Бритиш Американ Табако България ЕООД / British American Tobacco https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Цариградско Шосе 115м&markers=София,Бул. Цариградско Шосе 115м

Бритиш Американ Табако България ЕООД / British American Tobacco

Това което най- много харесвам в БАТ (Бритиш Американ Табако) е културата / средата. Наистина съжелявам, че не всички хора имат възможност да работят в международна компания и да получат този опит: да работиш като луд и в същото време да се забавляваш. БАТ е точното място за способните и уверени хора.

Фирмата е коректна по отношение на заплащане, условия на труд. Зачита служителите си. Рядко може да съществува такъв професионализъм в цялостно отношения. Но все пак това е БАТ.
Но като че ли стратегията им на работа нещо не е в унисон с икономическите условия в България.

като цяло фирмата е коректна - без да взимам под внимание управлението и стратегическите им ходове. Стратегия почти никаква или от сорта на: така не става дай да пробаме така , ама и така не става и така. Кофти!!!!! Дано някога станат по добри! По отношение на заплащане са точни-заплата на тази дата имаш я.

Понеже са много печени в ръководството с  най-много наляти пари на пазара останаха 5-ти по пазарен дял.Накрая решиха че печените ръководители не са виновни и ще уволнят целия търговски отдел.Не приеха нито едно предложение от хората работещи пряко на пазара през всичките години до сега.Откога румънците станаха толкова велики мениджъри?Отсега нататък ще продават само чалъми май.Това им е поредния нескопосан опит да продават в БГ.Дойдат налъжат хората да им работят по 15 часа и после сори айде на улицата.Що не им пратим едно БГ послание и дружно спрем да им купуваме великите продукти щом се подиграват с българските хора.

- Трийсетгодишни мениджъри без грам опит в работата с хора. Тук проблемът не е във възрастта им, а до колко са емоционално зрели. Говорят със заемки и силни думи от учебниците по мениджмънт без дори да се постараят да помислят за човека отсреща. Първо ти е тъпо, после ти става ти смешно, щото са елементарни. И си тръгваш.
- HR отдел от дузина чужденци?!

Не могат да си намерят хора защото повечето кандидати предимно за търговски представители са пълни селяндури и не знаят за какво става въпрос. Много трудно се намират умни и с подход хора , каквито наистина са нужни на една добра компания. Аре няма да се обиждаме на градска чест ама в Пловдив са супер зле. Компанията предлага много неща ..... но само за тези който искат да се развиват в нея и имат скилс да покажат.

ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО В ПРОВИНЦИЯТА. СТАРАХ СЕ ДА БЪДА ОБЕКТИВЕН.
АКО СТЕ СКЛОННИ ДА СЕ РАЗДЕЛИТЕ С 20 000 ЛЕВА ПРИ НУЖДА (ПОИСКВАНЕ) МОЖЕ ДА СЕ ПРОБВАТЕ В ТАЗИ ФИРМА.

ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО В СОФИЯ

АЗ СЪМ МНОГО БИВШ СЛУЖИТЕЛ - ДО 2001г. ТОГАВА ФИРМАТА БЕШЕ МНОГО, МНОГО ДОБРА НА ФОНA НА КРИЗАТА В Б-Я СЛЕД ЖАН.
НО РЕШИХА ДА Я ЛИКВИДИРАТ, А ПРЕДИ 3-4 ГОД. Я ВЪЗОБНОВИХА, НО С НОВ, РУМЪНСКИ МЕНИДЖМЪНТ. PО ТОВА ВРЕМЕ ИМАХ ДЕЛОВА СРЕЩА С ТЯХ - ПЪЛНИ СЕЛСКИ ДРЪВНИЦИ. ЖАЛ МИ Е, КАТО ЧЕТА КАКВО ПИШАТ СЕГАШНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ. САМО ЗА ИНФО, СЛЕД КАТО НИ УВОЛНИХА ВСИЧКИ БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ И ДОСЕГА СЕ СЪБИРАМЕ НЯКОЛКО ПЪТИ ГОДИШНО, ДАЖЕ АДМИНА БЕШЕ НАПРАВИЛ САЙТ ЗА НАС FORMERBATBULGARIA. МОИТЕ БИВШИ КОЛЕГИ ЩЕ МЕ ПОЗНАЯТ С ПРОЗВИЩЕТО "БАТЕ ....."

Заплащането е прилично. Относно работното време-каквото човек си го направи. Уважение от страна на висшестоящите-те знаят ли изобщо кои сме. Виж за привилегиите-доста са.Фирмената сигурност също е на ниво. Когато съм на работа бачкам, друг е въпроса колко часа на ден. Никакъв потенциал за развитие без връзки и ... колегите са си колеги. Не сме дошли в БАТ да ставаме приятели, а да работим. Работната среда е каквато сам си я направиш (когато котката я няма, мишките танцуват)