Пентакс Mедикъл България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Васил Левски 179&markers=Пловдив,бул. Васил Левски 179

Пентакс Mедикъл България

Весела Камелджиева има таен обожател сред техниците, но го е срам да си каже.

Поредният пример за чужда фирма, която поверена в ръцете на български мениджмънт се превръща в неособено приятно място за работа. Смените са меко казано вредни за здравето. Една седмица първа смяна. Това означава ставане в четири сутринта, за да започнеш работа в шест. Следващата седмица идва втората смяна. Тя е до 23 часа. Докато се прибереш и хапнеш нещо, то станало един през нощта. Една седмица ставаш в четири сутринта,друга лягаш към един, отново сутринта. Шефката на ЧР е меко казано отровна с арогантното си отношение към служителите, а те са третирани като неудушевени предмети. Усеща се страх у тях. Заплащането за Европейският сервиз на Пентакс, обслужващ ЕС, плюс Великобритания е меко казано подигравка. Служители на 2-3 години работа не могат да вземат 1000 лв чисти пари. През две седмици, поради страх от Ковид инфекции се организира ПСР тестване на персонала, който уж не е задължителен, но почти всички минават да им бъркат в носове и гърла. Аз попитах дали е задължителен, отговорът беше, че не е и аз отказах,тъй като имам слаби капиляри в носната кухина и кръв тече по много, ако се нараня, освен това не считам за нормално да се подлагам на тестване, когато съм в абсолютно здраве. Последваха привиквания за разговори защо не си правя тестове първо при едно началство, след това при госпожата HR, която с арогантното си и високомерно държание към мен се опита да ми вмени вина, едва ли не, че заради мен и такива безотговорни хора като мен може да затворят свещената фирма, ако много хора се окажат заразени. Обяснявайки ѝ за медицинският ми проблем със слабите капиляри не можа смекчи отвратителното ѝ отношение и енергия. Та днес бях за пореден път извикан, но този път за да ми съобщят, заедно с шефчето Калин някой си, че съм освободен поради това, че не желая да си правя ПСР тест, който уж не беше задължителен. WTF? Не че съжалявам особено за тази работа, но имайте предвид, че опаковката на фирмата е един вид WOW. Започнах работа с големи очаквания, но под целофана се оказа една "голяма", българска работа. За да си лоялен трябва да даваш да ти бъркат по дупките, дори и да няма повод, а медицинските ми доводи, че не е добре да го правя не впечатлиха никой. Важното е да са здрави работните пчелички, за да работят и да има медец за вторият етаж. Всъщност единственото, от което се водят е страха. Страх от Ковид, страх от загуба на пари най-вече. Това е и мотивът им да се "грижат" за здравето на персонала, който в 80 % е с наднормено тегло, макар и млади хора, които обаче не се движат по 7-8 часа и изглеждат доволно затлъстели и стари за възрастта си. Колегите ми бяха млади хора, които обаче губят способността си да мислят за здравето си и се превръщат в работещи зомбита.

Ко стана фе майна ? има старши техници ,няма старши техници,после има други , после други няма ...... ако някой знае какво става да каже . Как се избират без конкурс....... нови старши техници ..... явно е начин да се покаже власта . И сега друг който не разбира половината неща ще обикаля около масите . Пълен цирк . Как може човек който няма собствено мнение(каквото кака каже това ще става ) да заеме длъжността СМЯХ . Явно не е нужно да можеш ..... на къде вървят нещата ?. По добре Н.И да беше станал

И аз така мисля, за тези 3-4%. Ама айде малко по-възпитано. Че така написано излиза, че и това не заслужаваме.

Тези годишни увеличения от 3-4% си ги заврете отзад!
Скоро ще има и други напускали.

-Има една блатна свиня знаешли коя е тя?
-тва е лесно врачанската пига kаи нещо по така
-Има един левент с бръснати крака лижат му сички гъза кой е той , сега началник е той ,а преди беше просто прадя?
- Петето е тва лесно беше знам го знам го нарежда си той любиците във власта андрешковци, пумаци сякакви лица.
-Много женоря му се мазни ,но има една от хюстан е тя най редовно му лижи газа ,а може и нещо друго .
- Я го знам тва бе пак е графигнатиевското Пете.
- Не бъди внимателен ,тя седи зад гъзa му и буквално и директно мазни му се секи ден вчера за смалко да седне връз него ша каиш, че беше като на някой от банкетите/тичкат двамцата да се видят на саме/.
-занм го тва риЧката /димьочкин/ той женурятa си ги люби много смяната пълна с помаци мекотели ямболски гноини джуджета , голям кенеф люби той доносниците , но най вече люби вяска(оп забраих криска) да се търка у него шшш на банкета като се нафирка я гонеше по тъмнотите като куцо пиле домат,знам го знам го човек на реда е Да Да ,най якото че се повтаря :азззз на реда държа най много и на вяска да ми сяда от дясно на бюрцето да си търка там дупето.

Светослав дебелия

Я го виш ти как се върти с тоя тумбак ! Ми то от нищо не рабира ;( ни ангулация ни разглобяване ни запояване . Интересно как е работил на предишното място с този капацитет. Да не е таен агент под прикритие ? или кво не знам . Как боде клавиатурата с 1 пръст (уникално е) сигурно и енглиша му е толкова добър.

Що е то?

С какъвто се събереш такъв ставаш.

АПЕЛ към ръководството на "Пентакс Медикъл",моля подбирайте професионално кадрите си.Свидетел съм на МНОГОКРАТНОТО арогантно и безскруполно държание на HR специалиста- Радостина Недялкова.Не може човек на тази позиция да си позволява грубо викане,крещене към персонала,изключително грозно и непрофесионално поведение!!! С арогантност и мачкане на достойнство не се мотивират служители. Помислете за това!Съвета ми е - домашните проблеми до вратата на "Пентакс",вътре трябва да се работи спокойно,екипно и професионално.Такова поведение не се толерира,особено от човек заемащ длъжност ЧОВЕШКИ ресурси! ОБУЧАВАЙТЕ ПЕРСОНАЛА НА ЕТИЧНОСТ, ЕКИПНОСТ И КОРЕКТНОСТ!!!