МАИЛ Плюс / Mail Plus /img/frontend/nomap.png"

МАИЛ Плюс / Mail Plus

Пак съм аз, Илия Матов, управител на МАИЛ ПЛЮС. Наскоро ми се наложи да търсим още един специалист за дейността на фирмата. В хода на търсенето установих от разговори с кандидатите, че те се влияят от написаното в този сайт, въпреки че е от преди 10 и повече години. Останах много изненадан, че подобни много стари писания впечатляват хората. Това ме принуждава да застана с името и авторитета си и да опровергая категорично написаните неща, които са меко казано неверни! Твърдение №1 – обедна почивка 15 минути. Пълна и злонамерена глупост! Фирмата е от почти 30 години и винаги обедната почивка е била минимум 1 час и всеки си я ползва, когато реши, когато иска. Твърдение №2 – в офиса е над 30 градуса. Смешно твърдение! Офисът се намира в идеалния център на София в солидна тухлена кооперация от 60-те години на много зелена улица с огромни липи и орехи и собствен двор – паркинг. Няма как да става над 30 градуса и най-вече, защото има климатици! Твърдение №3 – в колите също било 30 градуса и човекът като отиде при клиента прави грешки?! Абсолютно невярно! В колите има работещи климатици, също така. Твърдение №4 на интервютата се казвало едно, а после ставало друго. Пълна лъжа! Това, което се говори на интервютата и после се пише в договорите се изпълнява безпрекословно на 100%! Твърдение №5 – шефът удържал непрекъснато някакви пари. Чиста глупост. Заплатите се изплащат точно и навреме. Твърдение №6 – работи се събота и неделя срещу почерпка. Пълна злонамерена глупост! Категорично не се работи събота и неделя, защото нямаме клиенти, които да работят в събота и неделя! Твърдение №7 – гледали сме как да излъжем клиента и да му вземем повече пари и Илияна е виновна. Смехотворна измислица! Ако ние се опитвахме да лъжем клиентите, нямаше да имаме клиенти от 20-25 години! Илияна е икономист и не се занимава с проектиране на мрежи, а с търговски въпроси и е един извънредно авторитетен и уважаван специалист. Проектирането на мрежите се извършва от компетентните инженери! Въобще учудващи глупости! В заключение пожелавам на бившите, настоящи и бъдещи служители на МАИЛ ПЛЮС да бъдат здрави и да имат много успехи и късмет! С уважение, Илия Матов.

Аз съм Илия Матов, управител на МАИЛ ПЛЮС. Учудвам се, какъв е смисълът да има подобен сайт, публикуващ анонимни мнения преливащи от непроверени, неверни и откровено лъжливи твърдения! Набива се на очи, че пишат основно специалисти, които имат проблеми с професионалната си реализация. Нека да има критика, но не да се дава трибуна на злонамерена и категорично невярна информация! Твърдят се откровено смешни неща, които са чиста и доказана лъжа. Например, че обедната почивка е 15 минути, че в офиса е 30 градуса, че колите не палят и гаснат, че се работи събота и неделя и подобни! Обедната почивка винаги е била 1 час, в офиса и в колите има климатици, никога не се е работило събота и неделя и т.н. Тези, които критикуват фирмата не виждам, да са написали и ред за това, как си вършат работата, как изпълняват служебните си задължения! Какви специалисти са. Аз ще се опитам да хвърля светлина. Колегата с пост от 25.10.2006, под името "rabotesht" не можа дори да започне да работи, защото след очевидно несправяне с работата, още на втория месец напусна по свое желание. Той имаше диплома за електро инженер и на въпроса ми, как ще познае къде е фазата в контакта за 220В отговори, че ще размени пипалата на мултицета! Коментарът е за професионалистите. Другият голям критик под името "бивш служител" от 17.01 и 17.03. 2011г., пишещ обстоятелствено и със самочувствие, не беше лошо да обясни, как идваше на работа пил до сутринта и как няколко пъти в това опиянено състояние удари една от служебните коли! Същият специалист след поредица от професионални гафове доведе до това, че няколко важни и големи клиенти се разделиха с фирмата! Давам пример. На един много важен и дългогодишен клиент в желанието си да направи диагностика на сървер беше разменил местата на дисковете в Райд-масива!? Изводите оставям на професионалистите! След всичко това, той логично беше освободен от работа! И като заключение искам да споделя, че фирмата е почти на 30 години и е изградила много и най-различни обекти, минали са много специалисти, много добри, много способни и някои , не чак толкова! Твърдо се набива на очи, че се дава трибуна на тези, които имат проблеми с професионалната си реализация и в гнева си употребяват доста невярна информация и откровени лъжи!

