ЕВРО ЕДНО ЗОНА ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ЕВРО ЕДНО ЗОНА ЕООД

наскоро бях посъветвана от познат човек да отида да работя в този магазин Euro1Zone,тъй като той ги познава и каза,че били много добри и търсели човек,защото едно от момичетата ще напуска. Отидох в Понеделник (тази изминалата седмица) и директно шефката ми каза ела в сряда, за 2-3 часа да поработя,тръгнах си и в Сряда отидох в посочения час,работата тогава беше главно да се слагат цени на артикулите,да се слагат стикери с превод на Български език и преди да се изложат за продан да се забършат.Показаха ми склада, надолу по едни доста стръмни и тесни стъпала,които предразполагат за лесно падане и за забавяне на самия работен процес,а именно вкарване и изкарване на кашони с артикули,и говорим за немалко тежки кашони.. След като минаха 3 часа,шефката ми каза да дойда в Петък от 9 без 5 пак за пълен работен ден (тоест вчера) за 10 часа и ме попита как се чувствам, а аз й казах,че все още свиквам кое къде е и със самата работа,а тя отвърна "Човек не се ражда научен" и останах с добро впечатление след тези думи,които са често срещани.В Петък,с влизането в магазина видях,че има дошла стока и тогава отваряхме кашоните,проверявахме дали има нещо счупено,слагахме цени,забърсвахме и излагахме тези артикули,които имат превод на Български език. През този ден,ми направи впечатление,че една от колежките иска да ме злепостави и излъчваше една злоба като цяло.Тази колежка се отнасяше дори с клиентите лошо.. Аз като човек, който никога не е работил в магазин,нямах нито необходимото време да бъда обучена правилно,нито пък с кого да се посъветвам постоянно.Измина и този ден,беше доста натоварващ,защото вдигаш немалко тежки кашони,10 часа, почивах около 10-15 минути общо, тя ми каза ела и утре (тоест днес), когато ме отстрани от работа и дори не ми плати изработените от мен 16 часа, през които се стараех да не изтърва нещо, да свърша всичко правилно, никога не ставаше въпрос за времето за което се извършва работата.. Отстрани ме със следните думи "Не може да си за сметка на други хора, бавно се справяш, работа, която е за час , час и половина, ти я правиш за 3 часа". Работата, която правих днес е да заредя заедно с още една колежка (която все още си зареждаше)стоката, която бе предназначена за банята, първо започнах с часовниците, на които трябваше да се лепят стикери с превод на Български език и информация за артикула за това от какъв материал е, на този стикер трябваше да подчертая пластмаса, но тъй като за мен нямаше химикал, а молив и то тъп, зачертавах с него думата пластмаса, след което шефката ми направи проблем защо и т.н., трябва да се подчертава, и си измърмори, че няма да станат нещата май. След това каза да заредя перилни препарати и препаратите като цяло и понеже кашоните бяха около касата, а залата бе далеч, исках да вземам по 1-2 препарата към залата, но тя ми каза " вземаш си ги и си ги носиш там", казвам ви бяха поне 10-15 кг един кашон и по пътя се скъса кашона и за малко да ги разсипя, вътре с 6 големи пакета прах за пране и по една бутилка към тях течен гел. Отидох, то почти нямаше място за тях, само за два такива комплекта. После отидох да ги смъкна до склада, защото иначе се насъбират много неща и кашони и пречат на клиентите, та вземах един по един и внимателно стъпало по стъпало, защото са стръмни и дори за малко не ме повлече този кашон да падна по тях.. След като ми направи забележка за молива, забравих да спомена, че взех от магазина един химикал за 0.30 лв. и, че казах, че ще им го платя и, че ще го ползвам да подчертавам и тя ми каза няма да плащаш нищо, та когато ме "изпращаше" да си ходя, тя взе от ръцете ми този химикал и каза няма нужда да го плащаш.
