ТМФ СЪРВИСИЗ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ТМФ СЪРВИСИЗ ЕООД

1 точка от 37 мнения

През последните няколко години, компанията претърпя промени, както от към мениджмънт така и по отношение на фирмена си политика - било то социални придобивки и гъвкавост по отношение на работа от вкъщи, отпуски, работни часове и т.н.

В CMS отдела в частност средата е по-здравословна, работата е по-организирана и като следствие от всичко това, текучеството е доста ниско. Екипите са сплотени, хората си помагат и се работи в синхрон.

Заплащането е съизмеримо със стандарта на пазара за индустрията си. Работата предлага възможност за развитие и растеж на всеки, който покаже желание, възможности и резултати.

Съвсем скоро разбрах, че двамата управители Стефан Димитров и Маргарита Вътева са отстранени.

Това ми дава надежда, че фирмата ще върви напред.

За съжаление тези 2 персони твърде дълго се задържаха, бяха побългарили фирмата и превърнали служителите си в роби за сметка на личното си забогатяване.
Резултатът беше голямо текучество и загуба на ценни, обучени кадри.

Дано новият мениджмънт промени нещата.

Като настоящ служител на отдел CMS, с над 10 години стаж в него, мога да споделя следното: Динамиката, възможността за професионално развитие (не само позиция), приятелската обстановка и коректното отношение са нещата, заради които толкова време не съм потърсила друг работодател. В последните години успяхме да изградим стабилен екип, което само по себе си говори дали колегите са доволни.

Здравейте искам да споделя опит иназ като бивш служител на IT отдела.
Значи като започнеч с това, че офиса е пълен в бивши служители на HP. С много голямо самочуствие. А всичко са били 2-ра линия съпорт. Тука са големата работа! Манажерите са индйици без особена яснота какво е качествена подръжка в it света, но е те са голямата работа.

Тана кратко там са голематат работа, ама некой трябва да работи, че всичко се прави хамалската.
Е наздраве!

Като бивша служителка на ТМФ Сървисиз ЕООД, мога да потвърдя от собствения ми опит, че всички отрицателни мнения по-долу са напълно верни. Фирмата е известна в бранша като много некоректен работодател. Не съветвам абсолютно никого да започва работа там.

Официалният отговор от ТМФ Сървисиз ЕООД по-долу е пълен с лъжи. Трудовото право въобще не се спазва. Това е един постоянен тормоз, за да се свърши, колкото се може повече работа с колкото се може по-малко хора и разходи за заплати. Многото извънредни часове въобще не се плащат. Всичко се прави от алчност и желание за бързо забогатяване от страна на мениджмънта. За уважение ли чета? Мениджмънтът се състои от прости селяни дошли случайно на гости в столицата, които не само че не уважават никого, но и мразят всички.

Ето и конкретен пример за неуважението от страна на фирмата с публичното злепоставяне на колежката Мария Дянкова по-долу. Светослав Мачканов, по-глупав и по-прост HR от теб не съм виждала никъде другаде. Ти как реши така да набеждаваш колежка? Мислиш ли че е възможно именно Мария да е написала всички коментари? А не мислиш ли, че това са отговори на настоящи и бивши служители към вашето нагло и арогатно отношение. Подай си оставката след такава издънка.

ТМФ Сървисиз ЕООД лъжат и в обявите за работа в jobs.bg. Ето и конкретни примери: "Teamwork: an environment where we learn from our mistakes and work together to improve our processes continuously. A no-blame culture where teamwork is important, valued and lived daily." Нищо общо с действителността. Това са непрестанни обвинения и заяждания от дребнавите простаци изживяващи се като мениджъри и синиъри, които смятат че си им виновна за всички несполуки и грешки. "25 days annual holiday, flexible working hours" Отново лъжат. При законно полагащи се 20 дни платен годишен отпуск, ми разрешаваха да ползвам само по десет дни на година. На молбата ми да си ползвам и останалите десет дни от законно полагащата ми се отпуска, мениджърката ми отказваше по-много арогантен начин и се държеше с мен все едно се опитвам да открадна нещо от нея. А под flexible working hours разбират да ви юркат да им работите по 9 часа, 6 дни в седмицата, без да ви плащат за шестия ден.

