Лидл България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Равно поле,ул. 3-ти март 1&markers=Равно поле,ул. 3-ти март 1

Лидл България

ПРОДУКТИВНОСТ ПРАВЯТ ДА МОЖЕ 1 ЧОВЕК ДА СЕ РАЗЧЕКНЕ НА ТАЯ ХАМАЛСКА РАБОТА. И да спестят от заплати стотинки,а изкарват милиони за реклами, завършват годината с милиони печалба. И знаете ли защо се прави това защото няма работа в България защото всеки се доказва на по големия шеф. А един път кати те научат да тичаш като хамстер ти вече си свикваш с това томпо.

1 точка

Кандидатствах за работа в Лидл. Проведохме телефонно интервю и ми казах, че ще се свържат с мен по имейл с какъвто и да е отговор. Казаха, че ме прехвърлят не регионално ниво. След това се обадиха още веднъж с цел телефонно интервю и сед като им казах, че имам направено вече такова, обещаха да се свържат с мен. И от 16.09.2019 ни имейл, ни телефонен разговор, нищо. Много съм разочарована от тяхното отношение. Поне да не обещават нещо, което не могат да изпълнят - обратна връзка.

Някой ще сподели ли мнение за филиала в Стара Загора на хаджия та благодаря :)

Съгласен съм с повечето отбелязани и коментирани неща в предпоследното мнение,искам само да допълня и ужаса с текучеството не персонал...За последните месеци,докато бях във филиала "камшика си биха" 5 души и не всички от тях бяха работници със стаж от няколко месеца,а от няколко години,т.е. добре са запознати с начина на работа,достатъчно устискаха,за да има време да се подобрят нещата...Тези,които остават просто нз как ще издържат,все се търсят хора ,все не се намират...така ли на никой не му се работи в тая държава?....И отговора е ,че при тези условия все по-малко "балъци" ще работят

Телефонното интервю на български или на английски е ?

