Бритиш Американ Табако България ЕООД / British American Tobacco https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Цариградско Шосе 115м&markers=София,Бул. Цариградско Шосе 115м

Бритиш Американ Табако България ЕООД / British American Tobacco

На пръв поглед нещата изглеждат добре, но влезете ли вътре скоростно ви се избистря, че всичко е само фасада. В екип от 15 човека, без търг. представители, има толкова много интриги, че ще ви отнеме няколко месеца да разберете кой, какво и защо.
Стойте далече от Цветана или Цветелина, мениджър ключови клиенти. Нервна,проста, отблъскващо агресивна и самонадеяна.

Здравейте! Работих в БАТ приблизително 9 месеца и напуснах, тъй като трябваше да се преместя обратно в родния си град. Няма да сгрешите ако изберете тази фирма. Коректен работодател, сигурно заплащане и отпуски, почивки на всички празници и уикенди. Колегите са готини и много услужливи и приятелски настроени. Компанията се развива стремглаво и има развитие в нея. ( Предложиха ми повишение на длъжността преди да напусна града. / Успех на бъдещите служители.

Здравейте, бих искал и аз да споделя мнението си за компанията, като цяло доста положително. Екипът не е много голям и е много сплотен и добронамерен. Коректни са с изплащането на заплатите, голям минус е, че ако не си на висока позиция, си на договор с 3та страна, което те лишава от много бонуси и бенефити.

Първи етап е организиране на интервю (става в след около месец след като си си подал Св-то). На самото интервю се правят и тестове (не са особено трудни). След което ти обясняват, че при тях процедурата е малко по - дълга и кандидатурата ти ще бъде разгледана и ще получиш отговор дали си одобрен/а. Отново изминава около месец за второ интервю. На него се провежда абсолютно същия безмислен разговор... След което отново ти казват, че поради тромавата процедура, почивките на HR мениджърката и т.н. отговор ще получиш след 2-3 седмици. Общо взето кандидатстването там отнема около 3 месеца и накрая не е сигурно дали ще получиш и отговор. Ако евентуално получиш отговор отиваш на Assesment center, където се състезаваш 3-ма човека. Общо взето изключително несериозно отношение от страна на фирмата и най-вече на мениджъра по човешки ресурси.

Може ли малко инфо за тези логически тестове? Какви въпроси обхващат?

Поканиха ме на тест,със доста странни логически ребуси от 40 въпроса за 30мин.На микой от нас в залата не стигна времето да отговори на всички въпроси.Освен това аз съм с доста години опит в търговията и не мисля че тест с въпроси за БВП,пшеница,раждаемост и енергетика в разни ТЕЦ-ове са подходящи въпроси за ниво търговски представител,само дето не ни дадоха есе да пишем.В края на краищата ми пратиха любезен мейл,в който обясняват,че не съм сред одобрените кандидати.Хубаво е да отсяват,но в крайна сметка с подобни въпроси по са подходящи за длъжност социолог или анализатор.Не мисля че това е начина да опознаят кандидата,още по-малко че е тест с а,б,в,г,!

До Петя: не са спрени от поризводтсво. Всички около мен също го пушат и си ги намират навсякъде. Може да има проблем с доставките заради лошите метереологични условия.

Аз и съпругът ми сме  редовни  клиенти на БАТ и потребители  на DUNHILL fine cut- бял 100мм.Пушим го от 1 година ,след дълго търсене на пазара на подходящ продукт.Месечно плащаме около 600лв за цигари.Аз си позволявам да изпуша 2 кутии дневно,без да ме заболи глава и не кашлям.Така се зарадвах,че си намерих моите цигари.И сега разбирам,че повече няма да се внасят,а някои от моите познати също започнаха да ги пушат.Имаме още 1 кутия от последния стек.Не ви ли е много лесно да спрете вноса на цигара,която по никакъв начин не се опитахте да популяризирате на българския пазар.Аз съвсем случайно я открих,след като пробвах популярните марки-вкл всички видове Марлборо,Давидоф,Парламент,Картие и т.н.Тях ги пуша с цигаре,за разлика от Дънхил.Ние българите не сме толкова прости,че да не разбираме от качество.На нашия пазар останаха само боклуци .Сигурно си е много готино да си представител  на голяма компания,която не обръща особено внимание на работата ти на такъв малък пазар,да си получаваш навреме паричките, да ти плащат разходите, да си гледаш кефа, да манипулираш Компанията и се подиграваш с потребителите-безнаказано

Имам щастието да работя в тази компания и съвсем искрено я препоръчвам на всеки, който търси коретно отношение, уважение, зачитане на постиженията, адекватно оценка на труда и усилията, които полага, невероятен екип от способни и интелигентни хора, възможност за изява и растеж и приятна работна среда и всички предимства, които една голяма и международна компания като БАТ би могла да предложи, без характерното за държавата ни "побългаряване" на нещата.
 Най-важното тук служителя се чувства ценен и удовлетворен. Радвам се, че има такива компании и че аз мога да съм част от този невероятен екип.

Бат въобще набират ли работници????,и ако набират как се кандидатства!