Playtech / Плейтех България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Playtech / Плейтех България ЕООД

Работата е спокойна и не е твърде натоварено. Има много социални инициативи. Никой не те следи и работното време е гъвкаво. Проявяват разбиране във всички отношения. Колегите са приятни, има различни възрасти и квалификации.
Единственото нещо, което мога да отразя като минус е липсата на кариерно развитие и липсата на вътрешни обучения. Има ресурс, ако някой иска да се обучава сам към външни фирми, но не мога да кажа, че това желание се оценява и мотивира.
Перфектно място, ако търсиш сигурност и спокойствие, не е подходящо за започване на кариера или при стремеж към придържане up-to-date с новите технологии.

Заплатите са намалени с 10%, а CEO-то си дават 30М бонус:

Да така беше. За да ме изгонят Йордан беше насъскван с радиация да ме смаже с думи, а аз бях блокиран и бях разяждан от радиационни облъчвания с изключение на две седмици от цяла година трудов стаж в компанията, през които две седмици въпросният йордан беше извън фирмата. Сега ме преследват да ме облъчват с сателит на Мтел. Свърших парите за алуминиево фолио и не знам какво ще правя.

За да изгонят един служител без да му плащат дължимите заплати при съкращение се започнаха атаки за да го накарат да напусме сам. Дори колегите му праавеха мръсни номерца от сорта да му въведат грешни пароли в лаптопа за да го блокират и после съпорта се размотава и не фо отключва....

Ако сега започвате кариера и нямате други опции, може би е добро място да понатрупате стартов опит. Заплатите са средни и тук-там има и готини колеги.

Ако сте добър и опитен специалист, бягайте надалеч! Ужасно токсична атмосфера, която просто не си заслужава. Никакво уважение и тотално некомпетентен мениджмънт.

Място пълно с хора, който са се добрали до позиции, които не заслужават и другаде не биха заемали. Всеки с опит знае какво значи това :)

Заплащането - както се договориш първоначално. Под средното обикновено. Актуализации или няма или са след караници и лъжи. Обещават едно, случва се съвсем друго. Мърлява история. Много са си повярвали.

Уважението някъде се е загубило и то.

Привилегии - има доста социални, но отношението на мениджмънта е лошо.

Липсва, уволняват хора от днес за утре.

Натоварване почти няма.

Потенциал ?! Къде ти ..

Намират се в мола на Цариградско Шосе, задръстено е постоянно. Дори строят нова бизнес сграда, че да може придвижването да стане невъзможно.

Колеги има и нормални, ама защо са още там...

Опън спейс. ЦЕОто Марат Кос източи малко патички като някак случайно нае жена си да прави ремонт на офиса. Добре, че една колежка от дизайнерите радвижи нещата и го направи готин и цветен. Ниатина хубав офис! И това е всичко хубаво, щото вътре е едно следене, дебнене и интриги.

Като кандидат за работа съм изключително разочарован от отношението на Ива от екипа на ЧР и Дария от същия екип. И двете бяха изключително високомерни и неприветливи.
Останалите им колеги, с които ме срещнаха също не ми направиха впечатление на земни и приятни хора.
Изгубиха ми времето с 3 интервюта по час и половина и накрая не получих никаква обратна връзка.

Изобщо ако си снобар - това е твоето място.

Заплащане: Заплащането е средно ниво за новопостъпилите, на доста под средното за хората, които са имали неблагоразумието да се задържат повече във фирмата. Заплатите, ако изобщо се осъвременят е със смешни 100-200 лв. Годишните бонуси - 1/2 заплата в общия случай, ако си голяма подлога може да стигне до 9/10 нетна заплата. Компанията е публична и губи много пари...

Уважение: Привидно го има, НО дефакто новия висш мениджмънт в България е в най - добрия случай лош, защото не искам да употребявам епитети. Просто лоша шега.

Привилегии: Има социална политика на ниво.

Натоварване: Има го, НО НЕ е генерирано от смислена работа а некомпетентен мениджмънт.

Потенциал: Повечето читави хора напуснаха през последните 2 г. Фирмата загуби грубо 40% от хората, и то тези, които имат нещо в главата и могат да сменят работата лесно. Посредствените са си още там и търпят некомпетенетността на 'лошата шега', която се води сайт мениджър. 0 потенциал.

Местоположение: The Mall - огромни задръствания в пиковите часове, а ако случайно има събитие в арена армеец трябва да стоите в офиса до 8 вечерта. Освен със задръстването на бул. Цариградско ще трябва да се борите и с излизането от паркинга, което понякога отнема над час.

Колеги: Има всякакви. Не искам да коментирам какви хора са останали и защо стоят там... дали заради заеми или просто толкова си могат. Моето впечатление е, че всички, които стават за нещо или се изнесоха или бяха уволнение, защото имат 'мнение' или са в процес на изнасяне.

Работна среда: Лошата шега ръководеща шоуто успя за 3 години да превърне една фирма с добро име и екипи, в които хората бяха приятели в нещото, което представлява в момента. Прекрасния Game Room, в който преди години се чуваше смях и хората наистина се забавляваха в момента стои празен. На кратко - обстановката е тягостна. В работата липсва живот.

Обобщение: Не е място, което бих препоръчал на човек, който иска да се развива. Става за посредствена работа докато си намерите нещо по - добро. В никакъв случай не трябва да се задържате дълго, защото освен занемаряването на знанията и заплащането ще изостава.

За година и малко -60~ човека(кои напуснаха, кои изгониха). Когато наемат хора казват, че имат ежегодно преразглеждане на заплатите, и супер гейм рум. Ха познайте дали има преразглеждане и дали се ползва гейм рума(за да не си от по горните 60 човека). Колегите са супер, а социалните придобивки и тиим бюлдинги са повече от задоволителни. Заплатите за новопостъпили са на средно за пазара ниво, но за по-опитните определно под пазара. Имплементиран е аджайл/скръм. Постояно напрежение, срещи и вадене на душата.