УниКредит Булбанк /img/frontend/nomap.png"

УниКредит Булбанк

Много, много зле...

Имах нещастието да се отида на интервю за работа. Отиваш по конкретна обява с конкретни изисквания, но на място ти обявяват друго. Още от вратата почнаха да хитруват, и да въртят номера до работа не стигнахме

Работих като специалист в отдел в Централата на банката. Заплатата ми беше 1000 лв. чисто, но с оглед огромния обем на работа, напрежението и отговорностите, които имаш, тези пари са смешно малко. Иначе банката е голяма и има и отдели, в които е по-добре, но предполагам се досещате, че в тях случайни хора не взимат. И макар за служителите да има някои допълнителни придобивки, работата в тази банка категорично не си заслужава, освен ако не сте човек на някого или нямате абсолютно никаква алтернатива.

Изкарах известно време в Банката, като на база опита който имам ще кажа следното:
1. Банката определено е място, в което може да се научите на работа,
2. Парите които ще получавате са жалки, няма как през 2018г. 700 лв да е заплата,
3. Ще бъдете скапани от работа и задължения,
4. В Банката са останали като цяло лоши хора, хора които изплащат кредити и са обвързани.
5. Мениджърите са доста некачествени и некомпетентни лицемери.
6. По-добре се насочете към друг работодател.

Само ще кажа че Банката е едно ужасно място за работа, кофти колеги, грубо отношение, обучение няма, нахвърлят ти се нещата отгоре отгоре и после имаме изисквания и всичко това за огромна заплата. Но проблема там не е толкова в заплащането, то е мизерно навсякъде колкото в отвратителното отношение. Работата се изразява не в това да я свършим, а само как да натопим другарчето чрез мейл. ИНТРИГИ КЛЮКИ КОФТИ ОТНОШЕНИЕ, това е крайното заключение. Отдел ЧР е отдел който не работи в полза на служителите. Единственото положително нещо е добрата социална политика, + 2 заплати и много добър социлен пакет.

Във Банката Директор,можеш да станеш без Магистратура.Важно е Декан да ти е клиент,завършваш си,служителя ти и твой подчинен които си прави каквото си поиска през работно време защото ти вече си позволил това ти прави дипломна работа.Този служител също живее под наем в Директора,дава му в кеш пари...за наем.Ужас и безумие,не работете тук .Ако искате по добре на пазара,отколкото тук.Няма да издържи човек с морал подобни случки и подобен Директор.Ужас е не се похабявяйте,не е престижно да работите в тази Банка,губене на нерви и здраве е!Не говоря глобално,но в град от провинцията е така и си продължава и продължава.Мерки няма,има текучество,недоволни клиенти и още и още ....шарени неща!

Това е едно отвратително място. Не съм била по-отвратена в живота си - толкова гадни колеги (в случая колежки) на едно място дори не знаех, че съществува. Селски девойки, които си мислят че като работят в големия град (и нямам предвид София) и то в банка са едва ли не най-умните и хубавите, а не може на част от тях истинския цвят на лицето да видиш. Едвам изкарах 3 месеца там и през това време никоя от тези не ме попита никакъв личен въпрос - дори на колко съм години или дали съм семейна, и дали съм от този град, при положение че само аз бях. Директорката на филиала си котка 2 от кифлите и въобще не иска да види защо за 6-7 месеца аз съм 4-та, която напуска). Работата е супер отговорна, главно си КАСИЕР+безумни таргети, които не е ясно как се постигат след като хората идват да си платят вече съществуващите многобройни задължения към банката+кол център (защото имаш задължение да звъниш на потенциални клиенти за всякакви продукти)+ ВСЕКИДНЕВЕН ОВЪРТАЙМ минимум по 30 мин, за които с помощта на математикате всеки би ги изчислил 15 дни на година бонус отпуск, но те те залъгват с 5 дни!
Как се обучаваш - ами четеш и правиш онлайн тестове! Ходиш да се молиш на някоя колежка да ти обясни нещо - ако го направи го прави с голямо нежелание и отгоре-отгоре. Ако трябва пък да дойдат да ти помогнат като имаш клиент - още по-трудно става.
Всяко нещо се прави в различна програма!! Кредит в 1, овърдрафт в друга, дебитна карта в 3-та и така до над 20 програми!
Филиалът е с 6 бюра, от които 2 са в дъното, като 1то не виждаш в никакъв случай дали има въобще клиенти във филиала и при оплакване шефката ти казва, че предните момичета като нямали работа стоели ей тук-като ми посочи мястото до 1 саксия. Все едно си хостеса.
Заплатата е изчислена да си на минимума да не умреш от глад като брутната сума е 938.68 нещо си от сорта, което не бях виждала толкова незакръглена сума дори и в по-малки и бедни компании. Лъжат те с едни бонуси, които ще получиш януари, но при това текучество надали половината стигат до тях.
Единственото хубаво нещо е за който му трябва, че можеш да вземеш кредит с 1% лихва след 6-я месец, но не си заслужава стреса и помията.
Само на стара слава и от липса на друга работа се движат още кандидатурите!
По-добре не си причинявайте това, търсете нещо друго! Нищо не може да е по-зле от Уникредит! Успех!

