Sirma Solutions / Сирма Солюшънс / SIRMA Group International Corp. / Сирма Груп АД /img/frontend/nomap.png"

Пълни некадърници.След няколко години "надгражане" и поне 1 000 000 лв., подарени им от Софийска община, системата за градините ... пак се бъгна.Не разбраха ли, че при тези мижави заплати няма как да си намерят свестни девелопъри.

Тази фирма е абсолютна шега. Има хора които имат уникално високо мнение за себе си и твърдят, че правят някакви супер сложните неща а всъщност това което правят са глупости. HR-ите както обикновено са същата стока както и навсякъде другаде, с други думи не ги бива. Местоположението е отвратително, далеч е, транспорт ужасен. Ще работите с всякакви ненормалници и хора със силни комплекси и желание за самоизтъкване. Заплатите не са кой знае какво.

Най-големите некадърници изпълняващи поръчки за държавата!

Най-пресни примери.

Хакнатата база данни на застрахователни компании, която изтече в нета.

И системата за детските градини!

Некадърност до безобразие!

#ЗАКРИВАЙ

Привет!

В последните две години изкарах курсове по Java в СофтУни. От почти година постоянно тече обява за стажанти с Java. Изпращам си CV-то при всяка нова обява и няма ни вест, ни кост от фирмата. Става дума за град Варна, където определено не е пълно с програмисти под път и над път. Просто се чудя дали тези обяви са реални? Наистина ли провеждат стажове или просто си правят проучвания? Отговарям на всичките им минимални изисквания като за стажант. Чудя какво не им допада в моето CV - че съм учила в СофтУни, че съм жена... то вече ми мина мерака да работя при тях, но чуденето си остава.

Това е от фирмите,които търсят,ще търсят и те не знаят за какво търсят постоянно персонал.Нещо като миризливия мизерен китайски магазин до вас с лепната табела търся персонал от години.Постоянно уж се разширява.Според мен не провеждат интервю за работа, а социални експерименти или някакви пручвания(примерно какъв е пазара на труда).Кандидатстването в тази фирма няма НИЩО ОБЩО с кандидатстването във фирма където реално искат да ви назначат на работа.Трябва да има някакъв контрол или филтър за тези фирми, които само спамят местата където хората си търсят работа.

Пиша като бивш и отново настоящ служител.

Едната от HR-ките ме headhunt-на.
Първоначалната заплата не беше нищо особено, даже беше ниска. Но все пак бях Junior.

Не изкарах първите 6 месеца, дойде ми възможност да участвам по един проект. Напуснах на края на 4-тия месец, доста отзивчиви бяха. Пуснаха ме даже със седмица по-рано.

Малко напред, проекта не провървя. Звъннах на HR-ката, която ме взе, и след малко приказки, още следващата седмица се върнах на същата позиция, с разни договарания, основно финансови, от който останах доволен.

По същество за фирмата:

Занимава се основно с правене на софтуерни продукти за клиенти. Основно чужденци (хАмериканци).

Намира се на Цариградско, на 500 метра от Интер Експо центъра, в посока Центъра. Сравнително удобно с метро, но пак си е 1 час път.

Екстри:
Има си фирмен паркинг, на 100 метра от сградата.
Има си кухня, с хладилници, кафе машини, микровълнова и т.н. Също така се продават неща като фафли и подобни на добра цена.
Има сандвичи, които (вече) са хубави.
Седмично се носят плодове за служителите. Безплатни. Ама който превари, той завари. За 2-3 часа свършват, трябва да си бРъз.

Има си гейминг руум, който беше ремонтиран наскоро. С дартс, билярд, джага, диванче и фотьили, шах и т.н.

Самата работа:

Работи се по проекти. Може да участваш в 1, 2, 5, 10 проекта. В зависимост на каква позиция си и колко работа имаш. Гледат да те държат зает.
Ако имаш доста работа, участваш по 2-3 проекта горе-долу. За някои проекти, може да работиш само ти. И да ти е единственият. Зависи от късмета и познанията ти + натовареността на проекта. Това е основно за програмистите.

За DevOps позицията, винаги има работа, и то по доста от проектите. Въпроса е, как ще си я свършиш - ако е качествено, не трябва да те тормозят много. Пипнеш веднъж и трябва да е окей.

Не е особено натоварена в сравнение с програмистите (developer-ите), основно се чудиш как да го направиш най-добре. Поне аз това се чудя. Вършете си работата зле, че тези преди мен, са си оставяли пръстите за доста неща!

Ако пък случайно се окаже, че нямаш работа : казваш на project manager-a или директния ти ръководител, и ще ти намерят нещо.

Работното време е гъвкаво горе-долу. Позволява ти да идваш във време, което да ти позволи да си заведеш децата на градина/училище.

За някои проекти, може и да се иска да идваш по-рано или да оставаш до по-късно, защото често има групови "срещи" - Video/Audio call-ове с екипа и/или с клиентите. Повечето са кратки, но има и някои по-разговорливи.

Най-важното: на всеки 6 месеца има атестации. Гледа се как се справяш като умения, дисциплина, работа в екип и т.н. Оценяваш твои колеги и те теб те оценяват също. Анонимно разбира се. Ако си скъсаш гъза от работа и допринасяш за проектите, мениджъра ще забележи (би трябвало, знам само моя мениджър).

Отборът:

Колегите са често доста печени. Има някои по-дръпнати, ама и с тях ще се оправите. Нямам проблеми, с това да искам нещо от тях да ми обяснят или да ми покажат.

Проблема е, че има доста офиси фирмата и може да се налага само през Skype и подобни да комуникираш с някои от тях.

Общо казано, яко съм доволен. Доста неща си зависят от вас обаче.

Опитват се да вържат хора с двугодишни договори, а не с бенефити. Ако решиш да напуснеш ще трябва да си платиш всичко, което са ти изплатили като заплати до момента.
Задават задачи за junior позиции, а те наемат за стаж със заплата 600-800лв.

Колегите са ТОП, супер сплотени, отзивчиви и винаги готови да помогнат.
Атмосферата е много спокойна.
Компанията предоставя възможност за развитие на всеки, според интересите му и се стреми да развива силните му страни. Започнах в компанията като специалист, година и половина по-късно ми предоставиха възможност да ръководя и развивам екип.
Мениджмънта винаги е на разположение при нужда.

Здравейте, може ли да ми кажете как протичат техническите тестове за стаж, какво представляват?

На кандидатура за програмист ти пращтат въпроси като за системен администратор!!!