МАСТЕР СТИЙЛ ПРОФАЙЛС АД /img/frontend/nomap.png"

МАСТЕР СТИЙЛ ПРОФАЙЛС АД

Изпратих документи за кандидатстване на работа. Между другото реших да погледна мненията Ви. Нямам необходимите компетенции, за да оценявам никого, просто желая да споделя различията между целта на сайта и споделените коментари. Тук съм в момента и пиша тези редове като кандидатстващ за работа, който в крайна сметка не успя да разбере нищо за условията на работа във фирмата от мненията до момента. Без да влизам в този сайт съм съвсем наясно с потенциално негативните мнения на някои от служителите, така че ще помоля да споделите някаква съществена информация за условията на работа. Моят скромен опит ми е дал да разбера, че на място с много хора (в Българска фирма) няма никаква вероятност за 100% цветя и рози, както и че ДОБРИЯТ кадър, който носи ПАРИ, е УВАЖАВАНИЯТ кадър. Помогнете ми да разбера дали ще бъда доволен, ако "продам" времето и потенциала си на тази фирма.

И лека забележка към админите - Имате условия, които не спазвате. Задължени сте да премахвате текстове с нецензурно и недобронамерено съдържание!!! Не превръщайте сайта си в клюкарник, ако желаете да бъдете посещавани!

Към всички - Най-добри пожелания и успех!

Доколкото съществува подобен форум - чест и почитания за екипа на "Мастер": креативни хора, инакомислещи, стратегически ориентирани. Дотук - добре. Но атмосферата вътре "убива". Не, че законите на капитализма, които механично се пренасят тук са за отричане - не. Но не на "Дивия" капитализъм. Защото мое мнение и общо казано е, че тук работят хора без особена фирмена култура. Всички се учим на такава, но да не ти се случи в "Мастер": диво и натегливо ... Ако това е въпрос на време, то поне отношенията вътре да бяха спокойни. Всичко напомня действието на една сокоизстисквачка - предпочитат те млад и необременен, газ и стрес до дупка, никакво време за полезна размисъл /извън "контура"/ и така, докато ти стиска или те изтискат ... Дори не става въпрос за заплата - просто механично пренесена, противоречаща си материя, която се обрича сама. Това не е стратегия!
Г-н Бичев, помислете за хората си! Не се заблуждавайте. Няма въздух, няма радост по нормален път във фирмата Ви. А Вие не желаете да работите с ненормални или разболяващи се хора. Бързо забравихте първите си уроци - реверансите са взаимни!
И винаги добронамерени. Ако са истински ...

Отговор на колегата с името "ПОДАРЪК". Уважаеми колега, след като не сте доволен от заплащането, уважението, привилегиите, фирмената сигурност и от Йордан Дончев, защо сте и какво правите във фирма"Мастер"?! Губите си времето, или толкова можете да разсъждавате, и работите за жълтите стотинки които ви дават, имайки впредвид тежеста и продължителността на работата. Пожелавам Ви УВАЖАЕМИ КОЛЕГА там да се пенсионирате ако можете.

Колега , защо човека е с голямо "Ч"? Защото ходите по командировки и си взимате паричките , които ние изкарваме? Скитате със седмици единствено и само за командировъчни и дневни!!! Да не сте от тези с "ДОКЛАДИТЕ"?
За тези които си търсят работа - да заповядат. При нас е добре, но не си мислете , че с "доклади" ще се издигнете. Фирма сме като всяка друга и единствено, ако си мислите за работа ще успеете. Успех на всички кандидати!