Хора, още веднъж ви предупреждавам да не  започвате работа в тази фирма. Също така от свободната и демократична трибуна на бгработодател призовавам за незабавни оставки на мениджмънта на ТМФ Сървисиз ЕООД и пълна проверка на дейността на фирмата от страна на Инспекция по труда и НАП.

Корупцията в тази фирма е страшна. Фирмата плаща огромен наем за стогодишна сграда в центъра на София. Сградата е старинна и доста несполучливо е пригодена за офис сграда. Въобще не отговаря на съвременните стандарти за офис. Няма и къде да се паркира. Толкова много модерни офис сгради се построиха в София,отговарящи на съвременните стандарти, с необходимите комуникации, с всички удобства за служителите и гостите, с по няколко асансьора, с паркоместа за служителите, с ресторанти вътре в сградите и т.н. Новите сгради са и с много по-ниски наеми в сравнение с наема, който ТМФ плаща за старинната сграда. И се питате защо ТМФ не се премества в модерен офис. Ще ви кажа истината, корумпираният директор Стефан получава всеки месец подкупи под формата на пари в плик от собственика на сградата. Тези които добре познават делата на фирмата са наясно какво се случва, но си траят, за да не си загубят работата. На мен лично този долен крадец и мошеник Стефан ми е искал подкуп под формата на услуга, която искаше да получи от човек близък до мен, като условие за да ми увеличи заплатата във фирмата. Няма да разкривам повече подробности, тъй като искам да запазя анонимност, само ще кажа, че такъв корумпиран мениджмънт предизвиква само отвращение и никоя друга компания не би назначила този долен тип за директор.

Официален отговор от ТМФ Сървисиз ЕООД:

Като отговор на всички коментари относно нашата компания, бихме искали да ви информираме, че ТМФ Сървисиз ЕООД без компромиси спазва всички закони и разпоредби, свързани с трудовото право и договори и до момента няма случай, в който компанията да не е изплатила на нашите служители уговорените заплати и обезщетения. Като част от TMF Group, ние в ТМФ Сървисиз ЕООД спазваме много сериозни вътрешни правила относно работата с клиенти, колеги и трети страни, които в някои случаи дори са по-строги спрямо местното законодателство. В нашия екип уважението е основна ценност, която поставя основата на това как работим както с нашите клиенти, така и с колегите ни. Ние в ТМФ се опитваме да създаваме професионална и подкрепяща среда, в която нашите служители да се развиват както професионално, така и личностно. Ако искате да получите повече информация за компанията, както и да споделите вашето мнения относно нас, моля да го направите на официаните ни канали за това: на официалния ни уебсайт www.tmf-group.com и на нашата Фейсбук страница.

„Екипът на ТМФ Сървисиз ЕООД“

Мария Дянкова, моля спрете с безумните коментари по адрес на бившия ви работодател. Три страници с пълни глупости.

Не ми допадна нито средата в коята работех, нито хората с които работех, нито пък шефът. Аз съм доста позитивен човек, а тази фирма постоянно ми подтискаше и ме караше да се чувствам едва ли не като загубеняк... , е не искам да обидя никой от бившите си колеги - просто изразявам мнение.

Крайно разочарован съм от колегите си, всички бяха тотално незаинтересовани от всичко случващо се във фирмата и гледаха просто да отбиват номера всеки ден, аз се опитвах да давам най-доброто от себе си и когато исках да ми повишат заплатата след 3 месеца познайте какво се случи - отговориха ми, че това е тавана на заплати и няма какво повече да искам... чак тогава разбрах защо никой нищо не прави.