Мисля,че е време отново да се включа. :) Знаете ли? Фирмата е много добра. С много ясни представи и действия. Това ви го казва служител вече на 3години опит. Има плюсове и минуси. Дочетете до края за да разберете за вторите.
- Болнични -заплащат се както си му е реда. Може да си вземете и 5 болнични листа в месеца. На филиала му е все тази. С вас или без,навсякъде следват правилото,че незаменими хора няма!
- Социални придобивки:за първо дете,бонус отпуск в размер на 1ден за рожден ден (използва се само на рождения ви ден),карта Мулти спорт(съответно се заплаща договорена цена с картите. За големите градове 20лв,за малките по 18 или 16 (да не ви излъжа тук))
-Отчитане на работното време е напълно в рамките на нещата. И никой не може да ви задължи да оставате след това! Това ще е противозаконно действие и това,че вие сте останали след чекирване си е ваш проблем,да не говорим колко проблеми бихте донесли на мениджъра на смяна...
- Колегиална среда - ако сте мързелив и скатавате,определено не сте за тази фирма. Бъдете честни и мотивирани. Влагайте повече живот в телата си,не очаквайте да си почивате по 8часа на ден! И ще намерите общ език с всички останали.
- Условия - С две думи....повече ужасни. За мързеливците. Искам да Ви кажа,че дори и в пекарната нене е толкова зле! Напичаш си за 4часа и излизаш да зареждаш стока. Не е сложно,просто трябва да използвате мозъка си и там. Нон фууд-а....лоша работа. И там е гърч..но къде дават такива заплати за без работа (според регионалните). Истината е че работата е прекалено много,а все изискват продуктивност. Все едно един човек може да се клонира. За тях няма непосилни неща. Тези,които са измислили продуктивността е само в полза на фирмата ( Сиреч ако няма оборот,значи ти работи една от 5 каси и трябва да пуснеш двама човека..Ясно...останалите трима да опъват понеже продуктивност.... ) не е в полза на персонала. Нямаш време за ослушване. Нямаш време и за физиологична почивка (затова по-късно)
Ами...това бяха положителните неща,колко са положителни всеки да преценява за себе си. Започвам с отрицателните (поне за мен)
-Отчитане и касиерски разлики. - Супер е че не даваш пари от себе си когато си сгрешил при ожорота от касата. Супер е и че не взимаш,когато е в повече разликата. Това е много добро и сме ви благодарни за това!
- Заплаащне - Тъпо е че сезонен служител взима повече от теб. Той е там три месеца в най-добрия случай...и за тези три месеца му трябва поне месец обучение...да не говоря,че има хора изкарват и 3те месеца в обучение и мотане,но пък нали заплатата си им върви... По-мудни и мързеливи хора не бях виждала! ...Даже не ми е смешно,а ги съжалявам...предимно млади са,а едвам се движдат... Аз също съм млада,не си мислите че съмсъм прнсионерка :D
-Кариерно развитие - НЯМА! Има ли смисъл да коментирам тук? Че всичко става с връзки? Взе едно заплата от 2000+ ще оправи някого...и то такъв,който не знаее къде се намира? В 21ви век в един филиал има толкова кадърни служители,а тене да наемат специален мениджър,управител и пр.? Това не е за вярване как се опитвате да си пробутате хората. И вместо да издигнат някой КП (касиер-продавач) направо взимат някой от полето и си го правят мениджър. Дори без висше. До тук с тази тема,че уж и аз за това започнах,а нещата въобще не вървят на там..по скоро за към молбичката :)
-Почивка през работното време - Огромен минус,създаден от всички заплатаджии във фирмата. По закон имаме 45мин почивка!!! Една почивка от 30мин и една от 15мин. Не 2х15мин! Но...хахаха,кое е смешното ли? Че почиваме 2х15мин,които дори не ти стигат да хапнеш. Ако успееш,то ще е...общо взето трябва са си по-бърз от, като в казармите!
И не,ти не можеш да им кажеш нищо! Защо ли? Защото останалите (по закон) 15мин ти се водят физиологична почивка. Ако ти се доходи до тоалетната,ако ти се допие вода...това ти е почивката от 15мин да го имаш предвид. Затова закона за тях не важи! И накрая ми смятат тяхната продуктивност... Не,смятат си, тяхната прчалба,от манипулирането на служителите!...
Изисквания много,а награди и стимулиране-никакво!
-Работно време - има някаква хамалогия тук... Служителите от ЦС (централен склад,софийския) получават транспорт + детска градина за децата им в склада...След работа,взимат децата и директно вкъщи. Ние филиалните служители какво печелим със ставане в 6 сутринта,с използването на превоз (който фирмата не заплаща или осребрява) и с прибирането си в 17:00. Да,чудно ли ви е че се прибираме в 17? Ами пътя до нас не е 30мин,както го дават от Администрацията... навсякъде е повече от 30мин!
Лидл Уикенд - няма...ако имаш в месеца уикенд,то трябва да си на някого човек,иначе не може да почиваш събота и неделя,не ти трябва...

Общо взето нека всеки прецени за себе си. Дали плюсовете или минусите ще вземе под внимание. Аз се концентрирам върху положителните неща,затова и издържам вече 3 години,но всяко търпение си има край. И ако заплатаджиите мислят,че всичко става с планограми...самоЗа да се напишат и нарисуват - ги призовавам да стъпят в филиал за да ги и осъществят. Не всичко е рекламата,просто първо мислете за най-ниското ниво служител - той ви работи като роб и той изкарва и вашата заплата!

Може ли някой да сподели мнение за условията в складовете т.нар.логистични центрове, условия, отношения от ръководителите, защото чувам много негативни оценки

Mnenieto za magazina v kurdjali e nqma po4ivki raboti se po 11 4asa shefa s ima svoi hora za drugite ne go intersuva

Мен също миналата година ме отрязаха и интервюто по телефона ми се стори доста смешно. Явно и аз с близо 5 години опит като касиер не съм достатъчно квалифицирана за тази толкова сложна работа.

Нали ви е ясно защо беше назначено това новото момиче Гергана Гърбакова - проста е красивичка, хваща окото, това е. На разни хора им е хрумнала идеята, че понеже е млада и красива ще им л*** в обедната почивка. Млада, неопитна, с амбиция (все пак идва от Асеновград, не е от София) - перфектна газела за опитен ловец.