За кандидатите за работа в тази фирма ще кажа - те да си преценят, но според мен излишно е ще е да попадат в гнездо на оси. Първо там цари перманентна война между отделите, в истинския смисъл на думата война. Колегиалност и екипност са непознати измерения. Второто, което се набива на очи е, че се зачита мнението само на блюдолизци. Любимият литературен жанр за шефа е "доклад", там така наричат доносите. И вътре в дадения донос може да напишеш абсолютно всичко, дори най-голямата глупост, но шефът ще я вземе под внимание. Това може да бъде само поради две причини - или е тъп, или е комплексиран (с мания за величие) или и двете. Изказвам се така остро, защото разсъждавам от моята гледна точка - ако аз бях шеф щях най-малкото да поискам лични обяснения на страните пред мен (заедно или поотделно) и тогава да взема решение, най-малкото ще се запитам какви са мотивите на двете страни... А във фирмата не се процедира така - набедения пише формално обяснение, от което нищо не зависи, а ако е и честен по душа ще се постарае никой друг да не набеди освен себе си. Така че предварително вече всичко е ясно - лоялния служител е този, който пише доноси, дори в тях да присъстват лъжи, изопачения или простотии, и той именно има предимство. Другия понася наказание, от забележка до глоба или нещо по-лошо.
Всичко до тук го казвам за тези, които са решили да кандидатстват за работа в Мастер. За драгите (сърдечни поздрави за някои от тях) "мастерчета", ще кажа - да не се заблуждават, че написаните отрицателни мнения за фирмата са плод на само един човек. Доколкото съм вътре в нещата мога да кажа, че става дума за няколко различни персони, при това с противоречиви интереси - едните са срещу шефката на сч. отдел, други са срещу Станислав, трети срещу Диана Б., трети срещу фирмата въобще, някои имат зъб на конкретен човек от търговския отдел. Всичко това потвърждава първите ми впечатления - пълна липса на колегиалност, много прах в очите и подводни пясъци, при които несвикналите на такава обстановка никога няма да оцелеят. Или трябва да са коне с капаци, за да не им пука. Между другото и аз също ще потвърдя, че има служители, които са не само некомпетентни, но и неграмотни. Истина е, че хората, които са във фирмата повече от 3 години се броят на пръстите на двете ми ръце. Може би ще почнат обяснения от сорта, че всички тези нападки са плод на хора, които не са се осъществили на друга работа. Но и това ще е лъжа - напротив - много са тези, които са се осъществили и то по-добре отколкото в Мастер. Вярно е, че никой нормален не се задържа дълго. Така че, мили ми блюдолизци - вашата дума срещу тяхната. Нека всеки сам си прецени.

Какво да кажа и аз бях потърпевша този счетоводен одел е просто ужас един идва друк си тръгва за това знаем всички кои е виновен за тази голяма помия самата гл.счетоводителка и трябва добре да се замисли.

Заплащане - напъват се, но не догонват конкурентите по заплати.
Уважение - 0 на квадрат и на осма степен си е все 0.
Привилегии - какво е това?
Фирмена сигурност - ъпсурт.
Съотношение работа/свободно време - тук зависи наши/ваши.
Потенциал за развитие - само ако си "докладчик".
Местоположение - на майна си райна до циганското гето.
Колеги - повръща ми се.
Работна среда - ако говорим за бюра и столчета и теракота - да има ги, но като атмосфера - тегаво, стресиращо и пълно с лицемерие.

Фирма "Мастер" наистина беше една от бързо развиващите се фирми, само че допреди около 1-1,5 години. Сега е в голям застой. Ако миналата година Б.А беше напуснал както се разнесе слуха, то на БИГ-БОСА БИЧЕВ ще трябва му подаря доста голям катинар, защото ако не е Б.А тази фирма едва ли би я имало с такъв обем на търговията. От изказаните мнения във форума уважавам това на Йордан Дончев от Стамболийски, защото той наистина е Човек с голямо "Ч". За въпросната г-жица Райкова мога да кажа, че е приятелка на г-жица Бичева и отттам произтичат много от нещата. Като цяло във фирмата се толерират хора, които обичат да ближат и докладват. Нека само да подчертая, че има достатъчно хора, които са напускали поне по 1 път най-малко и са се върнали, но в последствие са се покрили в някое кюше от където само дебнат и докладват за да си задържат местото и заплатката от 500-600 лева. Колкото до колегиалносттта, то такава в Мастера не съществува. Това е видно и от предшните оплювания във форума. Така,че колкото по-бързо се ориентираш към намиране на нова работа извън ф-ма Мастер, толкова по-вече здрави нерви ще ти останат. Това е мой съвет, аз съм в този процес.

