БГО Софтуер https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 159, ет.10&markers=София,бул. Цар Борис III 159, ет.10

БГО Софтуер

Работил съм в БГО преди не много време и впечатленията ми като цяло са положителни. Идеално работно място няма и в БГО не е такъв случая, но като цяло компанията има визия, управлява се добре, а колегите, с които работих са страхотни професионалисти. В БГО не се толерираха хора, които работят само за заплатата, а текучеството беше много малко. От другата страна знаеха как да поощряват тези, които искат да се развиват, изкаваше се и благодарност, имаше и различни бонус стимули. Надявам се нещата да не са се променили.

Толкова голяма шуробаджанащина в тая фирма просто е трагедия. Качествените хора, ако не са роднини и не клякат на мненията на роднини и близки приятели, биват сритани в ъгала и натоварени на макс. Докато братя, сестри, жени, стрини и лели биват привелигировани. Ако имаш различно мнение, е кой си ти да го даваш. Ако имаш мнение съвпадащо с овцете, о да да добре се справяш ама толкова.

Да се правиш на велик и да викаш италянски измамник да ти прави обучения е отново голям майтап. Да казваш, че ще даваш най-високите заплати и да увеличаваш заплата с 50-100 лв на година също е смях.

Да имаш джакузи в офиса, това даже не знам как да го коментирам...

Да имаш определени хора, пред които читавите служители да си мълчат, за да не ги изклюкарят на маниджърите е кофти работна атмосфера.

Като цяло една прогнила ябълка с голяма реклама и нулево покритие. Колко години разработвате продукти, които не стават и ги пробутвате и тествате като основа за проекти на клиенти и те фейлват... Една бг болница не прави проектът успешен. Иначе много конференции много реклама и харчене на пари, а за служителите нищо.

С няколко думи - Бизнес по Български, шуробаджанащина, дупедавци и дупелизци. Ако не си от тия просто гориш или си тръгваш.

Дано го прочетат повече хора, преди това мнение да бъде изтрито, защото БГО плаща на бг работодател да трият лошите мнения и негативни оценки за тях!

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Доволен съм от фирмата. Работих там 3 години и видях добро от работодалтелите Иво и Иван и много добри практики, които ги няма и на запад от проектния мениджър Божидар. Натоварването не беше голямо и хората бяха разбрани. От колегите нямаше много токсични хора, може би 1-2ма средно токсични. Проектите са големи, може би ако имаше честа смяна на технологиите щеше да е по-интересно, но и така си беше добре. Като най-добра черта мога да посоча, че има изградени процедури за всяко едно нещо а не като в по-големите фирми на запад, в който доста се хвалят а не могат да им стъпят на малкия пръст. Изчаках доста време за да мога да изградя правилна преценка за поста, така че заставам зад думите си.

С риск да счупя дългата положителна вълна от мнения, ще опиша моето преживяване.

Преди известно време кандидатствах за позицията IT Project Manager.

От рецепция по телефона се разбрахме за една дата и час, после в потвърдителния имейл пишеше друго, но да кажем, че това са дреболии и на всеки може да се случи.

Посрещна ме ентусиазирана HR-ка, усмихната до ушите. Превеждайки ме през помещенията и срещайки случайни лица, бяха усмихнати.
Hiring manager-ът ме очакваше, цъкайки на лаптопа. Not a big deal.
Дадоха ми казус, по който да пиша. Писах. Човекът си цъкаше междувременно, каквото има да си цъка. HR-ката си стоеше при нас и чакаше да приключа. Явно тя имаше повече свободно време от господина.
10 мин по-късно бях готова с казуса и започна интервюто. CV-то ми беше подадено от нея към господина, което той виждаше, убедена съм, за първи път, проследявайки диагоналния му поглед по хартията.
Няма да изпадам в подробности. Не бях подготвена за въпросите, които ми отправи. Задаваше ми въпроси и казуси за неща, за които не бях писала в CV-то, че разбирам, имам опит или се чувствам компетентна. Държеше се арогантно и насмешливо с мен и моето незнание, което държание не разбрах с какво заслужих. Самата аз съм водила голям брой интервюта. Попадала съм на хора, за които на 5-тата минута съм установявала, че няма да наема, но никога не съм си позволявала подобно отношение на "всевишие". За характера на човек се съди по отношението му към хора, от които не може да извлече никаква полза. На 15-тата мин исках да избягам от стаята, но не го направих. Благодарна съм за опита от интервюто, тъй като ми помогна за следващо такова на друго място, на което се радвам, че попаднах. Силно се надявам господинът да е изключение от болшинството мениджмънт във фирмата и да не е представителна извадка.
Благодарна съм, че нещата в PM екипа на БГО не се получиха, защото сегашният ми шеф е изключителен професионалист и ЧОВЕК.

Може да се доверите. Препоръчвам!

"Работна среда:
Офисите на БГО Софтуер се намират в луксозна сграда и са разумен баланс между отворено пространство и индивидуални офиси. Има три game rooms с всевъзможни конзоли. Кафе, чайове, мляко, прясно изтискани сокове. Всичко това на разположение постоянно. Климатизацията е перфектна в сравнение с хиляди други места (климатиците поддържат добра температура без да бият директно в теб). Никой не е закован на бюрото си и има възможност да се премести според собствените си нужди или желания.

