Скаптобара /img/frontend/nomap.png"

Скаптобара

Само бълват обещания, но никога не се спазват. заплатите не отговарят на тези в договорите. Шефовете обиждат служителите. Наемат се много некомпетентни служители и ми се налагаше аз да ги уча и да ми късат нервичките. Долни мръсници. Началството заплашта само, когато има сексуални отношения(най-вече извраштения, фетиши към крака, пот и урина
), иначе - не.

Хигиена под всякакво ниво

Бях служител до преди месец в тази "фирма" и на никой не препоръчвам да работи за такива "хора", защото отношението им към персонала е като към някакви животни! Мениджърите се държат абсолютно неадекватно,пишат глоби за всичко и накрая на деня ти си даже на минус ,защото за 8 часова смяна взимаш смешните 44 лв или иначе казано 5,5лв на час ,а глобите ти са 50-60лв на ден! Направо ти си плащаш за да работиш там ,а не те на теб! Лъжат всеки месец с парите, не изплащат бонусите,които са обещали като например ,,бонус за нов служител " махат ти смени от графика за да ти платят по-малко и т.н Разбира се не ми изплатиха последната заплата под предтекст ,че не съм спазила предизвестието ,което не им дължа след като нямам 6 месеца във фирмата! Накараха ме разбира се да си разпиша фиша все едно съм ги получила , защото са дребни душици! Под афект ,че няма да ми платят го направих ,за което много съжалявам!Но нищо ,ще прежаля 500 лева ,които ми дължаха, с пожелание да си купуват само свещи с тях! ;) Ако някой се прецака да започне работа там искрено го съжалявам!

Качеството на храна и отношение към персонала спадна в последната година, заплатите не се вдигат пропорционално спрямо колко време работи човек там. Служителите са натоварени с повече от задълженията, които трябва да изпълняват, за което не се заплаща допълнително. Оставят се сами хора на смяна и да се оправят както могат. Фирмата вечно "няма пари", вече качеството на храна почти е стигнало нивото на макдоналдс, количество, а не качество. Като цяло не препоръчвам работа във фирмата, освен ако не искате да бъдете експлоатирани за никакви пари :) Колегите са супер, шефовете не са, важното е "да се работи", няма значение дали си некомпетентен, болен и тн.

Като работник с почти 2 години стаж във фирмата мога да кажа, че е добра работа за хора които нямат опит и искат да имат нещичко във CV'то си. Обаче ако някой си мисли, че може да изкара дълго време във фирмата и да взема по-добри пари си греши жестоко. Интервютата и обещанията винаги са доста добри (даже твърде добри). Имаш график с по 12 часовеи смени и се работи 2 на 2, но това не продължава дълго и почти винаги стават размествания. Понякога се карат по 3-4 дена подред. Заплатата почва от 4.50лв на час и в най-добрия случай ако имате късмет - 5.50лв, но никъде не се споменава как/кога се вдигат ставките. Постоянно има схеми за бонуси които никога не се реализират. Персонала се сменя през седмици защото на никой не му се занимава да върши работа за 3ма срещу 900-1000 лева и супер високите им изисквания за стандарт. Вярно, че има безплатна консумация и карта за фитнес, но няма много смисъл от тях когато не можеш да спестиш и 200 лева за месеца...

Като настоящ служител в обект, в който 90% от по-задържалите се пускат масово предизвестия - колеги разбирам ви. Всичко започва добре, приветливо и интересно интервю, обещания за бързо издигане в йерархията и следоватвлно на заплатата, бонуси, които едва ли не са ти в кърпа вързани. До тук добре. Постъпвайки на работа като сервиз, още на втория ден разбрах, че това място не е окей. Условията на труд не са на ниво, хигиената е...зле, сервитьорите са момчета/момичета за всичко - от чистене на тоалетната, обслужване на всякакви клиенти (често такива без особена култура) до миене на ВСИЧКИ чинии прибори с ЛЕДЕНА вода. Та мисли му ако си сам на смяна в по-натоварен ден. :) В кухнята се работи от хора, без особена култура в работата с храна, която също така не е устроена за хора над 1.50м. Стартовата ти заплата е 4.50лв на час, с 0.50лв повече от минималната в момента... Вдигне ли се не стига до повече от 5.50-6лв. Бакшиша е смехотворен и за капак се споделя с персонала от деня, още един пример, че сервитьорите там не са сервитьори и тяхната работа не е важна за висшестоящите.
Та сега на плюсовете, все пак и такива има. Колегите там са млади и готини, имаш адекватно работно облекло, безплатна храна по време на работа, която е напълно достатъчна, за да те наяде и карта за Атлетик фитнес, да поизгориш калориите от безплатните ежедневни бургери и картофки.
В заключение обаче не мисля, че плюсовете са достатъчни, за да бият минусите на това работно място. Наистина не мисля, че на шефовете им пука колко ни е трудно да си вършим работата, важното е накрая ревютата от клиенти да са добри... Може би ако част от вложеното в промоции и реклами бъде насочено към персонала, няма да напускаме на първия месец. Понеже в момента доста усилено се търси персонал, надявам се да достигне до вас и да прецените дали наистина си заслужава. Сега по СКАПТОвски - цунки. ;)