Искам да се обърна към кандидатите, но нека първо Ви се представя кой съм, и за какво си позволявам да Ви отнема от ценното време.
Аз съм Иван Захариев. Работих в търговският отдел от 16.09.04г. като търговски агент, но поради лични причини се наложи да се преместя в друг град и да се разделя с фирмата на 03.03.08г. като търговски мениджър. Сега съм търговски директор в друга по-малка фирма. (за пояснение: с дейност различна от тази на „Мастер стийл профайлс” АД).
Преди да продължа искам да предупредя кандидатите, който търсят работно място, което да позволява да се скатават, шляят и да чакат само да дойде края на работният ден и времето за заплата, че според мен са сбъркали фирмата!!!
*За фирмата: от 2004 година насам фирмата се разрасна, придоби нови производствени помещения и складови бази, увеличи неколкократно възможностите и обема на продукцията си, стъпи здраво на пазарите в балканските страни, и продължава да завоюва своето стабилно място в Европа.
*Работната среда се подобри значително спрямо 2004 година след влизането в новата модерна сграда. Тя не е само красива, но е по всички европейски разбирания за работно място и обкръжаваща го среда. Има места, където да се скриеш за малко от всички и да си поемеш дъх в забързаното ежедневие. Работното място е направо мечта спрямо много фирми. Според мои наблюдения след напускането ми има нови технологични въведения.
Работната среда в началото на вашата кариера ще Ви се стори доста напрегната и забързана, но с времето всичко ще си дойде на мястото.
Вие сте мотивиран и амбициозен, нали?
Имайте в предвид, че ще работите във фирма с европейско значение, където забавяне от 10 минути са фатални за някоя голяма сделка. От опит го знам.
*Колеги! Какво да Ви разкажа за тях?
Ще си позволя да взема отношение предимно за търговският отдел.
Екипът е от високообразовани, амбициозни, предимно млади хора, на които можете да разчитате винаги за съвет или помощ при изпълнението на по-сложни поръчки. Поне на мен не ми е отказвана такава за тези над три години.
Е разбира се, че има и такива, от които трябва да се пазите, но с времето всичко ще си дойде на мястото. Ще има и доста номера и задачки, които ще Ви спретнат, но благодарение на тях се научих как да се справям в много по тежки ситуации. Както се казва: „това което не Ви убива Ви прави по силни”.
*Местоположението. За местоположението според мен е най-важно да има удобен транспорт.
На близо минават няколко номера на градски транспорт.
*Потенциал за развитие:
Ситуацията е изцяло във Ваши ръце. Фирмата по мое време и още повече сега толерира млади и амбициозни хора, който да откриват нови хоризонти. Щом Вие проявявате старание ръководството ще Ви забележи, а и Вие се оглеждайте за всяка възможност, но пременяйте позицията си внимателно, за да не направите прибързан ход. Задайте си въпроса: Дали мога да поема тази отговорност?
През 2005 година се зачудех да кажа „да” и това ми костваше доста докато си възвърна позицията.
*Съотношение между работа и свободно време:
Както споменах фирмата е с европейски пазари и ще се случва да се съобразявате с часовата разлика. Иначе зависи от собствената Ви организираност и бързодействие в дадени ситуации.
Внимавайте!!! Не поемайте без основателна причина работата на другите. Тогава времето Ви определено няма да Ви стигне, докато някой друг ще се скатава.
*Фирмена сигурност. Фирмата е стабилна и е доста голяма по своите мащаби.
*Привилегии. Вие попадате в една голяма фирма с международни пазари и сред добри специалисти. Според Вашите качества ще можете да извоювате доста неща.
За някой бази има дори безплатен транспорт.
*Уважение:
Мастер по мое време и към момента е сред най-тачените фирми и е сериозен фактор на пазара на метали не само в България.
Щом имате добри идеи ръководството ще ги взиме под внимание. Устоявайте си позициите и се аргументирайте с точни доводи.
И пак ще Ви кажа: Всичко е във Вашите ръце.
И накрая все пак Вие си преценете сами.

Разбрахме вече - счетоводството за нищо не става, търговския отдел е леш, външно-търговския се управлява от г-жица Ледена Кралица. шефа е ... няма да го казвам. Е? Този лаф може да си го продължаваме до безкрай, докато на някой му омръзне да вдига/сваля рейтинга. НО със или без ТОЗИ ТОЧНО ФОРУМ работата е ясна - фирмата смърди от далече.