Новините ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Новините ЕАД

3 точки от 1 мнение

За всички, които предстои да кандидатстват във фирмата. Важно е да знаете, че заплатите се изплащат в края на следващия месец за предходния. Разбира се, имало е, а вероятно и ще има и по-големи закъснения.

При опит служители да си потърсят правата и да разберат кога всъщност ще им се изплатят трудовите възнаграждения, обикновено се отговаря, че в другите медии забавянията били по 4 месеца, така че това било положението.

Служителите се следят непрекъснато, като има "норма" за брой новини, които трябва да бъдат качени на ден, подобно на агенция ПИК и други дълбоко "журналистически проекти". При малкия брой служители, нормално, няма време за истинска журналистика, интервюта, анализи и тн, или поне не за качествени такива.

За съжаление качеството рязко пада, тъй като непрекъснато се наемат малограмотни хора, включително в мениджмънта на компанията. Разбира се, ситуацията не е много по-различна от другите медии в страната, но това не я прави нормална или приемлива за адекватен човек.

Работа, подходяща за хора, които имат нужда от стаж, студенти и тн. Който не може да си го позволи финансово, е по-добре да не кандидатства.