Мусала Софт / Musala Soft https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Драган Цанков 36&markers=София,бул. Драган Цанков 36

Мусала Софт / Musala Soft

Не е като да съм работил в една или две ИТ фирми, но това е най-скапаната фирма евър.
На мениджмънта не му пука изобщо за теб , ти си просто поредният, който ще работи известно време(за твое добро е да не е повече от година) и ще се махне възмутен. Същият този мениджмънт си има по-една торба с лъжи и всичките те мелят едно и също през цялото време.
Заплащането няма какво да го коментирам, едно от най-ниското в сектора.
Моята е препоръка е: дори някъде да ви дават по-малко пари(това е възможно само при липса на опит) , отидете там.
И ако все пак започнете в мусала, никога не се съгласявайте да работите при клиент.

ДА РАБОТИШ В БЪЛГАРИЯ ЗА БЕЗ ПАРИ И НЕ ОЦЕНЯВАТ ТРУДА ТИ

НЕ ЗАЧИТАТ МНЕНИЕТО ТИ

НЕ ЗНАМ КАКЪВ ТРЯБВА ДА СИ?

МАЛОУМЕН ИДИОТ?

ИЛИ УМСТВЕНО ИЗОСТАНАЛ?

ВСЕКИ КОЙТО ВЛАДЕЕ ПОНЕ ДВА ЕЗИКА МОЖЕ ДА СИ ТЪРСИ РАБОТА НАВЪН!

Откровени глупости. Сигурно има и връзкари, но масово се наемат хора от университетите (и не само). Аз съм работил в Мусала, нито съм имал връзки, нито опит, нито IT образование. Представиш ли се приемливо на интервюто, аджеба можеш ли да им бъдеш полезен - биваш нает, стига да се съгласиш да работиш на ниска заплата, естествено :)
Мусала далеч не е компания за пример, но дава шанс на начинаещите да натрупат опит, за да могат да продължат кариерата си нагоре (на друго място). За справка - по-голямата част от мениджърите/лийдовете в компанията иииизобщо не са връзкари, те са просто лоялни на компанията работници, останали достатъчно дълго там, докато другите сме предпочели да отидем да работим другаде за адекватно заплащане :-)

Говоря като човек познаващ компанията отвътре, а не като льоло, който са го реджектнали, след като е кандидатствал и е дошъл тук да си поплюе, вместо да се запита къде е сбъркал.

Влиза се с връзки там, от време на време пускат някакви обяви за парлама. Като цяло пресен случай знам, човек който си няма хабер от това с което ще се занимава почва работа, защото е уреден :)

Към последният коментар!

Как да има обяви за джуниъри? Това да не ти е нормална фирма за набиране на кадри и нормално сътворение на един софтуер или ит услуга?

Как става набирането на кадрите знаеш ли? Всичко с връзки, както виждам по доста олимпиади и състезания мусала се рекламира. И те никога не пускат обяви за стаж или ентри левел програмисти защото те си ги взимат от тук-от там. Отиват в школи и състезания и си вземат някой, който ще работи за заплата под всякаква критика, колкото да не умре от глад в София и това е.

Има няколко служителя дето от време на време отиват и да агитират по университети, че търсят кадри под дърво и камък. Говорят интересни зарибяващи неща на студентите с хубави диаграмки на презентационна дъска и те така, знаете как стават нещата.

Като цяло жалкото самочувствие на хората, които управляват тази фирма носят лош имидж на нея, както може да видите и в коментарите тук. Това може би е единствената ИТ фирма в този сайт, който е толкова оплюван и коментиран тук.

Помислете си, че щом служители влизат да се чепкат тук с другите на какво ниво са. А да не говоря, че е още по-унизително ако по-висше стоящите го правят.

Успех на фирмичката и успех на младите хора. Не се продавайте за по 400-500 евро на месец. Ако вие започнете на работа с тия пари не забравяйте, че слагате един counter++ на хората, които взимат от хляба на другите. Защото фирмите започват да придобиват самочувствие за ниски заплати и се мислят за велики.

