Sirma Solutions / Сирма Солюшънс / SIRMA Group International Corp. / Сирма Груп АД /img/frontend/nomap.png"

Това, което ме кефи в Сирма е, че ръководството мисли за хората си, като за част от собствения си успех - нещо, което рядко се среща в БГ. Такива неща, като проблеми със заплатите, плащане на черно или други глупости, тук просто ги няма. Който е недоволен разбира се винаги може да направи сам фирма, да даде работа на толкова хора и да организира бизнеса по-добре. Но това е една от малкото големи ИТ компании в БГ, в които над 90% от служителите са доволни от условията.

За българските стандарти фирмата е на доста добро ниво. Бих казал, че е сред малкото фирми у нас, в които човек може да се развива на база на познанията си. И хората са хубави.

Хубава работа, ама българска. Да имаше 13та заплата, редовно се плащаше, но организацията куца и парашутизма действа в пълна сила. Проекти не знам да има реализирани и то най-малкото заради това, че основно продава хора на други фирми. Outsourcing. Забавно е, че имат навика тази "продажба" да я правят пред тебе и се получава така сякаш седиш на пазара и гледаш точно как се пазарят за тебе, като някое прасе което чака да бъде заколено. Иначе има много кадърни хора там, но за съжаление те не влизат в "Съвета на Директорите" и други отговорни длъжности.
А относно детските градини - проблема беше чисто политически,а не технически. Като всяка фирма започнала с куфарче трябва да изпълнява и политически поръчки.

Прекарах няколко години в Сирма (разпределени между две звена) и съм много доволен от работното място. Много готини хора, много интересни проекти. Имаше и 13та заплата и бонуси, които сега покрай кризата май са намалени. Ако не напусках държавата, само в Сирма бих работил.

П.П. Някой беше писал за ПИБ - това не го е правила Сирма. Други говорят за детските градини - един проблемен проект от стотици успешни. А този сайт е предназначен за условията на работа в компанията, а не за конкретни казуси с "клиенти".

Има ограничения при определяне на бонусите и при растежа на заплатите.

Интересува ме настъпила ли е някаква промяна по отношение на бонусите/заплащането, от началото на 2009г. с оглед на настоящето положение на икономиката в световен мащаб?

Иначе казано, има ли премахване на бонуси/13-та заплата, намаляване на заплати, съкращаване на хора/проекти?

Дори и най-обща информация би била полезна.

Благодаря!

Само да отбележа, че Сирма не е внедрявала системата на ПИБ.
А по отношение на детските градини - мислех, че тук се оценяват условията на работа, а не успехите на един или друг проект?

Сайта за детските градини се срина с гръм и трясък, Хиляди родители висяха като маймуни пред компютрите си. Ако това са великите постижения на фирмата О да тя има много такива! А и четейки предишните оценки ми се струва че са супер фалшиви и писани от шев екипите и кадри нагоре в йерархията на фирмата! Не взимайте поръчки ако знаете че неможете да се справите с тях!

Интернет банкирането ми в ПИБ още не прилича на нищо след 5 месеца интегриране от тия сладури!
Ако искате да участвате в грандиозни и публични провали, това е мястото!

Защо си не казвате мнението