На всеки, който поради някаква причина е успял да се подлъже да пробва да работи в тази организация, ще му кажа само, че няма смисъл да си къса нервите. Никой нормален не се задържа там повече от 5-6 месеца. Отношението на колегите е отвратително, унижението е на макс, без да си направил нищо на тези хора. Непонятно ми е как е възможно такова нещо. Става въпрос за отдела ИТ Сервиз. Няма никакво възпитание и чувство за елементарна култура и човешко отношение. Обстановката е страшно изцеждаща и тези хора се имат едва ли не за някакви богове, благодарение на които банката съществува. За успех е нужно много и продължително лизане на задници, траене, търпене на унижение и психологическо малтретиране от страна на колегите. Екипите са като някакви осарници, в които всеки гледа да извърти мръсен номер на другия. Както ти се усмихват, така на другия ден идваш на работа и се започват някакви овиквания, че си изостанал с нещо, например с обучението, без да ти е дадена някаква конкретна задача от мениджъра \ прекия ти ръководител. Ей така, измислят си някаква причина и те навикват за кеф, за да покажат колко са велики и ти трябва да им олижеш задника, за да покажеш, че си по—долу от тях. Ако не сте мека мара, ще им се изрепчите два—три пъти, ще им затворите устите, но ще стане по—лошо за вас, защото целият екип после ще бъде срещу вас и ще трябва да се разправяте с повече хора. Ако се оплачете на мениджъра, той ще ги навика, но те после ще си го изкарат на вас по брутални начини, както сами се изразяват, и ще ви накарат да ревете — цитирам думите на член от екип на ИТ Сервиз в Уникредит Булбанк. Е, повярвайте — но са подли гадняри и наистина могат да ви съсипят нервите за отрицателно време и наистина не си струва. Преценете сами заслужава ли си за 1100 лв чисти да търпите такива безпочвени унижения от страна на колегите ви — хора, с които би трябвало да се разбирате, за да може да върви работата и да няма напрежение. Ако търсите място с нормална работна атмосфера — не отивайте там. Ако не сте интригант, дупедавец и не лижете задници — не отивайте, не сте за там. Ако държите на нервите си и имате уважение към себе си — стойте далече от тази организация. На интервюто са много милички, но после си показват истинското отношение, а именно — лицемерие и мачкане на хората. Ако не искате да работите с комплексари, клюкарки и малкопишковци — далеч от това място.

Привет на всички

Запознати ли сте с позицията
Експерт управление на сигурността ИКТ, Управление "Сигурност"
Какви са уловията в тази Дирекция, отдел и инфо за приблизително заплащане.

Благодаря ви много

Отвориха сауна в сградата на Гюешево, където две нещастни женици мръзнат на постоянно течение на входа. Цялата сграда мирише на манджа от стола и на канал от тоалетните. Има и фитнес, масажисти и джаги, но няма пари за заплати. Добре, че в Билла продават преоценени кебапчета, та служители на банката да хапнат преди заплата. Иначе заплатите се плащат редовно, но с тях се покриват само сметките за ток, вода и парно.