Компютърна академия IT STEP https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Алабин 58&markers=София,бул. Алабин 58

Компютърна академия IT STEP

Teach Yourself Programming in Ten Years by Peter Norvig

Програмист ще станете за около 10 години. Сами преценете дали да си хвърляте парите на търгуващите с мечтите ви.

Ако имате основа - логическо мислене и базови ИТ знания и умения (или просто схващате много бързо), може да достигнете до ниво за започване на стаж или работа за около година ежедневна работа. Например, ако сте били от силните ученици в математическа гимназия или сте се занимавали с програмиране като ученик или студент или практикувате точни науки или инженерни дисциплини (като математика, физика или архитектура), може вече да имате инженерно мислене и много бързо да придобиете или затвърдите уменията си и да овладеете за няколко месеца съвкупност от софтуерни технологии (например HTML5 и PHP), за да започнете работа като програмист. Когато имате изградено логическо мислене и опит с програмирането и технологиите, може да станете програмисти само за няколко месеца.

"Много ми е лошо. Напих се! Не съм искала. Когато се прибрах, повръщах. Пих шампанско. Поръчах две бутилки и една бутилка водка. Но не съм пила водка. Изрично казах на моите приятели, които празнуваха с мен, да не стане като предния път. Да не поръчват шотове! Това не е приятелство. Много се извинявам! Губят ми се моменти в края", написа палавата мадама.

Обикновеното напиване преминало границата, когато Мис Тигрова отишла до банкомата, за да презареди своите авоари. "Изтеглих 300 лв., но не помня да съм поръчвала нищо - сигурна е Мис Тигрова. - Не може от 300 лв. сега да имам 20. Не може още да съм пияна и да ме боли главата. Това е безумие."

Най-ниското качество е при обучаващите се курсисти. В ИТ Степ попадат най-калпавите курсисти, които не рядко са отпаднали от Телерик Академия и СофтУни. В ИТ Степ попадат по лъжливите обещания на ръководството, че от тях може да излязат скъпо платени ИТ специалисти. Работата ви в ИТ Степ ще е свързана с хора, които често ще искате да определите като рафинирани идиоти.

На 15 май телефоните в офиса на Иван Тодоров започват да звънят. Причината е безпрецедентна по мащаб хакерска атака, която няколко дни по-рано е поразила десетки хиляди компютри и сървъри по целия свят. Станала известна като WannaCry, атаката представлява безконтролното разпространение на зловреден код, който криптира данните в компютъра на жертвата и иска 300 долара откуп, за да ги отключи. WannaCry нанесе поражения в над 100 страни, включително и България; и се превърна във водеща новина в медиите, така че е малко вероятно да не сте чули нищо за него.

„Имахме доста обаждания – казва 38-годишният Тодоров, който управлява компанията за киберсигурност TAD Group. – Вече има как да се помогне на клиент, след като данните му са били криптирани.“ Може би познавате Иван Тодоров като собственик на компанията, която управлява франчайзите на веригата заведения SUBWAY за България и Румъния. Но преди около година той решава, че може да заеме ниша на пазара за защита от компютърни престъпления.

Компанията му TAD Group прави тестове за сигурността на компютърните системи, сървърите и уебсайтовете на фирмите. Може да мислите за служителите й като за хакери под наем, които тестват системата ви за уязвимости и след това ви пращат доклад какво с нея не е наред, като междувременно дават предложения за решаването на проблема. „Тъй като винаги ще се намират зле написани кодове на уебапликации и сървис протоколи, злонамерените хакери ще се възползват от дупките в тях, които да им отварят възможности за злонамерени действия – казва Тодоров. – Това отваря ниша за нас като добронамерени хакери да направим тестове, да намерим дупките в кода, да информираме фирмите и те да могат да вземат мерки.“

Тодоров управлява екип от десетина души, чиято работа е да откриват уязвимост в уебприложения, сървъри, свързани към интернет устройства и системи SCADA за управление на процесите във фабрики и съоръжения. Макар основният му бизнес да е свързан със SUBWAY, в един момент той се сеща, че може да осребри нарастващия интерес към пазара на услуги за защита от кибератаки.

Служителите са ниско платени. Отношението на ръководството към подчинените е лошо. Лекторите са външни и са хора провалили се в професионалните си области. В общия случай работят относително ниско заплатени работи и в ИТ Степ идват за да прикарат някой допълнителен лев. В сайта на ИТ Степ няма да видите снимките и имената на лекторите, тъй като би се разбрало колко лошо е положението.

Парк хотел Асеневци е разположен на няколко стотин метра от площад Велчова завера, близо до центъра на гр. Велико Търново. Новооткритият в края на 2015-та година хотелски комплекс се намира на прекрасно тихо място сред гора и от него се открива красива гледка към хълма Трапезица и Патриаршеската църква на крепостта Царевец. Парк хотел Асеневци предлага възможност както за почивка, така и за провеждане на семинари, тийм билдинги, сватбени и други тържества. На разположение на гостите са: - Ресторант - Лоби бар - Релакс център - Конферента зала - Асансьор - Открит басейн - Обширен паркинг с видеонаблюдение В целия хотелски комплекс има високоскоростен WI FI. Комфортният ресторант на Парк хотел Асеневци разполага със 100 места на закрито и лятна градина с още 120 места. Нашите майстор готвачи, ще ви изненадат с уникално вкусно меню. Ние можем да направим незабравим вашия празник. Уютният ни лоби бар разположен до рецепцията работи 24 часа в денонощието. Конферентната зала на Парк хотел Асеневци е климатизирана с безплатен високоскоростен WI FI и е подходяща за конферентни мероприятия, семинари, обучения, бизнес срещи, презентации и тийм билдинги. В помещението няма колони и има дневна светлина с възможност за затъмняване. Конферентната зала има възможност за преграждане на 2 отделни помещения чрез звукоизолираща подвижна стена и така се получават 2 напълно отделни и функционални зали с отделни входове. Разположена е точно до Лоби бара, където можем да организираме вашите почивки и кафе паузи. Разполагаме с лаптоп, екран, флипчарт, мултимедиен проектор, озвучителна техника с безжичен микрофон, TV, копирна машина, факс, скенер и всичко друго необходимо за провеждането на събитието. Техническо лице също може да бъде на ваше разположение през цялото време. В комфортния ни ресторант разположен близо до залата можем да организираме обяда или вечерята. В него има трета отделна зала до 20 места, която също може да бъде използвана за срещи и обучения. Конферентната зала може да бъде конфигурирана според нуждите на провежданото мероприятие.

Калпава фирма. Калпаво ръководство. Лошо отношение. Ниско заплащане.

КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕ И УМЕЕ ПРОГРАМИСТЪТ?
Съвременни технологии на програмиране
Езици на програмиране (C, C++, C#, Java, JavaScript, PHP и др.)
Методики на програмиране в екип
Технологии на програмиране и администриране на бази данни
Модели на програмиране на софтуер
Разработване на софтуер за мобилни платформи Android, iOS, Windows Phone
Разработване на WEB-приложения
Разработване на игри
Мрежови приложения
Модерни технологии за безопасност на софтуера
Управление на проекти

Източник - www.itstep.bg

Предвид че, не намирам нищо положително в аристократизма, не намирам и повод да търся корените на такъв у някого. Иначе познавам много положителни личности- интелигентни, ерудирани, приятна компания, да речем, проф. Весела Кацарова и съпруга й.