Ситуации,в които попадах:
1.Докато отварях кутиите с новодошли чаши една възрастна клиентка много ги хареса, при което пита дали ги има заредени,попитах и казаха не, и тя попита мога ли от вас да взема и аз й казах, изчакайте малко, защото все още нямат цени и попитах тази колежка, която бе злонамерена,за цената на комплекта с чаши и тя каза "не мога, или не, не може" нещо от тоя сорт и тя клиентката се обиди и каза няма да ви преча,а аз понеже видях колко много хареса чашите и им се зарадва я помолих да изчака и мислех да отида при друга колежка,но в този момент шефката дойде и я попитах дали може да ми каже цената на комплекта, тя каза да,а клиентката каза "няма да ви бавя",та в крайна сметка и подадох чашите и се разбра цената им.
2.Влизат хора с чанти с покупки от друг/и магазин/и и питат " може ли да си оставим чантите, че ни пречат/тежат" и тази същата жена каза НЕ и то с по-висок тон.
3.Викат ме на друго място да отида,а преди това съм проверявала стъклени купички,и съм ги оставила на кашон плътно до няколко реда чадъри с калъф, след като минавам покрай тях,след като се връщам и тази жена същата казва "ОЛЕ,каква бела ще стане,ще се счупят,защо си ги оставила там? и т.н.",след което аз ги прибрах в кашон, но след 1-2 минути същата тази жена не пропусна възможността да каже колко "опасна" била позицията на тези стъклени купички и, че ТЯ ги е видяла и ТЯ ми е казала.
4.Бях подредила огледалата и шефката дойде в нашия район, а аз през това време отидох да хвърля боклуците, които се насъбраха, като се върнах тя пренареждаше почти всичко, което бях наредила, и имаше още останали огледала за зареждане, които тя директно сложи без дори да ги отвори да види дали има счупени, както на мен са ми казвали.
5.Пращат ме да изхвърлям кашони и бях видяла, че има нещо и като погледнах, то бяха колелата на пазарска количка и шефката "добре, че погледна какво има", а през това време колежката " Това е моя кашон, моя кашон".
6.Питам една от колежките кое къде да сложа и получавам в повечето случаи отговора "аз да не мислиш, че знам, работя тук от 3-4 месеца".

Здравейте. Първо искам да уточня, че това е мнение не само за ЕВРО ЕДНО ЗОНА! Тази верига магазини набира служители и чрез обяви, пуснати от КИНС ИМПОРТ ЕООД.. А последните тр. договори се сключват от името на ЛАЧКОВ ТРЕЙД ЕООД. Мдаа,няма значение какво е името... Не е читава тая фирма,ако имате малко достойнство и себеуважение не се хвърляйте в това робство.Големи са обещанията в обявите им за работа,големи, та чак смешни..., а иначе... нещата не стоят точно така. Заплатите са ниски, работният ден - 10ч. Тук задължително трябва да отбележа, че заплащането не е еднакво за различните магазини,за мен е мистерия как едни получават 600,други-550,трети - 450,а...имаше и обява за 720 бруто?! Не може да се разчита на обедна почивка...Работи се всеки ден по график, включително официалните празници, за което обаче не се плаща допълнително съгласно КТ. Случва се да чакаш доставка на стока няколко часа след приключване на работното време. Извънредни часове и дни се заплащат след упорито и многократно настояване от ваша страна. Евентуално.
Отвсякъде те хокат,почти всеки от администрацията се прави на много важен и много знаещ... Разбира се, има и свестни хора, не може да се отрече, обаче са малко, много малко...По всяко време, дори след изтичане на 6-месечния ви изпитателен срок, могат да ви изхвърлят - просто идва някой и казва да си напишеш молбата за напускане. Един съвет - не я пишете и не се давайте лесно, информирайте се за правата си съгласно КТ, преди да предприемете каквото и да е. А най-добре е да не се захващате с тях...Ниска работна заплата, дълго работно време и много, много лошо отношение...Пропуснах двойното счетоводство, ама това е за данъчните, а търсещите работа не ги засяга, е, всъщност е въпрос на съвест и принципи...