граждански договор; или Зонален мениджър, който работи като търговски партньор на компанията; и това да си служител на трудов договор към Ейвън.

Не се лъжете да започвате работа в тази фирма. От три години тук цари страшен хаос. Прекрасния бизнес го ръководят украинки, които буквално си правят каквото им дойде на акъл, без да мислят за ползи и постижения. В София от една година управлява дивизионен мениджър Мария Янева - от Стара Загора, която сама не знае защо е тук. Абсолютно мекотело, без идеи, без емоции, без мотивация за себе си, а какво остава да мотивира други хора. В компанията съм от 11 години и за първи път си търся друга работа, за да се "спасявам". Украинките и Янева разчистват кадърните хора и назначават каквото им падне, без опит, образование и английски език (който е условие, за да се комуникира с украинките). Иначе обявите са им много лустросани. Много хора, подведени от лъжливите обещания се "хващат" и след това си тръгват разочаровани от компанията. Позицията "Зонален мениджър" беше най-престижната, добре платена, отговорна и много авторитетна. Само за София последните три години се смениха 11 зонални мениджъра...... Това със сигурност означава, че по-горните нива не умеят да управляват. Не пилейте труда и потенциала си в тази умираща фирма, с гнило ръководство.

Работила съм в централния офис на фирмата,и мога да кажа че са изключително коректни и любезни.Заплащането е много добро,и фирмата е много "щедра" със служителите си като организират много партита,тиймбилдинги и т.н. :)

Здравейте, моля някой д ами каже нещо повече за позицята зонален мениджер.
Поканиха ме на групово ингтервю и се зачудих за какво става въпрос. всякакава информация ще ми е от ползва :-)

Здравейте.Напуснах фирмата преди около 2 седмици (бях на граждански договор)  и днес ми се обадиха да  отида на обучение-среща.Не знам защо,при положение,че напуснах.Така че ако случайно решите да почнете работа там-внимавайте-дори и да напуснете,пак ще Ви викат на обучения.