Допълнителни неща:
Всяка понеделник сутрин започва с банички и яйран, от които всеки може да се самообслужи. Има непрестанен достъп до плодове. Всеки четвъртък фирмата осигурява обяд за всички. Мултиспорт карти. Допълнително здравно осигуряване. Възможност за включване в благотворителни инициативи, които да направят средата, в която живеем по-добра (защото едно от веруютата на мениджмънта е, че за да живее човек добре трябва и средата му да е добра и затова инвестират обратно в обществото чрез фондация, безплатна академия и разнообразни спонсорства)."

О не! Тези привилегии не са характерни за 90% от фирмите в сектора. Срам :D!

Колкото до уважение... Ако мнението ти съвпада с това на управата - всичко е наред! ( това не те прави "гъзолизец" ).

Преди да разкажа повече за личната си позиция, искам да отбележа няколко неща, които смятам, че са важни за тези дошли на тази страница.

Работна среда:

Допълнителни неща:

Написах горното, защото липсваше. Когато преди около месец бях поканена на интервю тук не открих горната информация, а щеше да ми хареса да знам. В тази връзка: служител съм на компанията от скоро. Не познавах никой тук предварително и бях наета само и единствено защото моите лични кариерни цели съвпадат с визията, която мениджмънта има за тази позиция.

Когато за първи път прочетох коментарите тук осъзнах, че става дума за стандартна махленска клюкарница и не обърнах внимание. Но е тъжно една от малките фирми, които поагат ТОЛКОВА МНОГО усилия да създадат добра работна среда да бъде оплювана онлайн. Затова се и включвам и в бъдеще ще допълвам мнението си научавайки повече за компанията.

Зачудих се защо настоящите служители не са защитили работното си място, но наскоро разбрах. Хората смятат това за загуба на време в този сайт и това не ме изненадва. Надявам се изкрено моите думи да ги амбицират да ме подкрепят.

Ето няколко неща, които спокойно мога да кажа на онзи, който обмисля работа тук: БГО е фирма за хора, които приемат работата си като мисия. Тук не е държавна организация, в която човек може да си рови в носа и да си взема заплата - работа има. За сметка на това обаче усилията се възнаграждават. Мениджмънта се държи с всички с уважение. Някой, някъде беше заговорил за егото им: проблем с него няма. Хората са сладури. Предполагам, че както повечето хора са като огледало: каквото ти е отражението, това ще видиш.

Накратко за моята лична история и мотивация: аз съм маркетолог с около 13г практически опит и малко преди да ме поканят на интервю в БГО обмислях дигитално номадство + фрийлансърстване. Офертата тук обаче ми дава възможност да постигна по-бързо неща, за които биха ми трябвали години сама. С други думи - found my tribe. Надявам се ти, който четеш това и обмисляш кандидатстване тук да си извадиш правилния извод. Ако искаш още информация, намери ме във ФБ (/marketing.wizzy) в извън работно време и с удоволствие ще ти разкажа повече. Защото в крайна сметка едно е да четеш думите на някой "Анонимен", друго е да ти говори човек отвътре.

Фирмата си е много готина , да.......има си трески за дялане като всяка една бързо развиваща се компания , неминуемо е някой да не е бил happy в БГО ..... случва се , безгрешни хора няма. Но никога никой не е бил спрян за някаква идея , проект , когато се вижда , че има смисъл и е стойностно, логично и т.н. Тези коментари са си малко преиграни и изкривяващи картинката , но всеки човек има право на мнение и път на развитие.
За да бъдеш част от БГО първото нещо е да бъдеш човек с главно „Ч“ и мисля , че този филтър засега е спазен , от колегите винаги получавам разбиране , съдействие и адекватни съвети за каквото и да било. Атмосферата е приятелска , няма ги т.нар „интрижки“ .
Аман от хейтъри и комплексирани хора , които „много ги разбират“ .... ами като сте толкова отворени излезте от организацията , направете идеалната и перфектна IT фирма .... и много искам след 1 година пак да си поговорим .

Работя от близо 3 години като програмист в БГО. Само за уточнение, колегите коментирали по-долу прекараха във фирмата по няколко месеца.
Откакто съм тук, компанията се разрастна многократно. Този бърз растеж естествено доведе до много оранизационни перипети.
За себе си съм напълно сигурна, че това е работното място, на което искам да бъда. Виждам с очите си как нещатата се подобравят всеки ден. Наистина извървяхме много сериозен път за последните години.
Собствениците и управители на фирмата са абсолютно разбрани хора и вратата на Ивайло наистина винаги e отворена за служителите.
Има достатъчен брой професионалисти и хора, с които е удоволствие да се работи.
Напоследък се правят все повече стъпки за continus integration по проектите, дефиниране на процесите и начините на работа. Има най-различни по
естество проекти - такива за краен клиент,
оutsourcing и продукти на компанията. Нормално е при такова разнообразие да има различни мнения за качеството на всеки от тях.
Аз съм минала и през трите вида и
мнението ми е категорично - във фирмата има възможност за развитие и виждам желание за такова от ръководството.
От гледана точка на комфорт се правят все повече неща
- като тйим билдинги, барбекюта и какви ли не мероприятия. Текучеството на персонал е малко. Не съм усетила липса на уважение, но не
забравяйте, че уважението е нещо, което се заслужава.