Sirma Solutions / Сирма Солюшънс / SIRMA Group International Corp. / Сирма Груп АД /img/frontend/nomap.png"

Опитват се да вържат хора с двугодишни договори, а не с бенефити. Ако решиш да напуснеш ще трябва да си платиш всичко, което са ти изплатили като заплати до момента.
Задават задачи за junior позиции, а те наемат за стаж със заплата 600-800лв.

Колегите са ТОП, супер сплотени, отзивчиви и винаги готови да помогнат.
Атмосферата е много спокойна.
Компанията предоставя възможност за развитие на всеки, според интересите му и се стреми да развива силните му страни. Започнах в компанията като специалист, година и половина по-късно ми предоставиха възможност да ръководя и развивам екип.
Мениджмънта винаги е на разположение при нужда.

Здравейте, може ли да ми кажете как протичат техническите тестове за стаж, какво представляват?

На кандидатура за програмист ти пращтат въпроси като за системен администратор!!!

Много неприятно поведение при изпълнен тест да няма отговор.
А после по случайност да си видиш кода в едно определено приложение.

Може пък и да е за добро ...

В отговор на Анонимен
кандидат за работа 25.10.2017

Както сам сте написал - имахме колебания относно Вашата кандидатура, тъй като теста, който според Вас не е добре направен, тества основни теоретични познания и логическа мисъл.
Нашата цел е да наемем хора, които имат добра база, върху която можем да градим отлични професионалисти.
Разбирам отлично Вашето разочарование, но все пак задачата, която Ви изпратих не беше за бързина и това, че ми изпратихте решението по-рано, не винаги е признак на качество. При нас 100% от стажантите и джуниър програмистите, не само в България, но и в офисите ни в чужбина, са минали през такива тестове и подобни задачи.
Определно мога да кажа, че хората, които работят в компанията, са отлични специалисти и се радваме, че са част от екипа ни, което е споделено и от тяхна страна.

Кандидатствах за стаж в тази фирма(въпреки че всички ме предупреждаваха да не кандидатствам в български фирми). Извикаха ме на тест, на който ако се справя добре ще ме извикат на интервю. Както и очаквах, тестът не беше добре направен и няма как с подобен тест да преценят какви са реалните ти знания. Все пак ми пратиха една допълнителна задача, защото се били колебаели. Реших задачата на 90% (понеже не разбрах какво се искаше от другата част) много преди крайния срок. Получих emai, в който се казваше, че не съм се справил достатъчно добре и няма да ме поканят на интервю. Без никакво обяснение, с кое точно не съм се справил достатъчно добре. И така като човек, който тъкмо е завършил висшето си образование в един от най-добрите университети в София с компютърна специалност, дори не получих покана за интервю за СТАЖ.

Настоящ служител съм. Работя в компанията от 6 години. Искам малко да осъвременя информацията, че настоящата оценка на компанията (3 от 5 звезди) е неактуална и също така, четейки старите коментари, виждам, че са изписани доста остарели неща и откровени неистини.

Компанията е едно изключително спокойно и сигурно място за работа (под спокойно нямам предвид, че няма работа, а имам предвид че няма излишно напрежение :) ). Компанията е един от лидерите на пазара и неслучайно миналата година получихме значителна инвестиция от фондовия пазар.

Заплащането, колеги, е спрямо способностите и уменията, аз съм доволен и смятам, че всеки кадърен човек е доволен от фирмата.

Дотук с хубавите неща. Това, което не харесва на всеки е локацията (Цариградско шосе 7-ми километър) и евентуално липсата на много допълнителни социални придобивки.

Колегите са супер. Може да се научи много от тях.

Това от мен,

Останете със здраве

Искам да кажа едно много важно нещо, което ще е от голямо значение за новопостъпващи. Сирма имат два типа договори. Единия, който винаги се опитват да пробутат, е със заплата, която не е твърдо фиксирана и даващ им възможност в зависимост раходите си и получения месечен баланс да ви удържат от дължимото. Обикновено по около 20, 30... 50 лева. В много редки случаи ще ви приведат по 10 - 20 лева над договореното, главно с цел да ви замажат очите, че уж това е в зависимост от резултатите - ваши и на фирмата, а всъщност е да покрият разходите си по офис, евентуални банкети или тийм билдинги, ако е имало или се очакват скоро, новогодишни подаръци и всякакви текущи. Този договор е, който предлагат на новопостъпващия (... дано след тази публикация се обезсмисли и спре тази практика).
В случай, че го прочетете внимателно, видите уловката и потърсите сметка изваждат втория тип договор, където вече заплатата е договорена като твърда сума. Тук обаче е необходимо да покажете решимост да се откажете да започнете при тях, за да видите въобще този договор.
Това е основното, което исках да пиша. Иначе, като цяло са разбрани и свестни хора с редки изкючения и като правило ще се чуствате добре там. Този им недостатък обаче е много неприятен - изключително стиснати и с пари биха ви ощетили винаги, когато имат тази възможност. Постоянно вървят едни оплаквания от ръководството за някаква криза, в която били (а това е години наред) и то във времена когато IT сектора е в небивал подем и най-печелившата ниша в страната, а и не само.
В тази връзка и отговор на предходния коментар - как така наемат хора като нямат пари? Ами пари имат при това не малко, просто собствениците са много алчни и постоянно се оплакват с цел да държат хората на колкото се може по-ниски заплати. Иначе не пропускат да се хвалят как са най-голямата българска фирма и колко са велики. Което въпреки, че не е така, все пак печалбите, които реазлизират за доста солидни и не отговарящи на това, което дават на служителите си (с някои изключения).

Интересува ме каква е ситуацията в холдинга в момента. Чух че няма пари за заплати, а мислех да кандидатствам за Sirma ICS? Гледам че търсят хора и звучи малко нелогично да назначават персонал след като нямат пари.