Ди Екс Си Технолъджи (Ентерпрайз Сървисис България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Ди Екс Си Технолъджи (Ентерпрайз Сървисис България ЕООД

На 3ти Август цената на акция е била 31,52 $. На 4ти Август цената на акция е паднала на 26,15 $. Към днешна дата се търгува за 27,94. Знаете ли докога ще бъдем във фрийз и кога бихме могли да очакваме адекватни увеличения? Защото инфлацията и сметките нарастват, текучеството също, но заплата си остава все такава постоянна единица.

Здравейте приятели ето един начин как, да си изскарате малко странични дохои от интернет чрез този сайт:

Това е най- добрия сайт от този тип Advertising Network с над 30 милиона акаунта в целия свят, или казано на български споделяне на реклами, като едни хора споделят и плащат за тях а други гледат и печелят пари.
Най-хубавото, е че има програма за лоялност и колкото повече го развиваш толкова почече ти плащат.
Аз лично го развивам вече повече от 3 години и съм супер доволен докарвам си близо 0,02 BTC на месец, което е около 400$ на месец.

Jo щяла да прави онлан събитие „Как да направим нашето щастие в корпорацията“ и даже има ивент във фейсбук на тяхната стрница DXC Technology Bulgaria от 1 септ. Ивента щял да бъде на 26 септ. Не можах да повярвам ,но изглежда истинско. Ще се говори за морала и щастливите екипи, които Jo била изграждала.Ето един шорт To-do list за да сте щастлива на работа в корпорация:

Първото и най-важното е да ви инсталират като мениджърка в корпорация,защото нямате качествата да бъдете назначена при надпревара и с един друг кандидат. За вас Java и JavaScript са едно и също нещо. Хората, които започват нормално им се прави скрийнинг и проверки като се и звъни насам натам,но това не е добре за щастието. Мениджърите се инсталират дори и само по СиВи да не стават.

Правите частно ваше си ООД с предмет на дейност информационни технологии,консултантска дейност в областта на информационните технологии и информационни услуги.Започвате със схемите. Вече взимате пари от две места само че времето не стига. Може да станете още по-щастлива.

Бързо намирте лакейте и мекотелите и тези с по-големите заплати и започвате да им двате идеи,задачи,академии, курсове,ангажименти,въпроси,отговори, срещи и други.Започвате да искате сертификати и друго. Така правите име пред шефа,че сте много добра.

Вече можете да аутсорснете всичките си ангажименти и задължения.Вече имате време и пари.Започвате да пращате снимки до екипа от плажове,че си почивате и показвате разликата.Ако вие не сте мениджър, аутсорсвате работата ви на колегата до вас

Почвате работа когато се събудите и излизате в отпуск и почивка по няколко месеца като не информирате за това целия екип. Свободата е много важна за щастието

Започвате да инсталирате и вашите приятели и доверени във вашия отдел.Може и по-рано да почнете, но и по-късно е ок.Това има много преимущества за личното щастие.

Задавате цели на хората които са неясни и мъгляви и много, а и ги променяте в движение. Винаги говорите мъгляво и неясно.Налагате и цензура.Ако някои се изкаже или напише нещо взимате мерки.

На срещите с екипа се опитвате да се правите на справедлива умна и забавна, а на 1:1 срещите имате и още едно друго лице. Личното щастие изисква да се управлява с твърда ръка

Само едно не разбрах как не ви беше срам да напълните цялата стажантска програма с 40+ годишни хора.

(В момента заплатата ми е почти двойна на това което получавах в DXC и колегите ми са в екипа след конкурси и поне 2 интервюта, заедно с техническа част. Малко ми е и мъчно за няколко от колегите, които останха,а са свестни.)

Наемат се яко некомпетентни хора, а читавите ги разкарват или им сгорчават живота и чакат да се махнат сами. Масово позициите се водят джуниър, за да плащат стотинки, нищо че се работи наравно с всички останали. Хората се спасяват с 300, особено откакто стана ясно, че акциите паднаха и увеличения няма да има. Understaffing-a е на почит в всеки един екип, но за сметка на това от теб се очаква да работиш като за 3ма. Предполагам че би ставало за човек който сега излиза от университет или си търси работа за малко. Кадърните не се задържат много.