Познавам фирмата отдавна. Свестни, почтени, професионалисти.
Навсякъде са оставили много добро име.
С най-добри пожелания и отношение към шефа, Илияна, Иван, Мишо и другите. Живи и здрави
Любо.

Относно мнението на "Иван Иванов" : Матов , ти ли си бре?

Да кажем, че мнението ми от 17.01 е напълно грешно, измислил съм си всичко за да злепоставя фирмата и т.н. Как тогава да обясня, че взимам една заплата, а ме осигуряват на минималната? Все пак има закони, нали?
Служебните коли не са/бяха първа младост, особено когато имаш постоянни проблеми с тях - не искат да запалят, прегряват и т.н.
Условията на работа - регламентирана обедна почивка по трудов договор - 1 час. Реална - 15 минути. Ако закъснееш започват въпроси и мъмрене под нос.
"Офиса" се състои от 3 стаи - в едната седят колегите и работят, в другата седи секретарката и третата е приемната. Стар апартамент в стара кооперация. Работната стая лятото не пада под 30 градуса. В служебните коли също. Ходи обяснавай после като си седял 5 часа на яка жега, защо правиш грешки.
Доста гръмко име - офис, за един стар апартамент.
Относно работата събота и неделя - блазе ти, радвам се, че не се е налагало да оставаш. Но няма как да имаш наблюдения, когато вече не си там.
Отношението на фирмата към клиентите - на първо място се конкурират 2 задачи - как да решим проблема и как да им вземем максимална сума за това. Случвало се е заради незнанието на Илиана, да се наложи основно преправяне и преконфигуриране на сървъри/мрежи/решения за backup, което разбира се е за сметка на клиента.
Относно оплаквания от страна на клиентите - ако в крайна сметка не си вършиш добре работата, напускаш. Докато тук се получава друго нещо - не си добър, но няма да те уволним. Ще ти гълчим на главата, ще натякваме колко си виновен, но няма да те пуснем. По-скоро ще ти смъкнем от заплатата.
Ако все пак някой реши да отиде на интервю, нека се огледа, да види обстановката там и сам да си реши какво ще прави занапред.

Работил съм 4 години в МаилПлюс.Това, което е написано за фирмата на 17.01.2011, категорично не отговаря на истината.Това е една съвсем нормална фирма, с добри условия за работа, с най-нормално и уважително отношение към служителите. Особено добро е отношението към по-младите, които правят начални стъпки в професията. Служебните коли не са последни модели и в офиса не е най-лъскаво,но всичко е човешко, спокойно и в рамките на общоприетото.
Никога не се е работило в събота и неделя. Подчертавам, никога. Разбирам, че сигурно е неприятно да те усетят, че не си от най-добрите, но фирмата работи с реални клиенти и когато има персонални оплаквания и колегите ти след теб, трябва дълго да оправят недобре свършени неща, няма как да ти е виновен .... шефа.
Не обичам да пиша по форумите, но в този пост ,отгоре додолу, няма нито една верна дума и ви препоръчвам да го прескочите.

Като бивш служител мога спокойно да кажа, че там нямате права. Или по-точно имате едно право - да слушате боботенето на шефа, крякането на жена му и да си мълчите с наведени глави. Там вие сте идиот, падащ от Марс. Не знаете нищо, не можете нищо и ако не е шефа да ви покаже как стават нещата, сте загинали прави. Направо му стиснете ръката и му дайте 100 лв за обясненията.
Относно заплащането, ако вие замествате отиващ си колега, към вас се обръщат с особено внимание. Докато са сигурни, че са ви задържали. След това ще се случва да работите събота и/или неделя с обещания за почерпка или обезщетение.
Общо взето това е. Пропуснете този работодател. И без това малко му остава.

Някакви други отзиви?
Предстои ми интервю за работа там .

За нищо не стават.Повечето колеги бяха готини освен една дебела крава.... .... и ....... ......-шефа.

Кой ли е този работещ? Иначе много от цитираните неща са истина. За съжаление. Не прави част на фирмата и е добре да се коригират. А това че не те защитават пред клиент си е нормално. Ти не си им дете, ти си работник, с чиято помощ трябва да се печелят клиентите, да са доволни и с доверие и да плащат. Вече твой въпрос е да докажеш, че си прав, но и да си прав, важно е да върви бизнеса.