TTEC Eastern Europe EAD /img/frontend/nomap.png"

TTEC Eastern Europe EAD

Фирмата не е лоша, но попаднах в екип с ужасен ръководител. Става въпрос за дамата Калина Рапунова, отношението й към околните е потресаващо, грубо, невъзпитано и арогантно! Не знам как този човек би могъл да бъде избран за подобна длъжност. Поведението й е абсолютно непрофесионално, няма нужните знания, за да оказва съдействие на екипа си, самата тя не си е набавила нужната информация, за да обучи добре хората под нея. Никой от екипа не я харесва и за никого не е ясно защо тази жена все още работи на тази позиция. Именно заради такива хора, не препоръчвам фирмата.

Супер злета. След като ме наеха с гръмки слова и обещания, че проектът има перспектива и тепърва ще се развива, ме освободиха заедно с колежката, с която бяхме започнали заедно, едва 1 месец след началото. Срам ме е, че в трудовата ми книжка ще има печат от тази фирма, със заветните 28 дни работа. Как назначаваш и след 1 месец освобождаваш? Това е най-безумата фирма, в която съм "работил".

Прави се измислено интервю с неграмотен грък, който знае по-малко немски и накрая се получава негавитна обратна връзка.

Добре, че в днешно време може да се кандидатства онлайн дистанционно и не е необходимо да се губи време с пътуване до офиса.

Ако имате някакъв проблем/disability, шансът да се държат зле с вас е много висок, а възможностите за развитие стават нулеви. Аз имам проблем със слуха и на интервюто HR бяха предупредени, но от екипа се държаха много негативно и са се оплаквали, поради което от мениджмънта почти в прав текст ми казаха, че или намирам решение на проблема, или ще трябва да ме освободят, а дори не бях на позиция, свързана с телефонни обаждания.
Заплатата за количеството работа е нищожна. Работите за 2-3 души, а ви плащат стотинки. Винаги излизат с обещания, че ще се опитат да намерят решение на проблема, но всъщност само хвърлят прах в очите на хората. Таван за заплатите - това получавате като отговор, щом попитате дали няма да има увеличение. Тийм лидерът конкретно на екипа, в който бях, бе некомпетентна, не спазваше срокове, обещания, но иначе на всяка среща обясняваше колко е важно и как тя била много натоварена, но се справяла.
Ако търсите кариерно развитие, това не е мястото. Ако имате мнение, също. Ще изразите мнението си и дори да сте прави, като кандидатствате за по-висока позиция, незнайно как освободена, ще изберат човек с никакъв опит, който все още се допитва до вас какво да прави, но пък е много послушен. Ако поискате feedback какво притежава този човек като качества, отговорът ще бъде "Презентацията беше много добра, но нямам представа как работи".
Ако очаквате благодарност, че познавате добре естеството на работата, тук не е вашето място. Ще вземе да поправите тийм лидера си, когато говори абсолютни глупости, и ще получите студено отношение, ако ще и да сте най-компетентния човек в екипа.
Няма такова нещо като професионално отношение и разграничаване на лично и професионално. Всичко е лично и няма значение, че вие говорите само за работа и не нападате никого.
Непрофесионални разговори на работни срещи на екипа. Бях потресена, когато за пръв път присъствах на такава и се обсъждаха хора от други екипи по неетичен начин.
Ако решите да напуснете по-рано (не спазите предизвестието), мениджмънта ще обсъждат причините с други колеги и ще заявят, че си тръгвате грозно.
Бонусите са само за тези, които работят след края на работния ден. Обясняват ви, че не трябва да оставате overtime, но нямат нищо против, когато го правите, стига работата да е свършена, а без него тя не се свършва. Въведоха система, която да отчита отработено време - абсолютна пародия. Няма никакво значение какво въвеждате. После се "коригира".
Накратко, не си губете времето и потърсете нещо друго.

TTEC има своите плюсове и минуси. Аз получих шанс, който много други ми отказаха, благодарение на това в момента съм в страхотна компания, занимавам се с това което ми харесва и прилагам наученото в ТТЕС. Заплатите са ниски, отношението на повечето в мениджмънта не е много професионално, но като цяло компанията е добър старт за хората които нямат опит и искат да се научат и да се преместят накъде където ще ги ценят.

Здравейте, има ли служители от Пловдив работили за компанията?Какво е отношението към персонала,условията?

Силно разочарована от отношението на фирмата и "тийм лидерите" към служителите. Това беше първата ми работа и бях доста на зор да започна някъде, не прочетох договора, което си беше моя вина. За 8 часа работа получавах 500 лева и 30 лева във ваучери, а това не са достатъчно, за да си платя сметките и да доживея другия месец. Имаш и бонуси за постигнати цели, които винаги бяха прекалено високи. Имахме 2 седмици обучение, в което изучавахме какво е switch, hub вместо правила, договори, оферти и така нататък. След което направо те хвърлят в дълбокото, без помощ, без указания, без наблюдение, имаш само един сайт в който е доста трудно да се ориентираш. Постоянно имаше аварии и проблеми, клиенти и тийм лидери които ти крещят на главата. Трябваше постоянно да бързаш и да правиш минимум 3 неща едновременно. Нямаше достатъчно слушалки и мишки за всяко работно място , което означаваше, че поне 40 мин. трябваше да си там преди работа, за да стартираш стари програми, да си сложиш вещите в шкафче без заключващ механизъм и да търсиш из масите работещи слушалки. Веднъж без да искам прехвърлих един клиент на тийм лидер, който беше на години горе долу колкото мен, след което последваха крясаци, викове и натяквания цял ден, въпреки извинението и обясненията ми. Когато казах, че искам по взаимно съгласие да напусна и прекратя договора, не ми позволиха. Казаха ми, че нямам борбен дух (за 500 лева и скъсани нерви ли да се боря?) и дори не ми дадоха ваучерите за храна. Казаха ми, че е доста трудно да си намеря друга работа с толкова много предимства (сега работя в TELUS на 8 часа за 1200 лева, 30 лева във ваучери, безплатни консултации с психолог, безплатен масаж веднъж месечно, отстъпки във оптики, фитнеси, Starbucks и още много плюсове) и единствената ми опция е да остана при тях, дори не изчаках да ми мине предизвестието.

ДА ! цели 3 дни е интервюто, защото е на 3 етапа. На края на последния етап ти се обяснява кога да очакваш отговор от тяхна страна, а накрая става така,че ти трябва да ги търсиш, за да ти кажат, че са се спряли на друг кандидат. Не започвайте работа тук.

Интервютата се провеждат, все едно се търси мис вселена. Продължават 3 дни -_-

Най-лошата работна среда, в която съм работила. Хора, не започвате работа, защото само ще си изгубите времето! Както се вижда от коментарите, ще ви уволнят към края на изпитателния ви срок!!!