Sirma Solutions / Сирма Солюшънс / SIRMA Group International Corp. / Сирма Груп АД /img/frontend/nomap.png"

Добра е фирмата, за който му се работи.
Проектите са интересни.
Заплащането е добро.
Колегите са готини.
Няма самозабравили се началници.

Сирма не е никак лошо място за работа ... ако наистина ти се работи. Екипите са организирани по проекти и крайните срокове са крайни срокове. Атмосферата е приятелска, няма ясно изразена йерархия, а некадърността и тенденциозното размотаване изобщо не се толерира. Колегите са доста умни, опитни и отзивчиво, съответно и изискванията са големи. Ръководството подкрепя професионалното развитие на служителите, ако те сами имат желание и положат усилия за това. Привилегиите са стандартни - 13-та заплата, кафетерия, фитнес и т.н. Не съм чул на някого да е отказвана отпуска.

Не знам как е в останалите подразделения, но мога да дам мнение за Онтотекст, където прекарах 3 месеца като системен администратор. Няколко дни след като започнах открих че съм пряко подчинен на мениджърка, която се е държала гадно със сериозна част от колегите си и с която 2 - ма служители на фирмата преди мен са отказали да работят при каквито и да било обстоятелства. Естествено това ми беше спестено на интервюто, в резултат на което отказалите да работим с въпросната мениджърка вече сме 3 - ма :)

Абе нема да давам оценка за работа във фирмата, ама ще дам за горния коментар и прецедент в работата на фирмата. Всички били много способни и т.н., 13-та заплата и т.н. Ами я да са спомним сайта за детските градини, където те направо се ос..ха. Сайта трябвало по задание да се пише на Java и сигурен, тестван за натоварване. А те го писали май на php, а пък като се изтупаха над 20 хил. потребителя в 9ч сутринта на сайта, казаха по новините, че имали хакерска атака. После признаха, че не очаквали толкова много. Както се казва, "да, ама не съвсем". И затова те взеха над 300 хиляди лева - за един прост сайт за прием в детски градини и вероятно класиране. Имайте го впредвид като обеца на ухото.

Сирма Груп е купчина звена и фирми, които се занимават с много различни дейности. Например Онтотекст, Енгвю, СЕП, Сирма Бизнес Консултинг, ИТТ, Айбил... Информация има на сайта. Аз работя в Солюшънс и ИТТ. Атмосферата на работа е чудесна навсякъде, но начина на работа и спецификите са различни, моля това да се има предвид.
Заплащане: мисля че е в 60% (перцентил).
Уважение/атмосфера: чудесни. Мениджърите не се надуват, говори се нормално, всеки се оценява според приноса си.
Среда и свободно време: средата е много добра, но има много още да се желае относно подобряване на процесите на работа.
Привилегии: широки офиси, кафене, фитнес, тенис маса, тимбилдинги, служебни телефони за част от колегите (напр ИТТ), 13та заплата.
Сигурност: Сирма никога не е уволнявала хора, дори при кризата през 2000г.
Потенциал: добрите хора прогресират бързо, както заплата така и позиция. Има множество интересни проекти и технологии, така че човек може да се занимава с това което му е интересно.
Положение: Солюшънс и Медия са в собствена сграда на Сирма на 7км, Енгвю и Онтотекст под наем на 7км, СБК е срещу Шератон, СЕП е на ул.Искър.
Колеги: в Сирма работят най-светнатите хора които познавам :-)

Добра е фирмата.
Шефовете компетентни и скромни.
Инициативата се поощрява.
Заплащането се актуализира редовно.
Има бонуси за всеки проект + 13 заплата.
Пълни осигуровки.
Колегите компетентни и сговорчиви, с чуждестранен опит.
Локация удобна.
Малко са такива фирми в БГ ИТ.
Не съм мениджър.
Не съм собственик.
Не съм пристрастен. :-)

Сирма е много добра като среда и като потенциал за развитие. Мениджърите са компетентни и познават пазара и начина на правене на бизнес. Липсва само малко по-гъвкаво отношение към определяне на заплатите за хората с висока квалификация.

tova e firmata sys naj-skapani produkti i megagadno otno6enie kym klienta. pfu!

В Сирма се работи по най-новите технологии и тенденции. Работната атмосфера е по-добра от всички очаквания на хората, когато постъпват на работа там. Колегите са разумни и цивилизовани хора и съответно няма никакво напрежение в екипите. Има ясни и точно определени правила за развитие на кариерите в Сирма, които важат с еднаква тежест за абсолютно всички служители, т.е. няма така наречени "любимци". Заплащането не е най-високото в софтуерния бранш в България, но определено е над средното и хората не остават недоволни. Централният офис се намира на 7ми километър и това е, може би единственият, минус за хората, които обичат да работят в центъра на София.

Общо взето съм доволен от фирмата по най-важните за мен пунктове - уважение, потенциал за развитие, колеги.