МАИЛ Плюс / Mail Plus /img/frontend/nomap.png"

МАИЛ Плюс / Mail Plus

Познавам фирмата отдавна. Свестни, почтени, професионалисти.
Навсякъде са оставили много добро име.
С най-добри пожелания и отношение към шефа, Илияна, Иван, Мишо и другите. Живи и здрави
Любо.

Относно мнението на "Иван Иванов" : Матов , ти ли си бре?

Да кажем, че мнението ми от 17.01 е напълно грешно, измислил съм си всичко за да злепоставя фирмата и т.н. Как тогава да обясня, че взимам една заплата, а ме осигуряват на минималната? Все пак има закони, нали?
Служебните коли не са/бяха първа младост, особено когато имаш постоянни проблеми с тях - не искат да запалят, прегряват и т.н.
Условията на работа - регламентирана обедна почивка по трудов договор - 1 час. Реална - 15 минути. Ако закъснееш започват въпроси и мъмрене под нос.
"Офиса" се състои от 3 стаи - в едната седят колегите и работят, в другата седи секретарката и третата е приемната. Стар апартамент в стара кооперация. Работната стая лятото не пада под 30 градуса. В служебните коли също. Ходи обяснавай после като си седял 5 часа на яка жега, защо правиш грешки.
Доста гръмко име - офис, за един стар апартамент.
Относно работата събота и неделя - блазе ти, радвам се, че не се е налагало да оставаш. Но няма как да имаш наблюдения, когато вече не си там.
Отношението на фирмата към клиентите - на първо място се конкурират 2 задачи - как да решим проблема и как да им вземем максимална сума за това. Случвало се е заради незнанието на Илиана, да се наложи основно преправяне и преконфигуриране на сървъри/мрежи/решения за backup, което разбира се е за сметка на клиента.
Относно оплаквания от страна на клиентите - ако в крайна сметка не си вършиш добре работата, напускаш. Докато тук се получава друго нещо - не си добър, но няма да те уволним. Ще ти гълчим на главата, ще натякваме колко си виновен, но няма да те пуснем. По-скоро ще ти смъкнем от заплатата.
Ако все пак някой реши да отиде на интервю, нека се огледа, да види обстановката там и сам да си реши какво ще прави занапред.

Работил съм 4 години в МаилПлюс.Това, което е написано за фирмата на 17.01.2011, категорично не отговаря на истината.Това е една съвсем нормална фирма, с добри условия за работа, с най-нормално и уважително отношение към служителите. Особено добро е отношението към по-младите, които правят начални стъпки в професията. Служебните коли не са последни модели и в офиса не е най-лъскаво,но всичко е човешко, спокойно и в рамките на общоприетото.
Никога не се е работило в събота и неделя. Подчертавам, никога. Разбирам, че сигурно е неприятно да те усетят, че не си от най-добрите, но фирмата работи с реални клиенти и когато има персонални оплаквания и колегите ти след теб, трябва дълго да оправят недобре свършени неща, няма как да ти е виновен .... шефа.
Не обичам да пиша по форумите, но в този пост ,отгоре додолу, няма нито една верна дума и ви препоръчвам да го прескочите.

Като бивш служител мога спокойно да кажа, че там нямате права. Или по-точно имате едно право - да слушате боботенето на шефа, крякането на жена му и да си мълчите с наведени глави. Там вие сте идиот, падащ от Марс. Не знаете нищо, не можете нищо и ако не е шефа да ви покаже как стават нещата, сте загинали прави. Направо му стиснете ръката и му дайте 100 лв за обясненията.
Относно заплащането, ако вие замествате отиващ си колега, към вас се обръщат с особено внимание. Докато са сигурни, че са ви задържали. След това ще се случва да работите събота и/или неделя с обещания за почерпка или обезщетение.
Общо взето това е. Пропуснете този работодател. И без това малко му остава.

Някакви други отзиви?
Предстои ми интервю за работа там .

За нищо не стават.Повечето колеги бяха готини освен една дебела крава.... .... и ....... ......-шефа.

Кой ли е този работещ? Иначе много от цитираните неща са истина. За съжаление. Не прави част на фирмата и е добре да се коригират. А това че не те защитават пред клиент си е нормално. Ти не си им дете, ти си работник, с чиято помощ трябва да се печелят клиентите, да са доволни и с доверие и да плащат. Вече твой въпрос е да докажеш, че си прав, но и да си прав, важно е да върви бизнеса.

Първо да почна с това, че фирмата е ЕТ с Президент, който не дава пари или ако дава, винаги намира повод да удържи някаква част, без всякакви обяснения защо. Договор, ако имате (тъй като не се подписва веднага), задължително осигуровките са върху минималната заплата (като на интервюто се казва съвсем друго). Обстановката е ужасна, както и отношението към вас, вие сте им длъжни и ако може и пари да им давате ще е най-добре. Такова нещо като обедна почивка няма, ако излизате някъде по работа обядвате, ако не слизате за 15-20 мин. до кафето долу да си купите сандвич.
Най-дразнещото от всичко, е че на интервюто тези неща не само не се казват, а направо ви лъжат за всичко (осигуровките ще са върху това, което взимате, обедна почивка 1 час и т.н). Това е една фирма, в която определено средата на работа не е приятелска, за всичко което сте направил или не сте направил сте виновни, никога фирмата не се застъпва за вас пред клиент, без да са разгледали съответния случай, винаги сте виновен.