Сървис Сорс /img/frontend/nomap.png"

Сървис Сорс

Здравейте! Тук съм да Ви потвърдя, че ако търсите кариерно развитие или финансова сигурност...тук ги няма.

Обещаха повишения на заплатата, оказа се 2%~. Имаше ваучери, вече няма. Мемиджърът ми предложи повишение на работната позиция, ама само от към натоварване. Чаках да спомене нещо за финанси ама не. може да Ви накарат да ходите в София. Пари за престой или дори транспорт няма и е за интервал до 1 седмица. Ако се коментира веднага се заплашва с "пише го в договора да си чел"
Лаптопите които предоставят са леко казано тъжни дори за 2015г. Всекидневни срещи, които могат да бъдат съобщение в чат.

Работата и фирмата са ок, стига да искате повече натоварване без повече пари. Моля бъдете информирани, че мениджърът ми си има ег, и ще Е фактор за Вас. Дори от HR не го харесват. Има причина за предходните мнения явно. На другата част на екипа беше възпитан, свестен и готин. Ама не беше моя, за съжаление.

Има наистина готини колеги, но колата не върви на адмирации и поздравления. Дано някой ден фирмата уважи поне тях.

Сървис Сорс е една фирмичка, която обещава международно ниво на работа, колеги и заплащане, но няма нищо общо с това.
Колцентровете Concentrix ги купиха.
Пълен батак са!

Начело с неадекватни си мениджъри на различни позиции.
Начело с неадекватния тийм лидер Мартин Тачев, който е просто един Люлински високопарен лилипут. Лицемер, адски гадно недорасло същество, което ще парадира, че знае всичко, а вие - нищо.

Останалото: ниски заплати, мижави бенефити, нисък манталитет на голяма част от мениджърчетата и колегите.

Всеки добър кадър, който иска бъдеще в истински добра компания, трябва да ги избягва.

Аз не съм служител на фирмата и не мога да говоря какво става вътре, но имах нещастието да имам работа с лицето Елеонора Драгнева, която е пример за некадърност, наглост и простащина. Гледам, че дори е имала наглостта да коментира тук. Дано на по малко хора им се налага да работят с тази страхотна простакеса!

Дори и в неголемият отдел, в който работех имаше дразньещи провинциьеални всезнаьещи всезнайковци и то с някакво самочувствие, понеже работели там от 3 години.
Не може да говори правилно български без диалект, ама си мисли и претендира, че като наизусти няколко терминчета и ги повтаря без да разбира какво говори и е голяма работа...
Толкова за колегите, заплащането е средно към зле спрямо други компании, локацията е зле. Като гледам съм поредният, доволен че съм махнал от srev.

Ей сега като вземат да закриват едно по едно проектчетата, бившите колеги ще започнат да съжаляват че не са напуснали по-рано това място.

От няколко години чета коментарите за международните компании и кол-центрове. Без значение дали ще е Сървиз Сорс или Телъс, Кока-Кола или Алорика, Съдърланд, Концентрикс, 60 К... навсякъде е едно и също.
Пълно е с нахални и самозабравили се чужденци и провинциалисти, пристигнали тук от къде ли не, които си мислят, че са върхът.
За чужденсите само не знам - ДАНС спи ли? Трябва да ги изхвърлят от страната ни, щом не уважават нормите за поведение и законите. Едно време това нямаше да им бъде простено. Само заемат мястото на кадърни родни кадри.
Просто е.

Въобще не мога да се съглася, че заплащането е за "положителна оценка", за част от колегите мога да се съглася.
Заплащането може и да е ок за разни селски всезнайковци от Тутракан, Разград, Добрич, които само повтарят наизустена терминология но за 2020 година е супер неадекватно. Редица други големи кол центрове плащат много по-добре и слава богу!

Ако сте студент и се чудите къде да изгубите няколко часа от деня си - мястото е горе-долу добре като за първа работа, но нищо повече.

Положителна оценка само за колеги и заплащане, всичко останало -

Работна среда - Мениджърите са все хора на Ана Дърк, пионки, които нямат собствено мнение и само й ближат подметките. Най-мазните са Сале, Далибор, Милен, Мариела/Маринела/Мариола (ЧР мениджъра, забравих й името).
Привилегии – имаш ваучери за храна, мултипсорт карта, плащана от теб, и безплатно кафе и чай в офиса, както и вода. Чашите и чиниите са също безплатни за ползване, ако не са ги окрали до дупка вече колегите. Работиш до 17:30, с половин час обедна и си маркираш времето, в което те няма. Ако си бил далеч от компютъра прекалено дълго, наказание. Недай боже да се забавиш в тоалетната.
Фирмена сигурност – няма. Поне за повечето, които обичат да изполват главата си и да дават знак, ако видят,че нещо не е наред. Уволняват хората преди края на изпитателния период масово. Затварят проекти поне по 1-2 на година и освобождават хората от днес за утре. Ако вече са си минали изпитателния период, ги тормозят, докато те самите не напуснат. Това е стратегията на Ана Дрк и Мариела/Маринела/Мариола за човешките ресурси в Сорса. Наскоро пак изгубиха клиент и предстоят отново „напускания“.
Много колеги бяха така приятно изненадани в края на 6-тия си месец. И какво следва – отиваш на борсата, все пак ще вземаш някакви парички, докато си намериш нова работа. Обаче – изненада! Всички заплати в Сорса са направени на този принцип – примерно имаш 1000 лв заплата и отделно 800 лв бонус за език. Обаче при изчисление на месечно обезщетение за безработица, борсата взима само 1000-та лева, бонусът не влиза в сметките. Същото е и при изчисление за майчинство, ще се вземат предвид само основната заплата, тоест въпросните 1000 лв.
Заплатите са към 1800-1900 лв, като за немски мисля е към 1900, италиански, френски и испански са по 1800.
Натоварване – много. Мотото на фирмата е Колкото повече, толкова повече 
Потенциал – за развитие няма. Наслагали са едни мазници по ключовите мениджърски позиции и тия няма скоро да си тръгнат. Та накъде да растете? За синиър ви трябва яко дупе и дълъг език. И да си пушите отвреме на време цигарката с Дрк.
Работата като цяло е тежка, все пак е кол център плюс продажби по телефона. Бъдете готови цял ден да ви крещят и клиентите, и мениджърите ви. Яко е в петък, когато можете да се нагледате на цялата менажерия пияна по флоровете – и агенти, и Дъркове, и мениджъри. Имат си скрити запаси алкохол в кухнята под мивката. За любителите на чашката, това може да е перфектното работно място.
Радвам се, че сагата със Сорса приключи за мен. Но хора, помислете добре колко сте отчаяни, преди да започнете работа там. Не си заслужават стресът и натоварването. Същите пари ги има и в нормалните кол центрове от рода на Съдърланд, Телъс и Консентрикс. Вървете там...

Да не говорим за измислените повишения. Клиентът решава, че дадена позиция не му е необходима повече и веднага те "повишават" в друга, където ... правиш същото но с нова fancy титла като за linkedin.
Няма да споменавам, че "повишението" не повлиява на иначе около и под средната за сектора заплата.