Есте Лаудер България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Есте Лаудер България ЕООД

Да напусна работата си в Мак, беше най-доброто решение, което съм взимала. Не знам от къде да започна. Фишове за заплатата не се предоставят, а тя е далеч от очакваното. За отпуски трябва да се молиш, ако си болен и вземеш болничен те тормозят денонощно да се връщаш на работа. В магазините има скрити договорки за които офиса не знае. Тестерите, с които трябва да се гримираме и ползваме върху клиенти са стари и с неприятна миризма. Полага ни се 30 мин обедна почивка, но когато си сам на смяна не можеш да я ползваш.Таргетите са често нереалистични. Никой не се интересува от проблемите между колежките, а те бяха много. Хората, които се очаква да са лидери, клюкарят за персонала си и открито демонстрират пристрастие. Ще спра до тук, но имам още много какво да разкажа...

След година и половина работа в MAC мога с две ръце да кажа, че да се отегля от там беше най-доброто решение, което съм правила. ДЕКЕМВРИ МЕСЕЦ 2020г Есте Лаудър не ни платиха заплатите,, които ни се полагаха. Накараха ни да подпишем неплатена отпуска със задна дата (фалшифициране на документи), за да можем да влезем в програмата "Save Me". Освен това се ползват стари тестерите с изтекъл срок с които те карат да се гримираш с тях, след което идват грижите по дерматолози заради екземи! За година и половина там се смениха няколко момичета, тъй като на никой не му пука какви са проблемите но гримьорите. Всичко в тази фирма е до интереси и лични отношения. Няма професионално лице, което да представлява фирмата на световно ниво и реално да разбира нещо от управление. Заплащането не е очакваното,обещани бяха обучения такива нямаше освен срещи в Zoom с лошо качество. Беше ни обещано, че ще но сертифицират като гримьори в MAC - това не се случи! Радваш се на изхабени тестери или тестери на нова колекция обикновенно някой гранясал гланц за устни. Бонусите са трудно достижими, привилегиите са никакви почти. Като цяло изискванията им са много и без покритие. За съжаление за мен беше срам да работя за Есте Лаудър България.

Някой може ли да сподели как минава едно интервю за работа? И други подробности..

Работя във фирмата вече 4 години. Много неща са положителни:

Имаме безплатен достъп до последните продукти на наистина висок клас козметика от реномирани брандове - както цветна, така и бяла. Редовно имаме обучения за новите тенденции в грижата за кожата и визията. Пътува се редовно за такива обучения в чужбина.

Колежките са супер - основно жени сме - имаме си понякога търкания, но постоянни конфликти и подливане на вода - НЕ!
Заплащането е добро, осигуряват ни реално. Работата не е прекалено стресова, не се налага извънредно да висим в офиса.

Това което ме притеснява е че Управителя определено е по тънката част - има почти неприкрита връзка с една колежка / не само колегите в България а даже в Гърция знаят за нея/, а и други две ми се оплакаха че им е правил недвусмислени намеци на четири очи - съответно едната е толкова стресирана, че иска да напуска без да си е намерила работа.