Нямам думи да опиша, какво разочарование е тази фирма.. Управителите и отговорниците на обекти са ненадминати в обещанията - розови думи от 1001 нощи. Бях назначен за отговорник смяна на 12 часа, на обект само за доставки (в мазето на един хотел) където започнаха всички проблеми.. Обучението беше разходка по другите обекти общо 4 дни, след това ме хвърлиха в мазето без да знам как се приключва касата, без да зная основни неща от които ми зависи смяната. В отговор получих че нямало достатъчно персонал който да ме обучи и да ми обърне внимание... Защо ли? За фирма, която има големи претенции, че е от най-добрите в сферата си, използват някаква тъпа екселска таблица за отчет придружена с обслужваща бар система дръпната от... замунда предполагам. Няма адекватен начин да си отчетеш касата нормално...Комуникацията се случва предимно по месинджър. Никой не те ебава за жив... Все липсваха някакви пари, а и смятам, че и доставчиците си взимаха когато идват за оборота.. Получаваш глоба, плащаш си я, докато не дойде следващата и така се заформя някакъв затворен кръг в който ти си работиш за тях и едва ли не си плащаш за да работиш при тях... Тая фирма е пълен цирк с неоправдано високи цени, експлоатация на труд и ниско заплащане! Ооо забравих - работи се на час

Здравейте, не се лъжете да работите за тази фирма. Най-големите използвачи са. Започнах работа в Скапто преди да обявят извънредното положение. Позицията беше Касиер/Отговорник смяна. Обещаха ми заплата над 1000лв. Първият ми работен ден беше на 13.03.2020 г. При обявяване на извънредното положение ми казаха, че ме пускат в неплатен отпуск без да подпиша документ за това. Една част от служителите обаче останаха на работа, тъй като заведенията работеха с доставки през Тейкауей, Фуудпанда и таксита. Минаха 2 седмици, през които ни вест, ни кост. Реших да ги потърся и пожелах да работя. Съгласиха и ми казаха, че мога да взема 3 смени в обекта им в Бизнес парка. Накрая на първия ден получих съобщение, че останалите две смени ще вземат други колеги и ще ми се обадят когато имат готов график за април. Минаха около 10 дни, но никой не се обаждаше. Когато аз ги потърсих отново ми казаха, че графика им готов, но нямат нужда от мен за момента. След няколко дни получих съобщение, че могат да ме включат в графика на обекта на Шишман. Смените ми бяха само за два-три дни в седмицата, въпреки че договорът ми е на пълен работен ден. Съгласих се все пак ми трябваха пари. Работата се оказа под всякаква критика. Нямах никакво обучение и почти никаква помощ. Работата като касиер означава, че трябваше да разплащам сметките, да маркирам всичко. Да слагам бургерите и картофките по торби, да взимам поръчки от хора на улицата и тн. За капак на всичко една от колежките в кухнята Габриела, нарочно не слагаше бургерите в кутии и аз нямаше как да знам кой бургер какъв е. Цялата комуникация с управата става в чатове в месенджер. Съответно стават обърквания. Всички кутии сгъвах сама, през това време колежките Габриела и Полина обикаляха улицата или си ровеха в телефоните. Най-голямата наглост беше, когато без да искам не съм сложила бургер в торабата, а вече я бях дала на таксиджията. Реагирах веднага, писах им и помолих да се обадят на таксиджията да се върне, при което ми казаха, че аз (която от месец не съм взимала заплата) трябва да платя доставката, която беше 10лв. Собственика дори беше толкова нагъл, че реши, за да не губи пари, при всяка една грешка от страна на служител да бъде заплащана цялата стойност на поръчката. Съответно работиш и ако сгафиш цялата ти надница отива в неговия джоб. При всичко тези условия реших да подам сигнал към Инспекцията по труда за неизплатена заплата. Също така пожелах да напусна. Най-накрая успях да напусна, като те прекратиха договора ми, и изплатиха дължащото ми възнаграждение. Не се лъжете да работите за тези. За двата месеца в които бях техен служител освен да ми отровят нервите друго не получих. Най-долната фирма е тази.