Здрасти, принципно на тези срещи се говори кой те праща и на кой си човек.За това имаш една задача да си намериш преди срещата лична врзка и контакт с човек мениджър или TL за да може после да оказваш пълен личен съпорт и да им помагаш, а и за да може да вземаш горния рейндж на заплатата.Защото има и други кандидати.Ако ти дават някакви истински задачи и те изпитват имам много лоши новини за бъдещето ти. :)

Здравейте!
Предстои ми да се явя на интервю в DXC Technology в София.
Може ли да ме оринетирате какви задачи дават по БД и ООП.
Как протича техническото интервю?

Най-избушената компания на пазара.Вчера акциите и паднаха с 20%,защото падат приходите.Клиентите си тръгват и подминават тази фирма,защото са наели всякакви ,които нямат нищо общо с техонологии и техника.Заплатите са замразени или ги увеличават с мизерни стотинки и ако идвате в тази дупка ще работите с хора от Озеленяване Пазарджик или с приятелки от Социално подмомагане Каспичан.Тази фирма предстои да фалира и е въпрос на време.Ако се излъжете да започнете както е тръгнало ще ви освободят преди изпитателния срок защото ще съкращават хората без връзки,когато няма вече пари
Абсолютно всички други фирми са по-добра възможност от тази избушена дупка пълна с хора които не говорят и англисйки . Стойте далеч от тази фирма. Таланта е актьорски,ако изобщо има .Абсолютно провалени служители,който никой друг не иска.

Фирмата е до горе пълна с "талант" им казват на уредените на работа хора.После връщат услуги и работа на меринджея лично,който стопансива "таланта".Общото е,че тези хора не могат да преминат и един кръг на интервю в друга фирма.Напоследък търсят вече усилено и камикадзета,които да се занимават с "таланта" и да се мятат и да избухват при клиентите заедно.Наистина е някакъв cost saving център изграден от useful idiots. И да не забравите, че предизвестието е 2 месеца. Не може да започнете на нормлна работа ако сте решили да проверите тука как е.Рекламират се,че дават 24 дни отпуск,но не е споменато че нямате overtime и си работите с "таланта" 24/7 за това на което сте се подписали в началото.А заплатите са no comment.Надолу пише.

В софт бизнеса заплатите се индексират два пъти поне годишно.Един път с инфлацията и след преглед на перформанса. 2200 е заплата за джуниър човек,а вече и за добър джунниър не става.Джунка си до 1 г.Всяка година средно с експирънса заплатата нараства с между 800 и 1000 лв като зависи от фирмата и сектора.Ако те държат на 2200 значи или ти си тъп или те не могат да те продават или те баламосват.Ако те продават и чак сега се усещаш значи са ти взели от парите и живота.Ако не си станал на 3500 поне чисто си ги спонсорирал и си затъпял.Отворете Гласдора и вижте че Телус и Съдърланд са с по-висок рейтинг,4 и 3.8 от този на DXC, а най-голямата тупка в колценторвете 60к е на вашето ниво 3.5.Изводите си ги правете сами и внимавайте на кой си поверявате времето и от кого да чакате оценяване и уважение.Между другото единсвеното по-трагично от заплатите в DXC е нивото на мениджмънта. Яко шуробаджанащина и следват страшни изцепки и глупости като са писали почти всички отдолу.Не препоръчвам за опитни хора.

Настоящ служител съм но скоро се махам, и за това реших да споделя мението си от тази фирма.

Заплащане - Смехотворно, за позицията която заемам и ще заемам в следвашите 50 дни нормалната заплата е 3500 до 4500, в DXC е 2200. Като увеличение на запалтата може само да си мечтаеш.

На всеки 6 месеца те озеняват и те карат да записваш смепни курсове за обогатяване на знанията си но файдад йок и с стях и без тях си седиш на една и съща заплата.

Покрай пандемията си затвориха 70% от офисите и ни накараха да работим от вкъщи като за целата ни да доха по 20лв за интернет.

Постоянно ни карат да участваме в някакви глупави срещи в които се хвалят колко процъфтявала компанята и как й се покачвали акциите но за 3г не ни вдигнаха заплатите и с 1%.

Преди пандемията ни организираха коледно парти и тийм билдинг но с наши средства - СМЕХОТВОРНО

Накратко казано искат от теб да се раздаваш но да не те мотивират с нищо, за това 3г по-късно бягам от тази компания с 200км/ч