Бовети ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Обелско шосе 20&markers=София,Ул. Обелско шосе 20

Бовети ООД

3 точки от 1 мнение

Здравейте, приятели, аз съм бивш служител на автоцентрове 6+ или фирма Бовети ООД. Искам да споделя опита си с вас за да имате предвид обстановката и заплащането.
На първо четене изглежда голяма фирма с голямо име, но дотук. Обяснявам и защо, беше процъфтяваща фирма във всички аспекти, но след като се нагълтаха с пари собствениците и започнаха да имат финансова сигурност всичко приключи.

1. Заплащане : продавачи на каса( също така приемчици, отговарящи за персонал, приемане на стока, касиери, монтиране на акумулатори, изготвяне на оферти и други) - м/у 6-8лв. на час. Като 8лв. на час взимах аз като заместник управител в продължение на няколко години.
- гумаджии - 6-8лв. на час, като 8лв. взимат старите, които са там от по 6-7 години.
- реглажисти - бяха 20 начина на плащане, но последно беше на чист процент от реглажите(20-30%), но с много условия понеже има гаранционни които не се плащат, като се върне някой УЖ недоволен също ! Но като цяло те изкарват най-много от всички (над 2000 лв.)
Механици - твърдо плюс процент( процента е 25-30,но след покрито твърдо, а твърдото при всеки е различно. Както се договори човек, но м/у 1200-1500лв. Ако се бори достатъчно и има добра работа, а не само ръждолници се изкарват около 2000лв.
Климатичари - същата ставка като на гумаджиите, но правят и гуми като се наложи.

2. Работно време : възможно най-много :(.
Гуми - на смени по 10 часа - от 8 до 18 и от 10 до 20 часа. В сезон се почива 1 ден в седмицата ако няма отсъстващи от гумаджиите, а то редовно има( предимно старите си правят каквото искат и управата си трае)
Магазин- основно по 12 часа, като в повечето случаи е по 13 часа. Казват ти на интервюто, че са 8часа ама после леко те вкарват в правилната посока или си намират друг. Почивни дни , един път на 7-8 дни.
Механици- на смени като гумаджиите, 5/2 почивни , като събота и неделя са двата дни които трудно се почива.
Реглаж- момчетата сами си правят графика, но и те бачкат по 12часа и по 7-8 дни .
Климатици- като гумите, а в сезон не се почива възможно най-много.

3. Развитие - почти нулево, ако си заблуден и без семейство има шанс. Иначе си седиш на една позиция и заплащане докато не ти писне.

4. Йерархия -
Тихомир Николов - управител и собственик(Люлин) - лесен за комуникация
Веселин Николов - управител и собственик(Люлин) - тегъв за комуникация
Божидар Йорданов - управител и собственик(Младост) - отвратителен за комуникация
Пламен Мичев - управител ( Люлин)- на пръв поглед добър, си имайте едно на ум !

Има работници, които и до ден днешен не им се знае мястото в йерархията и това създава много дрязги в колектива.
От всяка една длъжност !

За качество на работа и прочее е безмислено да се говори, който стигне до там ще разбере за какво иде реч.

Съвет: ако ще работите там , си заслужава финансово ако нямате семейство и амбиции. Но никой няма да го оцени подобаващо. Ще вършите вашата работа и тази на още 3ма.

Надявам се поне малко да съм бил полезен. Наслука и бъдете здрави и разумни със себе си.