Много ниски заплати спрямо средните за бранша. Например JSE в PaySafe взима колкото SE в Мусала Софт.
Да кажем, че 90% от проектите са със стари технологии, което за доста хора е голям минус. Работната среда е ок, стига да не те зачукат по проект при клиент с лоша такава (има проекти с ужасна работна среда).

Колегите са супер и има доста social events.
За първа работа, за да се натрупа стаж става. Ако искате да се развивате професионално и да сте в крак с новите технологии - избягвайте това място.

До последното мнение - как така ентри левел компания, като не съм виждал при тях джуниър обява? Всички обяви са им за опитни програмисти и тестери

Ей, голямо мрънкане, голямо нещо.
Пичове, Мусала винаги е била и винаги ще бъде ентри-левел компания. Такъв е бизнес моделът и такъв ще остане. Предлагат ниски цени за проектите, което се постига с наемане на евтини кадри, сиреч начинаещи програмисти. Кой знае какви старши програмисти там почти няма, няма и как да има.
Това не е непременно нещо лошо. Ако сте в началото на кариерата си и нямате много знания и опит, в Мусала ще може да натрупате 1-2 години стаж и да си намерите хубава работа. Ако имате късмет, може и да попаднете на екип в който има 1-2ма човека, които знаят какво правят и да научите доста. Ако нямате, може да ви забият на някой леджаси проект с технологии, които не се използват от никой последните 20-30 години. При такъв сценарии ви препоръчвам да си потърсите друга работа, защото този опит, който ще придобиете е (почти) напълно безполезен. Ако ви обещават, че това е само временно за месец-2 - не вярвайте, всички БГ мениджъри работят по този начин - ще ви лъжат до последно, т.е. докато напуснете. Така е не само в Мусала, но и във всяка компания, която се управлява от български мениджмънт.

Не препоръчвам на никого. :)

Този дългия коментар направо ме потресе! Какво защитавате господине/госпожо? Ниските заплати ли? Очевидно сте работодател - всеки гледа от собствената си камбанария.
Първо НЯМА позиция, на която служителя цяла година да не допринася с нищо.Няма! Не и днес. На втория месец вече трябва да си на поне 70-80% от потенциала на позицията, а на шестия 100-120%!!!
Така е на всякъде в частния сектор. Да има хора, които никога не стигат тези %-ти и биват уволнявани, защото не стават за това, което е и нормално.
Второ, направи си фирма и наеми хора - айде стига това не минава вече! Това, че доста фирми в България злоупотребяват с липсата на избор на хората и дават ниски заплати, не значи, че това е реалния пазар. По - скоро това е спекула, както балона при недвижимите имоти. Само че в обратна посока. Цените обаче не питат каква ти е заплатата. Не можеш да отидеш в магазина и да кажеш "стоката ви не е от най-качествените, затова ви давам толкова". Трябва да има минимум, под който да не може да се работи. Гарантиран стандарт, позволяващ на хората да изкарват поне да преживяват. Той е над минималната заплата към настоящия момент.
За ниски пари хората нямат и мотива ция да работят. Аз съм на мнение и че най-добрите служители във всяка фирма да ги сложиш на минимални пари, не само няма да работят както преди, но дори няма да спазват и трудова дисциплина. Това до изтичането на предизвестието! Един човек може да е и работяга и лентяй! Зависи от мотивацията. Пари и отношение към човека. Това дадеш ли на служителя, той ще гледа да го върне двукратно. Който не, пътя. Пример са българите в чужбина, където буквално ги сцепват от бачкане, но им плащат. И ходят хората и бачкат. Имат мотивация. Дори търпят и унизителното отношение без да мрънкат, само и само за ПАРИ. Даааа - всичко вече е пари и пари и пари. Дори любовта и приятелските отношения и тем подобни - пак е пари. Така стана. Добро, лошо - това е. Така, че не ми обяснявай колко е нормално да не даваме пари, а да очакваме насреща каквото и да е било.